Jump to content



Ψάχνω guide για το Adobe Photoshop CS2


$pIdy_mc

Recommended Posts

Hello παίδες :)

Για μία ακόμα (και σίγουρα όχι τελευταία) φορά ζητάω τα φώτα σας για ένα θέμα που με απασχολεί......

Ψάχνω για έναν οδηγό, κατά προτίμηση full ή έστω beginner, για το Adobe Photoshop CS2. Είναι ένα πάρα πολύ καλό πρόγραμμα και μπορείς όπως έχω δει να κάνεις πάρα πολλά πράγματα, όμως πολύ πολύπλοκο για μένα :( και για να μην τα πολυλογώ δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα :rolleyes:

Ο οδηγός που αναζητώ δεν με ενδιαφέρει αν είναι στα ελληνικά ή αγγλικά, από site ή κανονικό βιβλίο. Όσο έψαξα στο Google δεν βρήκα κάτι που να με ικανοποιεί και από guides-βιβλία για το Photoshop είναι ένα σορό και δεν ξέρω πιο είναι το πιο κατάλληλο για beginner σαν και μένα.... :baby:

Σας ευχαριστώ για κάθε βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Aν έψαξες στο google και δεν σε ικανοποιεί τίποτα τότε δεν ξέρω που πρέπει να ψάξεις.

Υπάρχουν α ΑΠΕΙΡΑ βοηθήματα και οδηγοί, αλλά εγώ έμαθα με την εξής μέθοδο: Λέω πχ...

Θέλω να κάνω ΑΥΤΟ, ΕΤΣΙ ή ΕΤΣΙ.

GOOGLάρω λοιπόν την φράση: "Θέλω να κάνω ΑΥΤΟ, ΕΤΣΙ ή ΕΤΣΙ" και έχω αμέτρητα αποτελέσματα και tutorials. Είναι δύσκολο να μάθεις ένα τέτοιο πρόγραμμα απο τα κλισέ guides του στυλ "ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ". Είναι προτιμότερο να πειραματιστείς μόνος σου σε συνδυασμό με το help του προγράμματος.

Πίστεψε με έχω τα άπειρα bookmarks και δεν βρίσκω άκρη. GOOGLE και πάλι. Βέβαια αν θες να έχει κάτι για offline καταστάσεις, τότε.....torrents is your best friend.

Φυσικά για το μέλλον όπου πια θα είσαι ένα στάδιο πριν την παραγωγή.:D ..πας ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΤΟΥ ΓΝΩΜΟΝΑ και κυριολεκτικά ανακαλύπτεις έναν άλλο κόσμο....:worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Georgesod

Eκτός απ' αυτά που σου είπα ρίξε μια ματιά και εδώ free tutorials

Ενδιαφέρον:hmm: Είδη άρχισα να κατεβάζω διάφορους οδηγούς, αλλά που θα βρω ώρα για αυτό το extra μάθημα είναι το θέμα :p Δεν μου έφτανε το σχολείο, lol :D

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω, αν έχεις DSL στο e-mail σου (ελπίζω να είναι στο Yahoo) ή 1 CD με PDF αρχεία για το Photoshop ( μόνο αγγλικά ) στο σπίτι σου και αν κάπου κολλήσεις και μπορείς μεσω MSN σου απαντώ.

Γειά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από 3d_EYE

Αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω, αν έχεις DSL στο e-mail σου (ελπίζω να είναι στο Yahoo) ή 1 CD με PDF αρχεία για το Photoshop ( μόνο αγγλικά ) στο σπίτι σου και αν κάπου κολλήσεις και μπορείς μεσω MSN σου απαντώ.

Γειά

Thx a lot :D Σου έστειλα στα PM σου τα e-mails μου :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.