Jump to content


iδου η απορια :P


nekro8afths

Recommended Posts

εχο ενα custom συστηματακι το ειχα δειξει πια παλια κ ειχα την λ20 ε σημερα μου ηρθε η λ30 η οποια μολισ την ειδα επαθα ταραχη !!! αυτη δεν ειναι αντλια τανκ ειναι :p :P :p ε κ δεν ξερω που να την βαλω

σκεφτομαι να την βαλω εδω:

α. εδω τι λετε κανει ? εκει εχω κ την λ20 τωρα αλλα τρεχει λιγακι που που απο βλακια συνδεσης στην λ30 θα προσεχω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/555663

ή

β εδω? βεβεα το πισι ειναι στο πατωμα τωρα :p :P κ να βγαλο τον σωληνα απο μια pci ?

Link to comment
Share on other sites

Η λ30 έχει head pressure 2 μέτρα νομίζω.Δηλαδή αμα βάλεις την αντλία να μεταφέρει νερό από ενα μέρος σε ένα άλλο με υψομετρική διαφορά 2 και πάνω μέτρα το νερό θα παραμένει στάσιμο στην σωλήνα. (δοκίμασε το να βρεις εμπειρικά πόσο είναι ;) )Συνεπώς από κάτω στο κουτί εώς πάνω στο ψυγείο ειναι περίπου 1 μέτρο και χάνεις πολύ από την δύναμη της.Βρες το μέρος που έχει μικρότερη υψομετρική διαφορά από τα δύο ακραία στοιχεία του κυκλώματος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.