Jump to content



δεν ολοκληρωνεται η διαμορφωση σε σκληρο....---->RMA=μονοδρομος?


tolis861416003225

Recommended Posts

τον παρελαβα σημερα τον βαζω πανω παω διαχειρηση κανω διαμορφωση και ξαφνικα μου πεταει σφαλμα οτι δε μπορει να ολοκληρωθει κατι τετειο....φορτωνω το σιντι των χπ κανω διαμορφωση αλλα στο 20%κολαει για καμποση ωρα ενω εχω βαλει γρηγορη διαμορφωση και πεταγεται στο 100 α λεω μαλλον τι γλητωσα...αλλα δεν...με πεταει παλι στην οθοη επιλογης σκληρου που θα γινει η εγκατασταση...:rip: τον σωζω καπως?η μονο ρμα?

Link to comment
Share on other sites

αχα...οκ καλως κατι θα κανω αλλα αυριο διοτι τωρα θελει δεσημο ξεδεσημο και αρκετα ασχοληθηκα-εκνευριστηκα...αυριο με καθαρο μυαλο...θενξ για τις απαντησεις ελπιζω να μην χρειαστει ρμα...

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι ολοκαίνουργιος και σου κάνει νήλες απο την 1η διαμόρφωση μη το ψάχνεις. ’σε που αμα το πάς εντός 7-10 ημερών, αλλά όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα, δεν ακολουθείς διαδικασία rma, απλώς σου δίνουν έναν άλλο καινούργιο εκεί επιτόπου(eshop και πλαίσιο το κάνουν σίγουρα)!

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα δοκιμασα ολα, και παρτισιον ματζικ και τα διαγνωστικα του σκληρου... με τον μεν παρτισιον ματζικ κολουσε επισεις ενω τα διαγνωστικα μου εδιξαν too many bad sectors(!!!!!) και ακυρωθηκε μονο του!!.... θα παω τωρα στο πλαισιο να μου το αλαξουν...πηρα τηλ και μου λεει αυριο το πρωι θα εχω τον καινουριο επηδη τωρα ειναι λεει βραδυ....

τη γκαντεμια μου μεσα.... :cry: :nuke: :mad: :rant:

Link to comment
Share on other sites

Γενικως απεφευγε να αγοραζεις σκληρους απο πλαισιο. Εχω γυρισει πισω 8-9 σκληρους τα τελευταια 3 χρονια ενω απο αλλα καταστηματα αντε να εχω γυρισει εναν ... ποδοσφαιρο παιζουν με τους σκληρους .... τι να πω:confused:

Link to comment
Share on other sites

To Πλαίσιο παλιά έδινε τους σκληρούς ψιλοχύμα σε ανοικτά σακουλάκια.

Είχαν κολλημένο επάνω ένα καρτελάκι μόνο που έλεγε 2 ή 3 χρόνια εγγύηση αλλά χωρίς άλλα στοιχεία.

Δηλαδή έπρεπε να έχεις και την απόδειξη μαζί σου ούτως ή αλλέως.

Είχαν γίνει και μερικές στραβές με μεταχειρισμένους δίσκους σε μερικούς.

Τώρα τελευταία όμως από ότι βλπέπω είναι σφραγισμένοι.

Μάλλον κάτι άλλαξε. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από def

αντικατασταση του χαλασμενου με εναν καινουριο

Όχι πάντα...

Πολλές φορές στέλνουν επισκευασμένους δίσκους.

Το αναφέρουν με το αυτοκόλλητο «referbised» επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.