Jump to content



Για ποιο λόγο δεν καταργείτε τα windows και να βάλετε Linux?(εκτός από τα παιχνίδια )


chriss

Recommended Posts

Ωραίο είναι το λινουξάκι αλλά δυστυχώς οι διανομές μεταξύ τους έχουν αρκετά κενά...

Πχ η suse είναι η μακράν φιλικότερη αλλά υποφέρει σε install προγραμμάτων...

Kubuntu, Kanotix, & Knoppix είναι από τις ποιο φιλικές στο κομμάτι της εγκατάστασης αλλά δεν είναι σταθερές...

Η καλύτερη διανομή λοιπόν που μένει είναι το Debian εάν καταφέρεις βέβαια να το στήσεις και να βρεις τους drivers...

Το έχω βάλει σε καμιά δεκαριά pc και ποτέ δεν κατάφερα να το κάνω να βρεί τα πάντα...

Μια πολύ καλή και σταθερή είναι το Gentoo αλλά εκεί πρέπει να είσαι πυρηνικός φυσικός και μάλιστα καλός για να το κάνεις εγκατάσταση...

Εν αναμονή του Debian 4 windows Rulez... Δυστυχώς...

Καλά πότε θα το βγάλουν αυτό? Έχει κανείς καμιά πληροφορία?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 12:12]

Vista ftw βασικά, μακράν το πιο ωραίο λειτουργικό που έχω δει. Α δε λεμε για τα Vista εδώ? :p

ας ανοίξει κάποιος ένα thread για τα vista γιατί θέλω να ακούσω σχόλια-παρατηρήσεις-εντυπώσεις.

Οσες φορές και να έβαλα λινουξ για να το δοκιμάσω, να ασχοληθώ, οσο και να προσπάθησα, οταν κατι το ξέρεις απέξω κι ανακατωτά, δυσκολα μπαινεις στο τρυπάκι να ψάξεις κάτι άλλο. Το "αν κατι δουλευεί δε το πειράζουμε" ειναι κάτι που αρχίζω και το πιστεύω όλο και πιο πολύ :hehe:

όπως είπα κ πιο πριν παίζει ρόλο τι κάνεις στον υπολογιστή.

Απο την έλλειψη driver για διάφορα πράγματα, μεχρι το να φαίνεται το lab κάπως διαφορετικά γιατι τα ελληνικά δεν ειναι ακριβώς τα ίδια και σου φαίνεται "κάπως" η σελίδα, μεχρι του οτι δε μπορεις να παιζεις παιχνίδια, να γραφεις dvd και να κατεβάζεις παράλληλα...

απ όσα λες ούτε τα μισά δεν ισχύουν.

1. οδηγοί δεν υπάρχουν για λιγοστά πράγματα έως ελάχιστα. πρόβλημα έχουν συσκευές που έχουν κατασκευαστεί για παραθύρια. σε αυτό δε φταίει το linux αλλά ο κατασκευαστής του υλικού.

2. η μικροκρασ έχει κυκλοφορήσει δωρεάν τις γραμματοσειρές της ούτως ώστε να υπάρχει ομοιομορφία στο διαδίκτυο. αν βάλεις τις γραμματοσειρές απ τα παραθύρια στο linux κ κάνεις επανεκκίνηση το window manager( κ όχι όλο το λειτουργικό) θα δεις αμέσως το αποτέλεσμα.

3. σιγά σιγά καλύπτεται κ το κομμάτι των παιχνιδιών με τελευταία εξέλιξη το wow.

4. το τελευταίο κάποιος κακοήθης στο έχει πει, εκτός αν εννοείς ότι συμβαίνει στα windows, γιατί στο linux σίγουρα δε συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 12:12]

Vista ftw βασικά, μακράν το πιο ωραίο λειτουργικό που έχω δει. Α δε λεμε για τα Vista εδώ? :p

Θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου. Μαλλον δεν θα εχεις δει τι εχουν καταφερει τα ατομα στο linux απο αποψη 3d desktop, εφε κτλ κτλ... Και ολα αυτα πολυ πριν βγουν τα Vista και χωρις directx9, 10, 11, 12, 13, 14 :p .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JupiTer [Σήμερα, στις 12:39]

ας ανοίξει κάποιος ένα thread για τα vista γιατί θέλω να ακούσω σχόλια-παρατηρήσεις-εντυπώσεις.

όπως είπα κ πιο πριν παίζει ρόλο τι κάνεις στον υπολογιστή.

απ όσα λες ούτε τα μισά δεν ισχύουν.

1. οδηγοί δεν υπάρχουν για λιγοστά πράγματα έως ελάχιστα. πρόβλημα έχουν συσκευές που έχουν κατασκευαστεί για παραθύρια. σε αυτό δε φταίει το linux αλλά ο κατασκευαστής του υλικού.

2. η μικροκρασ έχει κυκλοφορήσει δωρεάν τις γραμματοσειρές της ούτως ώστε να υπάρχει ομοιομορφία στο διαδίκτυο. αν βάλεις τις γραμματοσειρές απ τα παραθύρια στο linux κ κάνεις επανεκκίνηση το window manager( κ όχι όλο το λειτουργικό) θα δεις αμέσως το αποτέλεσμα.

3. σιγά σιγά καλύπτεται κ το κομμάτι των παιχνιδιών με τελευταία εξέλιξη το wow.

4. το τελευταίο κάποιος κακοήθης στο έχει πει, εκτός αν εννοείς ότι συμβαίνει στα windows, γιατί στο linux σίγουρα δε συμβαίνει.

Συμφωνω σε ολα :T: :T:, απλως τον τελικο χρηστη δεν τον ενδιαφερει αμα οι εταιριες δεν βγαζουν drivers για linux.

Αυτο που τον ενδιαφερει ειναι να κανει την δουλεια του οσο πιο ευκολα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δε με καταλάβατε... Δε λεω οτι το linux δεν ειναι multitasking, μια χαρα ειναι και ισως καλύτερα και απο τα windows.

Αλλα εγω τωρα στο pc μου κάνω πχ 5 πράγματα. Εάν για να κάνω αυτά τα 5 πράγματα στο λίνουξ, πρεπει να αφιερώσω πάααρα πολύ χρόνο για να μάθω πώς γίνονται (με ποια προγράμματα), πως να τα εγκαταστήσω, και στην τελική μπορεί το αποτέλεσμα να μην με ικανοποιήσει, ποιος ο λόγος να κατσω να ασχοληθώ ? Εαν ήμουν μικρότερος και φοιτητής ίσως να ειχα την όρεξη να το κάνω, αλλα τώρα πολύ χλωμό. Το θέμα με τα windows ειναι οτι η βάση χρηστών ειναι τόσο μεγάλη, που πραγματικά δύσκολα θα αλλάξουν τα πράγματα. Καλο και ωράιο το λινουξ για κάποιες εφαρμογές (για σερβερ κλπ) ή ακόμα και για κατεβαστίρι, αλλά οπως και να το κάνουμε, αν χρειάζεται να ανατρέχω σε φορουμ κλπ για να μάθω πως ή ποιο ειναι το τάδε πρόγραμμα για να κανω τη δουλειά μου...ειναι κουραστικό...:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 14:48]

Νομιζω οτι δε με καταλάβατε... Δε λεω οτι το linux δεν ειναι multitasking, μια χαρα ειναι και ισως καλύτερα και απο τα windows.

Αλλα εγω τωρα στο pc μου κάνω πχ 5 πράγματα. Εάν για να κάνω αυτά τα 5 πράγματα στο λίνουξ, πρεπει να αφιερώσω πάααρα πολύ χρόνο για να μάθω πώς γίνονται (με ποια προγράμματα), πως να τα εγκαταστήσω, και στην τελική μπορεί το αποτέλεσμα να μην με ικανοποιήσει, ποιος ο λόγος να κατσω να ασχοληθώ ? Εαν ήμουν μικρότερος και φοιτητής ίσως να ειχα την όρεξη να το κάνω, αλλα τώρα πολύ χλωμό. Το θέμα με τα windows ειναι οτι η βάση χρηστών ειναι τόσο μεγάλη, που πραγματικά δύσκολα θα αλλάξουν τα πράγματα. Καλο και ωράιο το λινουξ για κάποιες εφαρμογές (για σερβερ κλπ) ή ακόμα και για κατεβαστίρι, αλλά οπως και να το κάνουμε, αν χρειάζεται να ανατρέχω σε φορουμ κλπ για να μάθω πως ή ποιο ειναι το τάδε πρόγραμμα για να κανω τη δουλειά μου...ειναι κουραστικό...:)

Παντως υπαρχουν παρα πολλοι και χρησιμοι guides στο internet για καθε διανομη Linux...

Link to comment
Share on other sites

@inmymemory συμφωνώ μαζί σου, αλλά ο trooper είπε ότι δεν υπάρχει υποστήριξη.

@trooper είναι άλλο πράγμα το "δεν υπάρχουν οδηγοί" απ το "πρέπει να ψάξω πολύ για να καταφέρω να τα δουλέψω." επίσης δεν ανέφερα τπτ για multitasking γιατί το να δουλεύεις δυο προγράμματα ταυτόχρονα δεν είναι multitasking. μήπως τα χεις μπερδέψει λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από InMyMemory

Παντως υπαρχουν παρα πολλοι και χρησιμοι guides στο internet για καθε διανομη Linux...

Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν υπερβολικά πολλές διανομές και αυτό κάνει κακό.

http://www.linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-eng

Λίστα με αντιστοιχία εφαρμογών μεταξύ windows και linux. Δεν μειώνεται παρά μονάχα ελάχιστα ο χρόνος που θα χρειαστεί κάποιος ώστε να εξοικειωθεί με το linux, αλλά κάτι είναι και αυτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα λινουξ δεν ειναι ακομα ετοιμα να αντικαταστησουν τα γουινδοους σε ντεσκτοπ επιπεδο.Σε επιπεδο σερβερ δεν νομιζω να υπαρχει αμφιβολια.Το θεμα ειναι οτι ο απλος χρηστης που δεν εχει πολλες απαιτησεις απο το πισι του μπορει ανετα να χρησιμοποιησει μια καλη διανομη και ειδικα αν αυτη ειναι βασισμενη στο debian (το 4 κυκλοφορει οπου να'ναι)θα μπορει να εγκαταστει πιο ευκολα εφαρμογες λογο του πολυ καλου apt-get σε αντιθεση με το οποιο yum του suse και γενικα red hat based διανομων, οπου απαιτηται υπομονη για την επιλυση εξαρτησεων.Το osX linux ειναι.Ο πιο εξειδικευμενος χρηστης θα εχει το προβλημα συγκεκριμενων εφαρμογων που εχει συνηθησει και βγαζει ισως τα προς το ζην του.Συνηθως υπαρχουν αντιστοιχες σε λινουξ αλλα δεν εχουν σχεση πολλες φορες με τις ακριβες των windows.Θεληση χρειαζεται.Τα λινουξ δεν φταινε γι'αυτο ουτε και για τους drivers(οι οποιοι συνηθως υπαρχουν).Γι'αυτο υπαιτιοι ειναι οι τριτοι κατασκευαστες hardware / software που πρατουν λες και δεν υπαρχουν αλλα λειτουργικα περα απο τα win kai macos.Θα ηταν κοπος να εκδοσουν τον πηγαιο κωδικα καποιου driver οποτε να τον μεταγλωτιζουμε και να τον βαζουμε μονοι μας ,ασχετα απο το ποια διανομη χρησιμοποιουμε?Δεν ειναι τπτ δυσκολο.Η θεωρια του ελευθερου λογισμικου για μενα εκφραζει την προοδο των υπολογιστων και την ταχυτερη εξελιξη τους.Δεν θελω να ειμαι δεσμιος μιας εταιριας η οποια ελλειψει ανταγωνισμου δεν την πολυνοιαζει να εξελισεται.Ο,τι καιμουργιο υπαρχει στα vista απο τεχνολογια λειτουργικου στο λινουχ υπαρχει ηδη εδω και καιρο.Και λειτουργει φανταστικα.Δεν λες οτι ειναι κατι αλλο απο χομπι αλλα εαν αγωραζα αυριο εναν υπολογιστη για ψιλοδουλιτσες και σερφαρισμα δεν θα προτιμουνα να πληρωνω λειτουργικο,αντιγραφικο,αντιιωτικο,τειχο προστασιας,media players, και ο,τι αλλο.Φυσικα υπαρχει το τσαμπα / σπασμενο, αλλα αντιιωτικο?Δεν το εμπιστευομαι σπασμενο.Επισης αυτη τη στιγμη διωκονται ελαχιστοι για τετοιου ειδους παρανομιες αλλα στο μελλον δεν ξερουμε τι θα μας βρει..μπορει οι πατεντες αν ειμαστε ολοι απαθεις να νικησουν τη μαχη με το ελευθερο λογισμικο και ενα πρωι να μας ερθει μια λιστα με τα σπασμενα που εχουμε στο πισι μαζι με το λογαριασμο...Ολιγο απο Brazil ε?Τελος εαν καποιος βρισκει δυσκολη την χρηση του λινουξ υπαρχουν τεραστια αποθεματα με howtos οπου αποκλειεται να μην βρει αυτο που ψαχνει καθως επισης υπαρχουν και εφαρμογες τυπου automatix 2 για (k,e)ubuntu που κανουν τη διαδικασια υποστηριξης "κλειδομενων" λογισμικων οπως mp3,dvd απλη ρουτνα λιγων κλικ.Ενα "tip" ειναι να προτιμαμε τις απλες 32-bit διανομες επειδη εχουν γρηγοροτετερη αναπτυξη σε αυτη τη φαση της ζωης του λινουξ.Δυστυχως ακομα ειμαστε ολοι σχεδων εξαρτημενοι και απο τα windows.......Κακο και ατιμο πραγμα ομως η εξαρτηση..ε?

Link to comment
Share on other sites

Τα λινουξ δεν ειναι ακομα ετοιμα να αντικαταστησουν τα γουινδοους σε ντεσκτοπ επιπεδο.Σε επιπεδο σερβερ δεν νομιζω να υπαρχει αμφιβολια.Το θεμα ειναι οτι ο απλος χρηστης που δεν εχει πολλες απαιτησεις απο το πισι του μπορει ανετα να χρησιμοποιησει μια καλη διανομη και ειδικα αν αυτη ειναι βασισμενη στο debian (το 4 κυκλοφορει οπου να'ναι)θα μπορει να εγκαταστει πιο ευκολα εφαρμογες λογο του πολυ καλου apt-get σε αντιθεση με το οποιο yum του καθε suse και γενικα red hat based διανομων, οπου απαιτηται υπομονη για την επιλυση εξαρτησεων.Το osX linux ειναι.Ο πιο εξειδικευμενος χρηστης θα εχει το προβλημα συγκεκριμενων εφαρμογων που εχει συνηθησει και βγαζει ισως τα προς το ζην του.Συνηθως υπαρχουν αντιστοιχες σε λινουξ εφαρμογες αλλα δεν εχουν σχεση πολλες φορες με τις ακριβες των windows.Θεληση χρειαζεται.Τα λινουξ δεν φταινε γι'αυτο ουτε και για τους drivers(οι οποιοι συνηθως υπαρχουν).Γι'αυτο υπαιτιοι ειναι οι τριτοι κατασκευαστες hardware / software που πρατουν λες και δεν υπαρχουν αλλα λειτουργικα περα απο τα win kai macos.Θα ηταν κοπος να εκδοσουν τον πηγαιο κωδικα καποιου driver οποτε να τον μεταγλωτιζουμε και να τον βαζουμε μονοι μας ,ασχετα απο το ποια διανομη χρησιμοποιουμε?Δεν ειναι τπτ δυσκολο.Η θεωρια του ελευθερου λογισμικου για μενα εκφραζει την προοδο των υπολογιστων και την ταχυτερη εξελιξη τους.Δεν θελω να ειμαι δεσμιος μιας εταιριας η οποια ελλειψει ανταγωνισμου δεν την πολυνοιαζει να εξελισεται.Ο,τι καιμουργιο υπαρχει στα vista απο τεχνολογια λειτουργικου στο λινουχ υπαρχει ηδη εδω και καιρο.Και λειτουργει φανταστικα.Δεν λεω οτι ειναι κατι αλλο απο χομπι αλλα εαν αγωραζα αυριο εναν υπολογιστη για ψιλοδουλιτσες και σερφαρισμα δεν θα προτιμουνα να πληρωνω λειτουργικο,αντιγραφικο,αντιιωτικο,τειχο προστασιας,media players, και ο,τι αλλο.Φυσικα υπαρχει το τσαμπα / σπασμενο, αλλα αντιιωτικο?Δεν το εμπιστευομαι σπασμενο.Επισης αυτη τη στιγμη διωκονται ελαχιστοι για τετοιου ειδους παρανομιες αλλα στο μελλον δεν ξερουμε τι θα μας βρει..μπορει οι πατεντες αν ειμαστε ολοι απαθεις να νικησουν τη μαχη με το ελευθερο λογισμικο και ενα πρωι να μας ερθει μια λιστα με τα σπασμενα που εχουμε στο πισι μαζι με το λογαριασμο...Ολιγο απο Brazil ε?Τελος εαν καποιος βρισκει δυσκολη την χρηση του λινουξ υπαρχουν τεραστια αποθεματα με howtos οπου αποκλειεται να μην βρει αυτο που ψαχνει καθως επισης υπαρχουν και εφαρμογες τυπου automatix 2 για (k,e)ubuntu που κανουν τη διαδικασια υποστηριξης "κλειδομενων" λογισμικων οπως mp3,dvd απλη ρουτνα λιγων κλικ.Ενα "tip" ειναι να προτιμαμε τις απλες 32-bit διανομες επειδη εχουν γρηγοροτετερη αναπτυξη σε αυτη τη φαση της ζωης του λινουξ.Δυστυχως ακομα ειμαστε ολοι σχεδων εξαρτημενοι και απο τα windows.......Κακο και ατιμο πραγμα ομως η εξαρτηση..ε?

Αντε και να δουμε και αυτο το KDE 4 !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JupiTer

@inmymemory συμφωνώ μαζί σου, αλλά ο trooper είπε ότι δεν υπάρχει υποστήριξη.

@trooper είναι άλλο πράγμα το "δεν υπάρχουν οδηγοί" απ το "πρέπει να ψάξω πολύ για να καταφέρω να τα δουλέψω." επίσης δεν ανέφερα τπτ για multitasking γιατί το να δουλεύεις δυο προγράμματα ταυτόχρονα δεν είναι multitasking. μήπως τα χεις μπερδέψει λίγο;

Μπα δε τα έχω μπερδέψει, μια χαρά τα λέω... Και ακριβως αυτο που ειπες εννοω. Γιατι να πρεπει να ψάξω πολύ για να κανω κάτι απλά να δουλέψει, οταν στα windows ειναι έτοιμα όλα για μένα ?

Οσο για το multitasking, οταν δουλεύουν πολλές εφαρμογές ταυτόχρονα εγώ το θεωρώ multitasking, εσυ για ποιο πράγμα μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni

Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν υπερβολικά πολλές διανομές και αυτό κάνει κακό.

Δεν πιστεύω ότι η πολυφωνία είναι κάτι κακό.

Πέραν τούτου, όσοι ενδιαφέρεστε για debian 4, αρκεί μια μικρή αλλαγή στο /etc/apt/sources.list και εκεί που λέει stable να βάλετε testing, ή αν θέλετε ό,τι τελευταίο κυκλοφορεί (και πιο ασταθές) unstable.

Δλδ εγώ δεν θυμάμαι να είχα κάτω από 4 τον τελευταίο χρόνο:


sotorouter:~# cat /proc/version
Linux version 2.6.18-2-k7 (Debian 2.6.18-5) (waldi@debian.org) (gcc version 4.1.2 20061028 (prerelease) (Debian 4.1.1-19)) #1 SMP Wed Nov 8 20:38:36 UTC 2006

Το debian stable είναι μια διανομή με σκοπό πολύ μεγάλη αξιοπιστία, που ένας end-user δεν χρειάζεται, για παράδειγμα ακόμη και στο server μου έχω debian unstable χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα (χτυπάει κάτι κάθε τόσο, αλλά το φτιάχνω, να κάνουμε και κάνα bug submit;) ).

Σας προτείνω ανεπιφύλακτα το testing.

Επίσης μπορείτε να κατεβάσετε snapshots του testing (iso) και να το εγκαταστήσετε από εκεί (χωρίς να χρειάζεται update etc.).

Αρχική απάντηση από gdp77

Τι εννοείς? Γίνεται port το WoW για Linux? Δώσε link σε παρακαλώ.

Native port + directx = false

Μιλάμε για cedega εφ'όσον πρόκειται για directx game (το παλιότερο winex).

Έχει ξανααναφερθεί στο forum.

Παιδιά, το να αλλάξετε την γνώμη ενός windows-ά που παίζει wow ότι καλύτερο είναι να βάλει ubuntu για desktop δεν είναι κάτι που θα καταφέρετε, γιατί απλά αν παίζεις win32 games και χρησιμοποιείς win32 εφαρμογές, τα win είναι αυτό που χρειάζεσαι.

Το vendor lock-in ο κατά τ'άλλα φιλάνθρωπος bill-άκος το έχει εφαρμόσει πολύ καλά στην αγορά λογισμικού ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω Fedora Core 6 και για να κανω install ενα προγραμμα θα πρέπει να γράψω κώδικα στο terminal... ενώ με τα windows κάνεις 2 κλικ.. Για να βρω πως αλλάζω γλώσσα γραφής έπρεπε να σκαψω! Γιατι για να δω τι έχω στους σκληρούς μου θα πρέπει να κάνω mount! μέχρι και αυτό απαιτεί κώδικα στο terminal.. Θα μου πείτε διαφορετικό σύστημα αρχείων, ναι σωστά αλλά δεν θα μπρούσε να βρεθεί μια πιο απλή λύση απο το να ψάχνεσαι με τους σκληρούς σου? Ναι μια χαρά απο εμφάνιση είναι.. αμα θές τα κάνεις 3 φορές καλύτερα απο τα vista.. αλλά πχ για να βάλεις το XGL θα πρέπει να έχεις πτυχίο προγραμματιστή..

Με απλά λόγια στα windows οτι θές το πετάς και "παίζει"

Link to comment
Share on other sites

Sorry φίλε, αλλά υπερβάλλεις μια στάλα..

Αρχική απάντηση από HellhammeR [16-01-2007 05:06]

Έχω Fedora Core 6 και για να κανω install ενα προγραμμα θα πρέπει να γράψω κώδικα στο terminal... ενώ με τα windows κάνεις 2 κλικ..

Σιγά μην γράφεις και assembly!

Αρχική απάντηση από HellhammeR [16-01-2007 05:06]

Για να βρω πως αλλάζω γλώσσα γραφής έπρεπε να σκαψω!

www.linux.gr

Αν ξέρεις ανάγνωση και να πατάς τα πλήκτρα στο πληκτρολόγιο, σε 5 λεπτά έχεις ελληνικά και στα X kαι στο terminal.

Αρχική απάντηση από HellhammeR [16-01-2007 05:06]

Για να βρω πως αλλάζω γλώσσα γραφής έπρεπε να σκαψω! Γιατι για να δω τι έχω στους σκληρούς μου θα πρέπει να κάνω mount! μέχρι και αυτό απαιτεί κώδικα στο terminal..

Κάνεις edit το /etc/fstab

’σε που στις περισσότερες διανομές υπάρχουν γραφικά tools για τέτοιου είδους δουλειές.

Υπάρχει το webmin που μπορείς να στήσεις πολλά πράγματα πολύ εύκολα.

Κανείς δεν είπε ότι το linux είναι plug and play. Αλλά μην τραγικοποιείτε τα πράγματα! Ειδικά όταν δεν είστε διατεθειμένοι να ψάξετε ή να ασχοληθείτε ούτε στο ελάχιστο!

Το που θα χρησιμοποιήσει κανείς τον ελεύθερο του χρόνο είναι προσωπική του υπόθεση. Όπως επίσης τα γούστα του καθενός είναι προσωπικό του δικαίωμα και υπόθεση. Μην δικαιολογούμε όμως την προσωπική μας ανεπάρκεια ή βαρεμάρα με αφορισμούς (άκου εκεί: γράφω κώδικα στο τέρμιναλ!!! )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.