Jump to content



Υπαρχει προβλημα??


Guest Insane

Recommended Posts

Αγορασα προσφατα τη zalman vf900 για την 7600gt μου.Σημερα Βρηκα χρονο και την εβαλα πανω,αλλα εγκαθιστωντας την καρτα στην P5b-deluxe ηρθα μπροστα σε μια δυσαρεστη εκπληξη.Μια απο της βίδες της zalman εβρησκε πανω σε εναν πυκνωτη της μητρικης.Ετσι αναγκαστηκα να τον στραβωσω λιγο(τον πυκνωτη) για να μπορεσει να κουμπωσει καλα η καρτα στο slot.Ο υπολογιστης δουλευει κανονικα αλλα ηθελα να ξερω,υπαρχει περιπτωση να υπαρξει προβλημα?

post-3175-1416072917,4768_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

στη δικη μου μοβο 2-3 πυκνωτες ηταν ετσι εξ αρχης (μπορει ναταν και λαθος του συναρμολογητη του συστηματος,δεν ξερω),και ενας μπροστα απο τη θυρα της καρτας γραφικων εφαγε ζορι απο καλωδιο κι εγινε καπως ετσι(να μη σου πω και χειροτερα),αλλα δεν εχω δει να συμβαινει τπτ φρικιαστικο με το μοβο,την καρτα (και σε κατασταση οβερκλοκινγκ) η κατι αλλο.εφοσον δεν εχεις ξεκολησει ενα απο τα ποδαρακια του(πραγμα το οποιο εικαζω οτι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ) δεν τρεχει τιποτα.Δες καλου κακου και αν η ταση pci e ειναι νορμαλ κλπ και δεν τρεχει τπτ κατα τη γνωμη μου(βεβαια δεν ειμαι και κανενας γκουρου να σου πω σιγουρα).

ΥΓ: κι εσυ βρε παιδι μου αντι να πειραξεις κατι με τη βιδα πειραξες τον πυκνωτη???

Link to comment
Share on other sites

Απο τασεις(ειδικα στο pci) ειμαι οκ.

Αρχική απάντηση από Tsakonas [Σήμερα, στις 16:13]

ΥΓ: κι εσυ βρε παιδι μου αντι να πειραξεις κατι με τη βιδα πειραξες τον πυκνωτη???

Το ξερω,απλα βαριομουν :zzz: ,ειναι η αληθεια,να την ξαναξεμονταρω για να παρω λιγο την βιδα με το dremiel.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.