Jump to content



ASUS P5W 64 WS PRO+6400+Ρευματα


vazelos

Recommended Posts

Καλημερα...Χτες βαραδυ παιζοντας λιγο με το Vcore παρατηρησα οτι:

-Δινοντας στον επεξεργαστη 1.415 στο BIOS εμφανιζεται πραγματικη ταση (μεσω του προγραμματος της Asus) 1.38-1.39.

-Δινοντας στον επεξεργαστη 1.4375 BIOS εμφανιζεται πραγματικη ταση 1.57-1.58!!!!!

- Δινοντας στον επεξεργαστη 1.45 BIOS εμφανιζεται πραγματικη ταση 1.37-1.38.

- Ανεβαζοντας παλι στο 1.4725 BIOS εμφανιζεται πραγματικη ταση 1.57-1.58!!!!!

Βλεπετε κατι περιεργο?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 11:38]

Όχι... Asus έχεις... Αυτό είναι γνωστό από εποχής P3 :whistle2:

E οχι και normal . Αλλο να κανει vdrop και αλλο αυτο

1.4375 BIOS εμφανιζεται πραγματικη ταση 1.57-1.58

Βαζελος κάνε ενα clr cmos και δες αν συνεχίζει .

Link to comment
Share on other sites

Τις μνημες στο 1.9 τις εχω.....Τωρα το Vcore αν το αφησω auto (1.38 περιπου) μπορει να δινει περισσοτερη ταση απο οση χρειαζεται...Σκοπος ειναι να δινω εγω οσο θελω...Τα ρευματα σε αυτη τη μητρικη ειναι τραγικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργα πράγματα . Τεσπα . [google + ASUS P5W 64 WS PRO pencil mod ]

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=16255

Αν ειναι ιδιο με της p5b-dlx θα παρεις σταθερότατα με το pencil [εχω πρόβλημα με το νετ και δεν μου ανοιγει το vr-zone]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vazelos

Τις μνημες στο 1.9 τις εχω.....Τωρα το Vcore αν το αφησω auto (1.38 περιπου) μπορει να δινει περισσοτερη ταση απο οση χρειαζεται...Σκοπος ειναι να δινω εγω οσο θελω...Τα ρευματα σε αυτη τη μητρικη ειναι τραγικα!!!!

ετσι λειτουργει η mobo της asus,και σε μενα αυτο γινοτανε,πχ το μουλτι οταν το εχω στο auto

μου το διχνει Χ8 και κανινικα ειναι Χ13,τα αλλαξα στο manual ολα.Και ειναι ενταξει τωρα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Πολύ περίεργα πράγματα . Τεσπα . [google + ASUS P5W 64 WS PRO pencil mod ]

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=16255

Αν ειναι ιδιο με της p5b-dlx θα παρεις σταθερότατα με το pencil [εχω πρόβλημα με το νετ και δεν μου ανοιγει το vr-zone]

Τι ακριβως κανει αυτος στο link???

Link to comment
Share on other sites

...τι εννοεις τι κανει?? :wassat: ....τα mod για την mobo σου ειναι...ειτε με 20κ αντισταση ειτε με το pencil 4B mod...oπου πολυ απλα εντοπιζεις το σωστο smd και περνας με το μολυβι προσεχτικα μερικες στρωσεις απο πανω;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

περνας με το μολυβι προσεχτικα μερικες στρωσεις απο πανω;)

Αυτο εννοω ;) thx....

Παντως κατι δεν παει καλα και με το ΑΙ Booster....Διχνει οτι θελει...Πχ 7x450=3625 και fsb 0000:confused: :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.