Jump to content



Κανετε backup η μπα?!


Daytime Dreamer

Recommended Posts

Επειδη αρχιζει ο μαραθωνιος του backup ( δυο 250αρηδες, δυο 120αρηδες και ενας 320αρης δισκος !!!!:jump: ) των σκληρων μου σε dvd (taiyo yuden παντα!) και εχω πολλα ξενυχτια μπροστα μου αναρωτηθηκα τι κανετε και εσεις με ολα τα καλουδια που κατεβαζετε. Τα κανετε backup η τα μεταφερετε απο δισκο σε δισκο μεχρι να σας χτυπησει και να τρεχετε πανικοβλητοι? *knocks on wood*

Χρησιμοποιει κανενας απο σας κανενα αλλο μεσο αποθηκευσης για backup? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

κοιτα η αληθεια ειναι πως το συνηθες ειναι να κοιμαμαι καπου στις 5 το πρωι και να ξυπναω καπου στις 2 το μεσημερι μιας και το ωραριο της σχολης μου το επιτρεπει πλην των ημερων που εχω πρωι...προχρες ομως δε μεπιανε ο υπνος και κοιμηθημκα 6¨30 το πρωι και ξυπνησα 8¨30 το βραδυ!!!! ετσι εχτες κοιμηθηκα πολυ λουρασμενος στις 5 το απογευμα και ξυπνησα σημερα τα χαραματα στις 4.....ουτε αρτοποιιο να ειχα! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σε dvd σχεδον τα πάντα σε backup πέρνω και όσο για να ξέρω τι έχω και που χρησιμοποιώ το whereisit το οποίο έιναι καταπληκτικό στη δουλειά. βάζεις τα dvd σου πρόγραμμα και δημιουργείς μια database και έτσι κάνεις τα search σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

κοιτα η αληθεια ειναι πως το συνηθες ειναι να κοιμαμαι καπου στις 5 το πρωι και να ξυπναω καπου στις 2 το μεσημερι μιας και το ωραριο της σχολης μου το επιτρεπει πλην των ημερων που εχω πρωι...προχρες ομως δε μεπιανε ο υπνος και κοιμηθημκα 6¨30 το πρωι και ξυπνησα 8¨30 το βραδυ!!!! ετσι εχτες κοιμηθηκα πολυ λουρασμενος στις 5 το απογευμα και ξυπνησα σημερα τα χαραματα στις 4.....ουτε αρτοποιιο να ειχα! :hehe:

Σε BOLD οι ενδείξεις έλλειψης ύπνου :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

xkandreas δλδ το προγραμμα αυτο σου δειχνει τι εχει το καθε dvd μεσα?

search εχει?

ναι όλα μια χαρά για δοκίμασε και πες μου

http://www.whereisit-soft.com/

Link to comment
Share on other sites

και εγώ όλα σε dvd και whereisit εδώ και αρκετά χρόνια ... ταχύτατο search και εγγύηση :)

Η αλήθεια είναι ότι ο ρυθμός που κατεβαίνουν τα καλούδια είναι μεγαλύτερος από το χρόνο και την ενέργεια που απαιτεί ένα σωστό backup σε dvd και είμαι στη φάση που προσπαθώ να βρώ πιο unattended αλλά και φτηνές λύσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xkandreas

και εγώ σε dvd σχεδον τα πάντα σε backup πέρνω και όσο για να ξέρω τι έχω και που χρησιμοποιώ το whereisit το οποίο έιναι καταπληκτικό στη δουλειά. βάζεις τα dvd σου πρόγραμμα και δημιουργείς μια database και έτσι κάνεις τα search σου

Και γω ακριβως ετσι δουλευω ειδικα με τα mp3. Αλλα αναβαλω το back up εδω και μηνες....δεν εχω το κουραγιο να γραψω 300Giga σε DVD τακτοποιημενα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

...εχω εγκαταληψει το backup σε dvd εδω και πολυ καιρο....δεν γινεται δουλεια ετσι, ειναι χαοτικη η κατασταση...τα παντα ειναι στο raid 5 με 4x320 Seagate και υπαρχει και σε ενα αλλο pc ενας 300gb ενας 250gb και ενας 120gb οπου γινεται copy με το backup platinum τα πιο critical data απο το raid5 ;):)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα το δίσκο με το λειτουργικό. Επίσης έχω έναν 200άρη, που κάνω τακτικά όλα μου τα documents και πράγματα που θα δυσκολευτώ να βρω. Ταινίες, παιχνίδια, κλπ, δε με ενδιαφέρουν. Επίσης τον 200άρη, δεν τον έχω στο ρεύμα. Μπαίνει μόνο για το backup ώστε να μη μετράει ώρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Και γω χρησιμοποιω το WhereIsIt χρονια τωρα... αλλιως τρεχαγυρευοπουλος ....

Το κακο με τα backup σε dvd ειναι οτι δεν ειναι τοσο αξιοπιστες οι εγγραφες. Π.χ., παλια ακομα και σε no-name cd να εγραφες θα διαβαζοταν το cd σου σε σχεδον ολα τα μηχανηματα. Πλεον πρεπει να παιρνεις TY δισκακια αλλιως απο την δικια μου εμπειρια την εχεις κατσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daytime Dreamer [Σήμερα, στις 13:14]

Το κακο με τα backup σε dvd ειναι οτι δεν ειναι τοσο αξιοπιστες οι εγγραφες. Π.χ., παλια ακομα και σε no-name cd να εγραφες θα διαβαζοταν το cd σου σε σχεδον ολα τα μηχανηματα. Πλεον πρεπει να παιρνεις TY δισκακια αλλιως απο την δικια μου εμπειρια την εχεις κατσει!!!

....ακριβως αυτην ηταν η φρικη που ειχα φαει...ακομα και με ΤΥ οποτε τα παρατησα !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.