Jump to content


Outlook Express, δεν μπορω να γραψω κειμενο


Vaso P

Recommended Posts

Ρε αγορια, εχω ενα κουφο προβλημα.

Οταν παταω new mail στο outlook express, γραφω το θεμα και οταν παω να γραψω κειμενο δεν εμφανιζει τον κερσορα μεσα στο λευκο μεγαλο τετραγωνο του κειμενου. Αρα δεν μπορω να γραψω κειμενο.

Επισης δεν μπορω να βαλω attachments.

Πηγα στο options, send, αλλαξα σιγα σιγα ενα ενα τα κουτακια μηπως και αλλαξει τιποτα, εκανα restart το outlook αλλα τιποτα.

Τα μηνηματα που παιρνω απο τους αλλους στο outlook μεσω hotmail και gmail και HOL μου ερχονται και τα διαβαζω κανονικα (plain text με attachnment το html) αλλα δεν μπορω να κανω ουτε reply.

Aν μπω απο Firefox στους λογαριασμους μου ομως απανταω κανονικα.

Δεν εγκατεστησα καποιο προγραμμα.

Ετρεξα kaspersky 5, και spybot και δεν βρηκαν τιποτα.

Να το βγαλω και να το ξαναβαλω μεσω του add/remove windows components ή θα ειναι τσαμπα κοπος;

ΥΓ: Pε μηπως να βαλω το Kubuntu 6.10 που εχει μεσα το PC Magazine 12/2006, να ψαχτω κανεναν μηνα και μετα να ηρεμησω αφου θα εχω λιγοτερα προβληματα με ιους, service packs, updates;

Θα μου φυγει η πιστη να μαθω τα βασικα; (κειμενα, σερφαρισμα, video players, αντιγραφες dvd)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία υπογραφή :p

Για να μην μπαίνεις σε μεγάλες διαδικασίες, κατέβασε το Mozilla Thunderbird.

Μετά την εγκατάσταση, θα σου κάνει import ρυθμίσεις, email και επαφές από το Outlook και θα είσαι μία χαρά.

Ένα Ubuntu μπορείς να το εγκαταστήσεις ως δεύτερο λειτουργικό και κρίνεις μόνη σου αν θέλεις να ασχοληθείς.

Link to comment
Share on other sites

Spartan,

το εχω σκεφτει να αλλαξω εφαρμογη, αλλα προτιμω πρωτα να βρω τι φταιει για να μην μου ξανασυμβει. Και μετα την αλλαζω.

Πχ: οταν μου καιγεται μια αριστερη λαμπα στο φαναρι του αμαξιου, δεν συμφερει να την αλλαξω συνεχεια με μια αλλη. Συμφερει να βρω το βραχυκυκλωμα ή γενικώς την αιτια που προκαλει το καψιμο της για να μην μου ξανατυχει στο επομενο αμαξι που θα παρω.

Παιδια, δεν εχει κανενας αλλος καμια ιδεα, πριν το πω στον αντρα μου και αρχισει να με κοροϊδευει οτι χαλασα το κομπιουτερ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vaso P

Να το βγαλω και να το ξαναβαλω μεσω του add/remove windows components ή θα ειναι τσαμπα κοπος;

Στη θέση σου θα το δοκίμαζα.

Ο Thunderbird πάντως είναι πολύ καλός και ελαφρύς, δώστου μια ευκαιρία...

Και το Ubuntu-Kubuntu έχει open office, firefox, αλλά για video codecs και αντιγραφές μάλλον χρειαστεί να εγκαταστήσεις έξτρα εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vaso P

Spartan,

το εχω σκεφτει να αλλαξω εφαρμογη, αλλα προτιμω πρωτα να βρω τι φταιει για να μην μου ξανασυμβει. Και μετα την αλλαζω.

Πχ: οταν μου καιγεται μια αριστερη λαμπα στο φαναρι του αμαξιου, δεν συμφερει να την αλλαξω συνεχεια με μια αλλη. Συμφερει να βρω το βραχυκυκλωμα ή γενικώς την αιτια που προκαλει το καψιμο της για να μην μου ξανατυχει στο επομενο αμαξι που θα παρω.

Παιδια, δεν εχει κανενας αλλος καμια ιδεα, πριν το πω στον αντρα μου και αρχισει να με κοροϊδευει οτι χαλασα το κομπιουτερ?

Μπορεί να έχει "σπάσει" το Outlook από κάποιο απότομο reset. Δεν είναι και κανένα τρομερό και σταθερό πρόγραμμα.

Εδώ λες να ξηλώσεις ολόκληρα Windows για να λύσεις το πρόβλημά σου με το Outlook και σε πειράζει η αλλαγή mail client? Δεν είναι φανάρι το Outlook. Μία μπούρδα και μισή είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κανει Αστακέ.

Ευχαριστω παιδια ολους για το ενδιαφερον.

Ξεκιναω με επανεγκατασταση του outlook express και αν δεν δω φως παω για Thunderbird και αν δεν δω παλι φως θα φτιαξω ενα partition και θα προσπαθησω να ασχοληθω με linux.

Τι στο διαολο, δεν ειμα χαζη ουτε κουλη. Θα προσπαθησω, θα διαβασω τα help files, θα ρωτησω εδω μεσα, δεν θα χαθω.

ΥΓ: Να ρωτησω γιατι ο αντρας μου που χρησιμοποιει windows 95 με antivirus Kaspersky και HijackThis δεν εχει προβληματα; Μια φορα τον μηνα εγκαθιστα spybot, perfect proccess, zone alarm το πρωί, τα απεγκατηστα το βραδυ και δεν βρισκει καποιο προβλημα. Ουτε καν windows 98SE ρε παιδιααααααα.

Ελεος πια με αυτη τη Microsoft. Patches, critical updates, security updates, selfdestruction procedures.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το Internet χωρίς πολλά πολλά και με προσοχή δεν έχει να πάθει τίποτα.

Είναι ανάλογα τις απαιτήσεις του καθενός. Εγώ π.χ. θέλω να πιάνω κανένα ιό για προπόνηση, είναι μέρος της δουλειάς μου :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.