Jump to content



περι gigabyte 965p s3 bios


abarth

Recommended Posts

εχω κατεβασει το motherboard_bios_ga-965p-s3_f6 το τελευταιο bios.

Πως κανω flash ; (δεν εχει floppy το πισι)

στον φακελλο που ανοιγει αν κανω Unzip εχει:

965ps3.f6

autoexec.bat (περιλαμβανει τις εξης εντολες: flash895 965ps3.f6)

FLASH895.EXE

απλα τρεχω το batch?

Link to comment
Share on other sites

χεχ, floppy ειπα να μην βαλω (οχι φυσικα για τα 6 ευρω) απλα γιατι δεν χρησιμοποιω εδω και 2 χρονια παροτι εχω στα αλλα 3 pcs μου .... αν δω οτι χρειαζομαι θα αναθεωρησω :)

Link to comment
Share on other sites

Aυτό (το @ΒΙΟS) το είδα κι εγώ, αλλά θέλει λίγο προσοχή... Δεν αλλάζει και τα δύο bios... Πρέπει ΑΝ όλα πάνε καλά, να πας στο utility που έχει το bios και να κάνεις update και το secondary bios ώστε σε περίπτωση recovery να μπεί η καινούρια έκδοση και όχι η παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Το batch δεν τρέχει από Windows. Μάλιστα κι από dos να το τρέξεις, δεν πρέπει να έχεις φορτώσει τίποτα στη μνήμη.

Τι σφάλμα στου βγάζει το @BIOS?

Πρέπει να κλείσεις τα πάντα για να τρέξει (antivirus, firewall, monitoring, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

ok ετρεξε το @BIOS και εκανε το Update μεσω net ...δεν ξερω γιατι δεν ετρεχε πριν σωστα ... ισως ειχε προβλημα ο server (δε θυμαμαι που εβγαζε το error) ...τεσπα, το θεμα ειναι το εξης τωρα

καταρχην εχω αυτο το κουτι MIDI TOWER RJA 6001I 450W PEAK SILVER BLACK (http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.700336) και απο οτι ειδα επρεπε να εχει εναν ανεμιστηρα στο πλαι τον οποιο ΔΕΝ εχει....

και οπως προειπα εχω τη μητρικη Gigabyte 965P S3 ...

Τι μπορω να κανω ωστε να εχω καλυτερη ψυξη (οχι τπτ φοβερο) ;

Πως διαλεγω ανεμιστηρες για το κουτι ή οτι αλλο χρειαζομαι κλπ;

(δε με ενδιαφερει υδροψυξη και γενικοτερα εξειδικευμενη ψυξη)

Προτιμω λυσεις απο το eshop για να γινει παραγγελια ολων των υλικων μαζι διοτι δεν εχω χρονο για ψαξιμο αλλου....:(

(αν εχετε να προτεινετε αλλο μαγαζι-eshop για να τα παρω απο εκει ...οκ ....[οχι εξωτερικο φυσικα για 1-2 ανεμιστηρακια κλπ] :) ...)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.