Jump to content



Αρχιζω case modding!


killer1024

Recommended Posts

Λεω να αρχισω case modding...

Αρχικα σκεφτικα να αλλαξω τους fans βαζοντας με led... Ειμαι λιγο δεσμευμενος με το χρωμα γιατι η καρτα γραφικων μου εχει ηδη εναν ανεμιστηρα χρωματοσ μπλε, επομενωσ το μονο χρωμα που ταιριαζει με το μπλε, πιστευω, πως ειναι το κοκκινο. Θα αλλαξω τουσ δυο ανεμιστηρεσ βαζοντασ τον εναν κοκινο και τον αλλο μπλε (εχω βεβαια ενα προβληματακι... δεν ξερω ποσεσ ιντσες ειναι τα ανεμιστηρακι:lol:). Λεω να βαλω και κανα cathode light. Επισης λεω να παρω καινουργια ψυξη για τι VGA με LED παλι χρωματος κοκκινου. Προτεινετε μου κι εσεισ καμια ιδεα τι να κανω. Να βαλω κανα π.χ. ρυθμιστη στροφων τιποτα τετοιο.

Εχω ακομα μια απορια αν θα τραβηξει το τροφοδοτικο ειναι Codegen 450Watt.

Συντομα θα ανεβασω και φοτο απο το κουτι μου...

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον :)

Έτσι να βλέπω όρεξη και μεράκι!

Δες το δικό μου κουτί, προς το τέλος του πως μοιάζει με συνδυασμό κόκκινο και UV (μωβ χρώμα περίπου) για να καταλάβεις.

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=11705

Επίσης τα ανεμηστηράκια μας τα μετράμε σε εκατοστά και όχι ίντσες. Το βρίσκεις πανεύκολα μετρώντας την απόσταση που έχει η βάση του ανεμηστήρα κάθετα ή οριζόντια (όχι διαγώνια). Συνήθως είναι 8εκ., 9εκ. ή 12εκ.

Edit: Σχετικά με τα ρεύματα, μην ανυσηχείς. Οι ανεμηστήρες και λάμπες κλπ καταναλώνουν πολύ λίγα watt οπότε δεν έχεις πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κάνε την καλή και βαφτο απ'έξω και απο μέσα αν θές...

Σκέψου κανα χρωμματικό συδιασμό του τυπου μπλέ έξω-άσπρο μέσα, με μπλε fans...

Και ένα καλό παράθυρο αν δεν έχεις ήδη....

Και κάνε κάτι και κρύψε τα καλώδια και άλλαξε τα ide με άλλα στρογγυλά...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παραθυρο μεσα εχει ηδη μπλε φως η καρτα γραφικων και επομενως λεω να βαλω εναν ανεμιστηρα κοκκινο και εναν μλπε.

τωρα για να το βαψω απ' εξω μαλλον μαυρο λεω να το κανω...

τι σμπρευ να παρω????

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πόσα λεφτά θέλεις να δώσεις. Είτε απλό γυαλιστερό spray με βερνίκι 5-7 € το μπουκαλάκι, είτε spray με χρώμα αυτοκινήτου (όλα τα λεφτά) που είναι μεγαλύτερης αντοχής και ποιότητας (ειδικά τα μεταλλικά-περλέ είναι ΟΛΑ τα λεφτά).

Αν δεν έχεις ξαναβάψει, ρίξε ένα διάβασμα για το πως είναι ο σωστός τρόπος, αστάρωμα τρίψιμο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Το να πάρει ένα νέο κουτί χωρίς να έχει προηγούμενη εμπειρία από modding είναι χαζό.

Το δικό μου mod το έκανα σε κουτί των 25 € και έγινε καμία σχέση με το παλιό.

Δούλεψε παληκάρι στο κουτάκι που έχεις τώρα, άλλαξέ του τα φώτα!

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr

Δαν πολύ αξίζει να κανείς δουλειά σε no-name εκτός αν είσαι ο κοπρίτης

Σιγά ρε αγόρι, όρεξη, μεράκι, πειραματισμό και σχεδιασμό θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.