Jump to content



θορυβος καρτας γραφικων


sundance

Recommended Posts

πλεον ολες οι καρτες γραφικων εχουν ανεμιστηρα πανω.

απο θορυβο τι γινεται?

δεν βλεπω στα χαρακτηριστικα τους να αναγραφεται καποια τιμη σε db...

για τι τιμες μιλαμε?

Link to comment
Share on other sites

εγω που εχω xfx 6800gs αθοριβει ειναι...για να την ακουσω πρεπει να βαλω το ανεμιστιρι στο 70% και εχω αλλα 2 12αρια στο κουτι(1400 στροφες περιπου) και 2 8αρια του τροφοδοτικου(1600στροφες περιπου) και το 12αρι της blue orb 2 στις 1500

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Και να πω ότι δεν έχουν και αυτόματη διόρθωση όσοι έχουν firefox2...έστω και έτσι θα σώζαμε κανα μάτι:hehe:

Δώσε τα φώτα σου σε ενα ακόμα ανορθώ πώς γινεται με firefox2. για να μην βγάζω και εγώ κανένα μάτι

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στο firefox2, με τον κέρσορα σε κάποιο πεδίο που μπορείς να πληκτρολογήσεις κείμενο, δεξί κλικ , Γλώσσες, προσθήκη λεξικών, κατεβάζεις από τη σελίδα το greek , και τέλος από το μενού Γλώσσες που ανέφερα παραπάνω, τσεκάρεις τα ελληνικά.

Στη συνέχεια, όταν γράφεις ελληνικά θα σου υπογραμμίζει τις ανορθόγραφες λέξεις και με δεξί κλικ, πάνω πάνω, θα έχει τις επιλογές διόρθωσης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Όταν είσαι στο firefox2, με τον κέρσορα σε κάποιο πεδίο που μπορείς να πληκτρολογήσεις κείμενο, δεξί κλικ , Γλώσσες, προσθήκη λεξικών, κατεβάζεις από τη σελίδα το greek , και τέλος από το μενού Γλώσσες που ανέφερα παραπάνω, τσεκάρεις τα ελληνικά.

Στη συνέχεια, όταν γράφεις ελληνικά θα σου υπογραμμίζει τις ανορθόγραφες λέξεις και με δεξί κλικ, πάνω πάνω, θα έχει τις επιλογές διόρθωσης.

Ευχαριστώ τα μάλα αυτο το Firefox2 πώς το κατεβάζεις? απο ότι κατάλαβες και απο ιντερνετ ειμε Σκραπας στο overklok oμως έχω έναν Ρ4 478 στα 3.200 και δουλέυει με υδρό εδώ και 5 μήνες στά 4 γίγα. 2 γιγα ραμ μία σαπχάιρ 850ΧΤ και αυτή λίγο πειραγμένη είμε και (λίγο) παιχνιδάς τι να κάνουμε. Τώρα θα μου πείς σε αυτήν την ηλικία μου έμεινε η λόξα από τον Σπέκτρουμ το 1983 που από 'οτι καταλαβένεις μερικοι απο εσάς δέν ειχαν γεννηθει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Ήμουν 3 χρόνων τότε:p

Εδώ το firefox!. Εναλλακτικός browser είναι, από τους καλύτερους-ελπίζω να μη σου λείψει ο internet explorer

;)

Ευχαριστώ και πάλι θα το ψάξω λίγο και θα σου πώ

Link to comment
Share on other sites

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν μου φαίνεται...

Από ορθογραφίες (εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ανορθόγραφους, πως σε μερικούς βγαίνουν τα μάτια, δεν ξέρω) μέχρι ποιος είναι ο καλύτερος browser, ας κάνουμε και ένα poll Vandi vs Vissi...

Στο θέμα μας.

Οι κάρτες γραφικών, ανάλογα με την κατασκευάστρια εταιρεία, χρησιμοποιούν και διαφορετική ψύξη. Έχουν περάσει αρκετές κάρτες από τα χέρια μου και μπορώ να σου πω ότι ακόμα και σε ίδια ακριβώς μοντέλα (7900GTX π.χ.) οι διαφορές μεταξύ διαφορετικών εταιρειών ήταν μεγάλες.

Δυστυχώς ο μόνος τρόπος για να εξακριβώσεις αν η κάρτα γραφικών σου θα συνοδεύεται από αθόρυβο ανεμιστήρα, είναι τα reviews. Εκεί κάνουν (ορισμένα) και μετρήσεις θορύβου, οπότε θα μπορείς να συγκρίνεις και μόνος σου.

Αν από την άλλη πάρεις μια κάρτα γραφικών η οποία είναι "φασαριόζα", μπορείς με ένα εξτρά σύστημα ψύξης, όπως τα Arctic Cooling Silencer, Accelero και τις λύσεις των Zalman και Thermalright, να έχεις πολύ καλύτερη ψύξη στην κάρτα σου + εντελώς αθόρυβη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου προέκυψε μια άλλη ερώτηση, να μην του απαντούσα του ανθρώπου; Στο κάτω κάτω δεν ήταν κάτι που ξεφεύγει από το πνεύμα του forum - για browser του απάντησα και όχι για διακοπές στην Καραϊβική...Οκ υπάρχουν και τα pm αλλά εκείνη τη στιγμή ήταν πιο άμεσο έτσι. Δε νομίζω ότι πια είναι τόσο αυστηρά τα πράγματα εδώ -ένα forum είναι. Και από τη στιγμή που στο forum δεν έχουν θέση καν τα greeklish, θα ήταν άδικο να είναι τίγκα στα τραγικά ανορθόγραφα κείμενα, είτε αυτά προέρχονται από εμένα είτε από το οποιοδήποτε μέλος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist

Ε αφου προέκυψε μια άλλη ερώτηση, να μην του απαντούσα του ανθρώπου; Στο κάτω κάτω δεν ήταν κάτι που ξεφεύγει από το πνεύμα του forum - για browser του απάντησα και όχι για διακοπές στην Καραϊβική...Οκ υπάρχουν και τα pm αλλά εκείνη τη στιγμή ήταν πιο άμεσο έτσι. Δε νομίζω ότι πια είναι τόσο αυστηρά τα πράγματα εδώ -ένα forum είναι. Και από τη στιγμή που στο forum δεν έχουν θέση καν τα greeklish, θα ήταν άδικο να είναι τίγκα στα τραγικά ανορθόγραφα κείμενα, είτε αυτά προέρχονται από εμένα είτε από το οποιοδήποτε μέλος.

Σωστό. Γηράσκω αει διδασκόμενος είπαν οι Έλληνες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.