Jump to content


Μητρικη Gigabyte GA-965P-DQ6


davarisx

Recommended Posts

καλησπερα σε ολα τα παιδια.θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας για το συγκεκριμενο μομπο.εχω ακουσει οτι εχει παρα πολλες παραμετρους για ο/c,με πολλες μικρορυθμισεις στις τασεις μνημης,επεξεργαστη κτλ.εχω στα χερια μου εναν οδηγο o/c απο καποιο περιοδικο το οποιο προτεινει αυτο το μομπο σε συνδιασμο με cpu Core 2 Duo 6300 (s775, 1.866Ghz) τον οποιο οπως γραφει τον πας ανετα στα 2,8ghz χωρις κανενα προβλημα(με υδροψυξη εννοειται την οποια εχω).απο μνημες εχω samsung DDR 2 1gb στα 667mhz.θα παρακαλουσα οποιος μπορει ας δωσει μια χειρα βοηθειας,και που μπορω να το βρω σε καλη τιμη.σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

εαν σκεφτεσαι να ασχολη8εις σοβαρα με το σπορ του o/c τοτε κανε μια γυρα εδω μεσα στο φορουμ και 8α εις πολλα.

υπαρχουν πολυ καλυτερες μνημες παντως για τη δουλεια αυτη

Link to comment
Share on other sites

καλο παντος.αν και εγω σκεφτομαι για τον 6300 και οχι τον 6600 που εχεις εσυ,ειναι πολλα παραπανο τα λεφτα.παντος πρεπει να σου πηγαινει σφαιρα το μηχανημα.τι μνημες εχεις ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

τις 2gb micron fatbodys 533 εχω...δυσκολα να βρεις...

καλα πανε ενταξει αλλα χωρις ψυξη δεν παω πουθενα...

Αρχική απάντηση από davarisx

τι μνημες μου προτεινεται?

ψαξε λιγο και θα βρεις αρκετα τεστ μνημων...

Για δες για supe talent..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από davarisx [Σήμερα, στις 03:09]

εμενα οι δικες μου πως σου φαινονται?κανουν?

Ε ειναι απλες....θελεις 1gb ή περισσοτερο?

Επισης ποιο ειναι το budget σου?

Αν θες καλο o/c δες αυτες :D

Link to comment
Share on other sites

απλα θελω να μην εχω προβληματα οταν κανω o/c στον επεξεργαστη μου.για παιχνιδια κυριως θα κανω o/c που θελουν μεγαλη ισχυ.δεν νομιζω να εχω προβλημα γιατι απο αποψη ταχυτητας ειναι γρηγορες και αξιοπιστες.να τους κανω τεστ πριν το o/c η μετα?

Link to comment
Share on other sites

Με το ο/c θα τις κανεις test...Τωρα τις χρησιμοποιεις σε καποιο συστημα?

Αν θες για παιχνιδια μπορεις να κανεις O/c στην vga...εκει θα δεις διαφορες οχι τοσο με το cpu.

Επαναλανβανω αν παιζεις απαιτητικα παιχνιδια θα χρειαστεις πανω απο 1gb Μνημη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.