Jump to content


Πρόβλημα με εκτυπωτή HP Deskjet 5150


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Το πρόβλημα υπάρχει στον εκτυπωτή της ξαδέρφης μου που είναι ο HP Deskjet 5150. Το πρόβλημα που παρουσιάζε είναι ότι χωρίζει τα εκτυπώσεισ κατα περίεργο τρόπο. Πιο συγκεκριμένα, για παράδειγμα στο κείμενο χωρίζει την κάθε γραμμή σε δύο επιμέρους, σαν να κόβει κάθε γράμμα στη μέση και να αφήνει κενό ανάμεσα. Σκέφτηκα κατευθείαν πως θα είναι πρόβλημα λογισμικού και προσπάθησα να επανεγκαταστήσω τους drivers. Τους απεγκατέστησα αλλα μετά δεν γινόταν η εγκατάσταση. ’λλο πρόβλημα ακόμα βγήκε δηλαδή. Τώρα είμαι σε αυτό ακριβώς το σημείο και δεν ξέρω τι να κάνω. Οπότε κάθε βοήθεια δεκτή παιδιά

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sfakattack [17-11-2006 18:42]

Γεια σας παιδιά. Το πρόβλημα υπάρχει στον εκτυπωτή της ξαδέρφης μου που είναι ο HP Deskjet 5150. Το πρόβλημα που παρουσιάζε είναι ότι χωρίζει τα εκτυπώσεισ κατα περίεργο τρόπο. Πιο συγκεκριμένα, για παράδειγμα στο κείμενο χωρίζει την κάθε γραμμή σε δύο επιμέρους, σαν να κόβει κάθε γράμμα στη μέση και να αφήνει κενό ανάμεσα. Σκέφτηκα κατευθείαν πως θα είναι πρόβλημα λογισμικού και προσπάθησα να επανεγκαταστήσω τους drivers. Τους απεγκατέστησα αλλα μετά δεν γινόταν η εγκατάσταση. ’λλο πρόβλημα ακόμα βγήκε δηλαδή. Τώρα είμαι σε αυτό ακριβώς το σημείο και δεν ξέρω τι να κάνω. Οπότε κάθε βοήθεια δεκτή παιδιά

Για να κάνεις self test. ’νοιξε τον εκτυπωτή, δεν έχει σημασία αν είναι συδνεδεμένος στο pc ή οχι.

Κράτησε πατημένο το πλήκτρο on/off και πάτησε ταυτόχρονα 8 φορές το πλήκτρο Cancel X, και πάντα έχοντας πατημένο το on/off πάτησε 4 φορές το πλήκτρο Paper Feed. Mετά άφησε το on/off. Πες τι τυπώνει, ακόμα καλύτερα αν το σκανάρεις και το στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.