Jump to content


Eπιλογη Μ/Β P5W DH Deluxe ή AW9D-MAX


vazelos

Recommended Posts

Παιδια ειμαι για ενα απο τα δυο Μ/Β με το συστημα της υπογραφης μου και core 2 duo 6400 αντι του 930...Θα ηθελα τη γνωμη σας (o/c καταστασεις)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vazelos [Σήμερα, στις 12:41]

Παιδια ειμαι για ενα απο τα δυο Μ/Β με το συστημα της υπογραφης μου και core 2 duo 6400 αντι του 930...Θα ηθελα τη γνωμη σας (o/c καταστασεις)...

Εχω τραβηχτει και με το asus και με το abit αλλα νομιζω οτι για τον 6400 θα ηταν καλυτερα να παρεις ενα p5b για fsb και μονο!

Αν θελεις αποκλειστικα ενα απο τα 2 εγω σου προτεινω το abit για o/c και το asus για ευκολεια και extras(wi/fi,r.control κτλ)!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ανάμεσα στα δύο που αναφέρεις την Abit μιας και δεν έχει το καταραμένο vdroop της ASUS και ανεβαίνει και καλύτερα από την ASUS. Αλλά θα συμφωνήσω με το φίλο dom μιας και αυτό που πρέπει να σε ενδιαφέρει περισσότερο είναι το μεγάλο FSB λόγω του 6400 και του x8 multi που διαθέτει ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη κι εγω οπως το λετε το σκεφτηκα αλλα καπου διαβασα (σε καποιο review) οτι η abit δεν κλοκαρε οσο καλα περιμενε αυτος που το εγραφε με δεδομενο το καλο παρελθον των abit και παραξενευτηκα....Κι εγω στην αρχη προς abit αλλα δεν μπορω να πω οτι τα reviews που βρηκα με επεισαν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες δοκιμασα την Abit σε καινουριο μηχανημα ενος φιλου με τον 6400...Αυτο που ειδα ειναι οτι δεν ανεβαινει ουτε ενα MHz απο το Guru...Αν το αναιβασεις απο το BIOS και στα windows ανοιξεις το Guru κολλαει....Απο το λιγο που το δουλεψα κατι δεν παει καλλα με το συγκεκριμενο utility...

Απο την αλλη βρηκα 1-2 εντυπσικα reviews για την Assus (ιδιαιτερα για o/c), ενω για την Abit οσα reviews βρηκα την γραφουν ολοι οτι την περιμεναν καλυτερη....Οχι οτι βγαινει παντα η αληθεια απο τα reviews αλλα λεω να δοκιμασω την τυχη μου με την Assus (ισως και την P5W64 WS Pro) και ο Θεος βοηθος....Αληθεια εκτος απο τις 4 καρτες τι αλλες διφορες εχει αυτη απο την P5W DH???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από davarisx [Χθες, στις 22:36]

θελω να αγορασω το p5w-dh deluxe.τι λεει ρε παιδια για o/c?εχει αρκετες ρυθμισεις?σε συνδιασμο με intel core 2duo 6400.

Καλητερα παρε την P5B Deluxe με 965,για να εχεις περισσοτερες ελπιδες για ψηλο fsb;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.