Jump to content



Προβλημα με sony dsc w-50


Recommended Posts

Γεια χαρα

Εχω μια sony w-50 και το εδω και λιγες μερες εχω το εξης προβλημα:

Καθε φορα που την ανοιγω και βγαινει ο φακος προς τα εξω,δεν μενει εκει αλλα ξαναμπαινει μεσα, προσπαθει για δευτερη φορα και τελικα μενει μεσα στη θεση δλδ που η μηχανη ειναι κλειστη η γινεται προβολη φωτο/βιντεο απο την οθονη.Στη διαρκεια αυτης της "προσπαθειας"στην οθονη εμφανιζεται το μηνυμα Access αλλα χωρις αποτελεσμα και επειτα turn the power off and on again.Περιττο να πω οτι ουτε το tip της μηχανης εχει καποιο αποτελεσμα.Στην οθονη δεν φαινεται τιποτα αλλο αλλα ουτε φυσικα και απο το "τζαμακι"του παραδοσιακου τροπου φωτογραφησης.Οι υπολοιπες λειτουργιες της μηχανης.δλδ προβολη φωτο/βιντεο που βρισκονται στην καρτα δουλευουν φυσιολογικα οπως επισης και ολα τα μενου φωτογραφησης αλλα φυσικα σε μαρο φοντο.Επειδη βρισκομαι στο εξωτερικο οπου και θα παραμεινω για αρκετο καιρο δεν εχω το manual της μηχανης οπου ειχε οδηγο ανιμετωπισης προβληματωνΑν καποιος ξερει κατι περισσοτερο παρακαλω πολυ να βοηθησει.Βοηθεια σχετικα με το τι ακριβως παιζει με την εγγυηση(την αγορασα πριν 3 μηνες)και για το αν μπορω να εχω service στην Αγγλια χωρις το χαρτι της εγγυησης που βρισκεται στην Ελλαδα μου φαινεται δυστυχως οτι θα αποδειχθει απαραιτητη επισης....

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ισως απο το serial number να φανει ποτε αγοραστηκε..

Αν στειλεις mail στην ιδια τη σονυ??(δεν χανεις κατι να δοκιμασεις)..

Αν και δεν καταλαβα τι ακριβως παιζει..(καταλαβα τι γραφεις..) ισως με καποιο firmware upgrade (ακομα και με το ιδιο που εχεις τωρα) να σου λυσει το προβλημα..(αν απλα εχει "κολλησει")

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε καποιο service της σονυ...

Δεν νομιζω να σου παρουν λεφτα ...αν σου παρουν θα ειναι λιγα..(δεν πιστευω να ζητησουν πανω απο 15-20€)

Θεωρητικα και εσυ μπορεις..

Ακριβως την διαδικασια δεν την γνωριζω..

Kαποιος συνδιασμος κουμπιων (ενας αντε δυο) οταν πατας το power θα ειναι...

Καλυτερα βρες καποιο service της sony εκει που εισαι...

Στειλε και κανενα μαιλ στη σονυ....(2η φορα που το ξαναγραφω)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.