Jump to content



Ποιότητα Υπηρεσιών ¨Οτενετ


dellman

Recommended Posts

¨Οσοι ξέρουν γενικά τι έχω τραβήξει με τη γραμμή ξέρουν ότι έχω ρίξει πολύ βρίσιμο στην Οτενετ για την παροχή υπηρεσιών της. Και το βραδάκι πάω να μπω από το καλό μου Όπερα σε κάποια sites ευρωπαικά για θέματα δουλειάς.

Σφάλμα από τον Όπερα.

Ρε κάτι δεν πάει καλά λέω, δοκιμάζω ιε7 τίποτα, mozila 2 επίσης. Αρχίζω κλασικά τα τηλέφωνα στην Οτενετ 2 το βράδυ.

Παιδιά τι γίνεται?

Ναι έχουμε ένα μικρό προβλημάτακι θα το λύσουμε σε μια ώρα. (το μια ώρα σημαίνει τουλάχιστον μέρα).

Ξυπνάω το πρωί λέω δεν πειράζει θα το έχουν φτιάξει οληνυκτίς το χτίζανε και το πρωί το γκρεμίζανε.

Αλλά σιγά που το φτιάξανε.

ΤΗλέφωνο πλέον στην Οτενέτ( Τους ξέρω και με τα μικρά τους πλέον )

Δυστυχώς έχουμε ένα άγνωστο σφάλμα και το ψάχνουμε..

Τι άγνωστο σφάλμα ρε παιδιά?

’γνωστο σφάλμα είναι το κοιτάμε και κάποια στιγμή θα το διόρθωσουμε.

Συγνώμη για το μακροσκελέστατο ποστ αλλά πρακτικά είμαι εξοργισμένος. Ταλαιπωρούμαι από τις 10 ΑΠρίλιου

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/...ad.php?t=23078

με θέματα γραμμής και ΟΤενετ και πλέον έχω φτάσει στο αμήν

Link to comment
Share on other sites

Nέα επικοινωνία με την Οτενετ μετά από πολλές εντάσεις. Το πρόβλημα έχει λυθεί εν μέρει( για αυτούς εγώ ακόμα είμαι στο έλεος του Θεού) και δεν έχουν χρόνο αποκατάστασης. Ωραία πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Αν μου εβαζαν μια κλιμακα για να την βαθμολογισω θα τις εβαζα -10 ουτε καν 0.

Οι ανθρωποι ειναι αχρηστοι.

2 μηνες εκαναν για να μου κοψουν μια γραμμη.Ελεος δλδ.

Προχτες ηρθε ενας λογαριασμος με αρνητικο ποσο, ενω το ιδιο ποσο το ειχα πληρωσει τον προηγουμενο μηνα.

Αν θελουν να διωρθωθουν ας αρχισουν πρωτα απο την αναβαθμιση των Fax τους.Μετα ισως κατι γινει και με τις γραμμες.

:TD:

Edit

Α καλα και που εισαι ακομα...

Οταν παιδευομουν να κοψω την ριμαδο γραμμη τους τους περνω τηλεφονο και μου λενε οτι η γραμμη ειναι κομμενη.Εγω σερφαριζα κανονικα ,για μια βδομαδα ειπλεον οσπου μια μερα ειδα οτι υπαρχει θεος....

Απο εν μερη διωρθωσεις αλλο τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες τι τρεχει με αυτη την οτενετ?

Οι μισοι θελουν να βαλουν βομβα στα γραφεια της, οι αλλοι μισοι ειναι υπερευχαριστημενοι...

Προχτες μιλαγα με εναν φιλο που εχει οτενετ (Αθηνα κ αυτος) και μου ελεγε οτι παει σφαιρα συνεχεια, 80 KB/s τουλαχιστον με γραμμη 768!

Εγω εχω 4νετ 768 σε γραμμη 1024 (βλεπε προσφορα 1/6) και κατα μεσο ορο σερνεται ελεεινα, 30-40 ΚΒ/s πιανει!!! :rant:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tasosmos

Ρε παιδες τι τρεχει με αυτη την οτενετ?

Οι μισοι θελουν να βαλουν βομβα στα γραφεια της, οι αλλοι μισοι ειναι υπερευχαριστημενοι...

Προχτες μιλαγα με εναν φιλο που εχει οτενετ (Αθηνα κ αυτος) και μου ελεγε οτι παει σφαιρα συνεχεια, 80 KB/s τουλαχιστον με γραμμη 768!

Εγω εχω 4νετ 768 σε γραμμη 1024 (βλεπε προσφορα 1/6) και κατα μεσο ορο σερνεται ελεεινα, 30-40 ΚΒ/s πιανει!!! :rant:

Eγώ πάλι είμαι ευχαριστημένος μετά τις 8 το βράδυ και νευριασμένος μέχρι αυτή την ώρα. Μετά τις 8 έχω περίπου 800kbps,την ημέρα ούτε τα μισά....

Link to comment
Share on other sites

Nope, εχει τελειωσει η αναβαθμιση εδω και κανα μηνα στην περιοχη. Μετα την αναβαθμιση και απο την 4νετ επιανε καλες ταχυτητες, 70 Κ τουλαχιστον. Εξαλλου ακομα και για 512 που ειχα πριν την αναβαθμιση ειναι χαμηλες οι ταχυτητες.

Τεσπα πριν 2 εβδομαδες περιπου αρχισαν τα κουλα, εστειλα και ξαναστειλα mail αλλα βελτιωση μηδεν, μερικες φορες πιανει κανονικες ταχυτητες κι αλλες χτυπαει πατο.

Θα περιμενω λιγο μπας και γινει τπτ, αλλιως θα ξαναρχισω τα τηλε-μπινελικια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί σε τέτοιο thread να ακουστώ σπαστικός αλλά και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος! Από το πρώτο λεπτο της ενεργοποίησης εχω 80-105 kbps σε peer to peer και 95-115 από ftp.Δεν χρειαστηκε καν να περάσει δηλαδή η πρώτη βδομάδα που λένε ότι μερικές φορές δεν πάει πολύ καλά!

στο www.ante-gamisou.com μπήκες ?;P

btw το λινκ που εχεις δωσει απο το pctechnology 8ελει διορθωμα

Καλά μιλάμε το site σοκάρει !!!

edit: Ξέχασα την ταχύτητα!! :p Είναι 1mbit!

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως και εμένα μετά την αναβάθμιση που ΄ργινε στην Ηλιούπολη απο 384 σε 768, όλο με 80 εώς και 100 μέσο όρο κατεβάζω...δέν ξέρω τι παίζει και υπάρχουν τέτοιες διαφορές....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

Eγώ πάλι είμαι ευχαριστημένος μετά τις 8 το βράδυ και νευριασμένος μέχρι αυτή την ώρα. Μετά τις 8 έχω περίπου 800kbps,την ημέρα ούτε τα μισά....

καλα ρε μαστορα, 8 mbit μισθωτη εχεις?:D :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.