Jump to content


Αsus P5W DH Deluxe overheating !!??


deceptive_d

Recommended Posts

Παιδια το PC Probe που μετραει τις θερμοκρασιες μου βγαζει εδω και 10 μερες περιπου motherboard temp 50-51'C idle... Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Στην αρχη περιμενα μηπως και πεσει αλλα δεν κατεβαινει καθολου η ατιμη..

Υποψιν δεν εχω βαλει το μικρο φανακι που περιεχεται στην συσκευασια αλλα το manual λεει οτι αυτο ειναι προαιρετικο ουτως η αλλως..

Τελος δεν εχω κλοκαρει τιποτα ακομα...χεχε

Συνθεση : Coolermaster Stacker 830, Asus P5W DH Deluxe, Intel 6600, Scythe ninja heatsink, 2GB OCZ 800 Platinum, VGA : CF 2x ATI X1950xtx, Seasonic S12 500Wt, HD (WD 320, 250, 120 GB), Fans (ενας coolermaster μπροστα απο τους δισκους, τρεις Νexus 120mm ενας στο νιντζακι, ενας για outflow πισω και ενας για πανω).

Link to comment
Share on other sites

Το cpu ειναι πολυ καλα με τον Ninja, σε full load δεν παει παραπανω απο 36-38..Απλα αναρατιωμαι γιατι τα φανς σε push pull διαταξη (inverted ATX) που παρεμβαλλονται στα heatpipes δεν τα δροσιζουν καθολου....???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.