Jump to content



Απεβιωσεν???(hiprer 730 type-r)


jpcupra

Recommended Posts

πηγα και εγω το κακομοιρο να ανοιξω το μηχανημα μετα απο κατι ωρες, πριν λιγο και.....:nuke: :nuke: καπνοι αρχισαν να βγαινουν απο το πλαι και το πισω μερος του τροφοδοτικου...καπου πηρε βεβαια το αυτι μου οτι τα psu δεν καιγονται και οτι απλα σκαει μια ασφαλεια.ισχυει κατι τετοιο?.... εχω ξενερωσει γιατι σε πολυ κοσμο ελεγα οτι ειχα προβλημα με το psu και δεν με πιστευε.."απο την στιγμη που οι τασεις ειναι οκ δεν εχεις προβλημα" μου ελεγαν... και ομως...

εγω ηξερα οτι καθε φορα για το ριξιμο των ασφαλειων εφταιγε το τροφοδοτικο... τεσπα.. δεν θυμαμαι τι τιμη το πηρα -καπου στα 150-160- τωρα τι να παρω στα ιδια λεφτα 'η +50 ευρα ακομα(πιστωτικο λογω εγγυησης)? δεν νομιζω παντως οτι θα το ξαναπαιρνα αν και στην αρχη φανηκε να ειναι δυναμη...

το τροφοδοτικο αγοραστηκε απο τα multirama...

ps: εχω ξενερωσει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ....:cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εφταιγε κάτι άλλο, απλά είχες την ατυχία να πέσεις σε ελαττωματικό κομμάτι. Εγώ τόσο καιρό με Hiper είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και ένα σωρό review, τα καλύτερα λόγια λένε.... Δεν είναι στην εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

K εμενα την πρωτη πρωτη φορα που το εβαλα μπρος το τροφοδοτικο (αλλη μαρκα βεβαια) εριξε ασφαλειες του σπιτιου αλλα εδω και 3-4 μηνες λειτουργει κανονικοτατα...φτου μην το ματιασω...Αντι να παρεις οπωσδηποτε μεγαλυτερο,δεν παιρνεις ενα ιδιων κυβικων και με τα υπολοιπα 50-60 που λες ενα dedicated για την καρτα γραφικων πχ αυτο το thermaltake απο το e-shop?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Εισαι ο πρωτος που ακουω οτι του χαλαει hiper...:(

Αν δεν θες να δοκιμασεις το ιδιο...δοκιμασε κανενα tagan ή κανενα OCZ 700...

billako κατι πηρε το αυτι μου οτι σας ειχαν φερει κανα 2 ακομα στο μαγαζι...δεν ξερω τι να πω...θα ερθω απο εκει την δευτερα να το αλλαξουμε.απλα φοβαμαι μηπως πηρε και τιποτε αλλο μαζι του και τοτε κλαφτα χαραλαμπε...

ποσα Α βγαζουν στις 12αρες τα παραπανω που ανεφερες?

το ταπερακι παντως το ειχα βολευτει..ηταν και module..τεσπα θα δειξει...

τον τελευταιο καιρο παντως βλεπεις οτι δεν με παει καθολου...

:( :(

Link to comment
Share on other sites

Α ρε cupra και ημουν ψημενος να αλλαξω το 580 για το 730.Τωρα θα το διπλοσκεφτω. Παντως ειναι απο τα αξιοπιστα και απο αυτα που δεν ακουγονται για προβληματα τα ταπερ (ισως το εχει το ονομα-ουτε της big H τα ταπερ χαλανε ευκολα).Αντε καλυτερα αποτελεσματα με το νεο Ψου(PSU).

:OT: Cupraκο, οχι διπλα posts για να spammaρουμε!Edit στο προηγουμενο!:p:) :OT:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mini_fan

Α ρε cupra και ημουν ψημενος να αλλαξω το 580 για το 730.Τωρα θα το διπλοσκεφτω. Παντως ειναι απο τα αξιοπιστα και απο αυτα που δεν ακουγονται για προβληματα τα ταπερ (ισως το εχει το ονομα-ουτε της big H τα ταπερ χαλανε ευκολα).Αντε καλυτερα αποτελεσματα με το νεο Ψου(PSU).

:OT: Cupraκο, οχι διπλα posts για να spammaρουμε!Edit στο προηγουμενο!:p:) :OT:

το ρημαδι το δεξι το χερι πηγε κατευθειαν στο "quick quote"...δεν φταιω εγω... :p

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποια μερα θα αναγνωριστει η τεραστια :wassat: προσφορα μου σε αυτη την κοινοτητα (43 ολακερα posts) και θα με καλεσουν για να με κανουν admin, θα σου δειξω εγω απο "quick quote"!:D :D :p :P

Θα σου τα κοψω εγω τα :spam: .Με το :whip: θα ειμαι.:hehe: :hehe: :hehe:

(και μετα ξυπνησα!!!)

Link to comment
Share on other sites

Jp καλημέρα.

Εγώ ένα έχω να πω, ότι απο τη μέρα που σε γνώρισα όλο προβλήματα έχεις με το pc σου.

Έχεις σκεφτει ποτέ να αλλάξεις μαγαζί, γιατι απο κει που τα πέρνεις απο φίλο μου που δουλεύει μέσα έχω ακούσει τα χειρότερα.

Π.χ ocz μνημες να τεσταρονται στα σπίτια υπαλλήλων για προσωπική χρήση να ξαναπακετάρονται και να επιστρέφουν στο μαγαζί το ιδιο και με κάρτες γραφικών κτλ, κτλ.

Γιατι δεν εξηγήται αλλιώς καινούριο τροφοδοτικό, καινούρια μητρική, καινούριο cpu χωρίς oc να τα τινάξει.

Την προηγούμενη βδομάδα έτρεχες για μητρική. Κάτι δεν πάει καλά.:whistling

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές θα τα θεωρήσω τα παραπάνω. Έχουν σκάσει τροφοδοτικά και τροφοδοτικά, ένα Hiper είναι ικανό να διασύρει ένα μαγαζί? Και μ'αρέσει που λες ότι τα έχεις ακούσει τα παραπάνω από φίλο σου που δουλεύει μέσα, διασύρεις το μαγαζί στο οποίο δουλεύει και αυτός χοροπηδάει, ε?

...

Jpcupra, ίσως απλά ήσουν άτυχος man, ελπίζω να μην παίζει τίποτα με ελαττωματικές παρτίδες. Δοκίμασε κανένα Tagan (έχει και ωραία συσκευασία :D) να δεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν χοροπηδάει ο φιλος μου εγώ ξερω οτι δεν υπαρχει σεβασμος στον πελατη και τα λεφτα του.

Ονομα μαγαζιου δεν ανεφερα ο νοω νοητο αλλα θα επρεπε για να βλεπουν και οσοι παρακολουθουν το forum τι γινεται.

Και στην τελικη δεν ειναι του φιλου μου το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Cupra20vt

Jp καλημέρα.

Εγώ ένα έχω να πω, ότι απο τη μέρα που σε γνώρισα όλο προβλήματα έχεις με το pc σου.

Έχεις σκεφτει ποτέ να αλλάξεις μαγαζί, γιατι απο κει που τα πέρνεις απο φίλο μου που δουλεύει μέσα έχω ακούσει τα χειρότερα.

Π.χ ocz μνημες να τεσταρονται στα σπίτια υπαλλήλων για προσωπική χρήση να ξαναπακετάρονται και να επιστρέφουν στο μαγαζί το ιδιο και με κάρτες γραφικών κτλ, κτλ.

Γιατι δεν εξηγήται αλλιώς καινούριο τροφοδοτικό, καινούρια μητρική, καινούριο cpu χωρίς oc να τα τινάξει.

Την προηγούμενη βδομάδα έτρεχες για μητρική. Κάτι δεν πάει καλά.:whistling

Φιλε μου δεν σε ενημερωνει καλα ο φιλος σου..οτι δοκιμαζεται μπαινει σε demo...ο πελατης ειναι ελευθερος να παρει οτι θελει..αποκλειεται και οι 40 ds4 να ειχαν ανοιχτει...;)...αν δεν κανω λαθος μονος του τη διαλεξε...και παλι αυτα που λες ειναι υπερβολες...:)

Οταν ερχονται οι πελατες και ζητανε pre-tested cpus,μνημες,μητρικες καλα ειναι ε?

Ασε που δεν τα δινουμε χυμα μονο με σακουλακι εμεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερα οτι και 40 εχουν ανοιχτεί αλλα έστω και μια να ανοίχτηκε να δοκιμάστηκε και να ξανατοποθετήθηκε στο ράφι ειναι ξεφτίλα, επιπλέον αν έρθω και πάρω μια μητρική πχ η οτιδήποτε άλλο από το ράφι δεν νομίζω να έρθεις να μου πεις αυτή την έχω ανοίξει πχ και την έχω δοκιμάσει.

Εγώ δεν σου μίλησα όμως για pre tested hardware αλλά για hardware που βρίσκεται στα ράφια.

Δε νομίζω να έχει σχέση το γεγονός οτι τη διάλεξε μόνος του.

Link to comment
Share on other sites

ημαρτον με το μαγαζι...προσωπικα Cupra20vt εχω κανει πολλες αγορες απο εκει και οχι μονο για μενα και μονο καλα λογια εχω να πω για τα παιδια εκει.(να στα ονομασω κιολας αντιστοιχα με την αγορα δεν εχω προβλημα)..

επειδη εκατσε ενα τετοιο περιστατικο δεν σημαινει πως παει τελειωσε αυτο ηταν το κλεισαμε...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ομως φαινομενο που υπαρχει και δεν ειναι μονο ο jp το περιστατικο.

Αν ηθελα να πω ονοματα θα ελεγα αλλα δε νομιζω πως ειναι σωστο να το κανω, ουτε μαγκας το παιζω απλα μου χει τυχει και μενα προσωπικα περιστατικο και σε αντιστοιχους αλλους. Παραδειγματα δε θα πω γιατι παρε να γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.