Jump to content



chipset gia amd σε ΑΜ2


weirdo1977

Recommended Posts

θέλω να στήσω 2 μηχανήματα όχι ιδιαιτερα δυνατά αλλα όσο πιο σταθερά γίνετε στην χαμηλότερη δυνατή τιμή, πιο chipset να διαλέξω ? προς το παρόν προσανατολίζομε σε αυτην την μητρική, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

το παιδί ζήτησε σταθερότητα και του προτείνεις βια?

πάρε κάτι σε ΑΣΟΥΣ και με nforce τσιπάκι

κοίτα αυτήν

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.522467

αλλά πρόσεξε γιατί είναι λίγο επιλεκτική με τις μνήμες που παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch

το παιδί ζήτησε σταθερότητα και του προτείνεις βια?

αλλά πρόσεξε γιατί είναι λίγο επιλεκτική με τις μνήμες που παίρνει.

Με δουλεύεις έτσι?

Αρχική απάντηση από weirdo1977

σαν πολύ φτηνή δεν είναι ? έχω καεί από φτηνές μητρικές και ας ήταν και asus, συν το ότι δέχεται μνήμες μέχρι 667

Εδώ μιλάς για το χαμηλότερο δυνατό κόστος... Θα βάλεις μνήμες 800άρες?

Κι ακόμα, τη μητρική αυτή που το visionstudio στα 75, στο eshop είναι πιο φθηνή από την Asus που σου πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch [Σήμερα, στις 00:22]

το παιδί ζήτησε σταθερότητα και του προτείνεις βια?

πάρε κάτι σε ΑΣΟΥΣ και με nforce τσιπάκι

κοίτα αυτήν

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.522467

αλλά πρόσεξε γιατί είναι λίγο επιλεκτική με τις μνήμες που παίρνει.

φιλε μου, αυτήν την μητρική έχω k γω, αλλα είναι κάπως ακριβή γι αυτό που θέλω, συν το ότι θα χρειαστώ και κάρτα γραφικών μιας k δεν διαθέτει onboard.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από weirdo1977

ναι φιλε μου αλλα τα μηχανήματα θα υπάρχουν k μετά 2-3 χρονια, γιατί να μην μπορώ να βάλω λίγο πιο γρήγορες μνήμες πάνω ?

γιατί θα πετάξεις τα λεφτά σου σε μηχανήματα που δεν θα αξιοποιήσουν τις μνήμες αυτές.

Αυτομάτως χάνεις το value for money που φτιάχνεις τώρα.

Με την ίδια λογική, πάρε μητρικές Full ATX για να μπορείς να αλλάζεις και κάρτες γραφικών. Και επειδή οι mATX μητρικές έχουν λίγες υποδοχές, η Full ATX μητρική θα σε βοηθήσει να επεκτείνεις τις δυνατότητες του υπολογιστή.

Συνεπώς, ή πας για το φθηνότερο (που λες οτι θες) ή δεν πάς.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από weirdo1977 [Σήμερα, στις 00:35]

ναι φιλε μου αλλα τα μηχανήματα θα υπάρχουν k μετά 2-3 χρονια, γιατί να μην μπορώ να βάλω λίγο πιο γρήγορες μνήμες πάνω ?

Φιλε σε 3 χρονια το τελευταιο που θα σε νοιάζει θα ειναι αν δεχοντε η οχι 800ρες. <---[αν βρεις πουθενα να αγοράσεις . κ' μιλάμε παντα για new.]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.