Jump to content



bluetooth ακουστικό


DarkSaga

Recommended Posts

και mp3 για w800 συσκευή

γνωρίζει κανείς αν τα mp3 και το ραδιοφωνο λειτουργούν με τα

hands free?

φίλος μου είπε πως με motorola bluetooth hands free των 30Ε έκανε τα πάντα

η sony θέλει ~100Ε για το αντίστοιχο

έχει κανεις εμπειρία επι του θέματος?

τα απλά νοναμε μεταφέρουν mp3 η μόνο κλήσεις????

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτοκολλο bluetooth ειναι κοινο για ολες τις εταιρειες!Παρολα αυτα τα ericsson παρουσιαζουν καποιες ασυμβατοτητες με τα bluetooth αλλων εταιρειων!

Σιγουρα δε θα εχεις προβλημα να κανεις τηλεφωνα αλλα οσον αφορα το να ακους μουσικη καλυτερο ειναι να το τσεκαρεις με καποιο που το εχει ηδη δοκιμασει!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δοκιμάσει τα handsfree bluetooth μου (SE) σε τρία κινητά (SE, Nokia, Qtek) μπορώ να πω ότι κάθε συσκευή τα διαχειρίζεται αλλιώς!

Και διευκρινίζω με μερικά παραδείγματα.

- Με το Κ700 τα handsfree ενεργοποιούνται μόνο όταν έκανα κλήση και συγκεκριμένα όταν άρχιζε να χτυπάει το τηλέφωνο (στο πρώτο τουτ που λεν). Όλη την υπόλοιπη ώρα ήταν σε standby.

- Με το 6021 τα handsfree ενεργοποιούνται με το πάτημα οποιουδήποτε κουμπιού και αυτόματα όλοι οι ήχοι μεταφέρονται σ' αυτό, ακόμα και ο ήχος από τα κουμπιά που πατάς! Αν δεν πατήσεις τπτ για κανα2 δευτερόλεπτα, μπαίνουν σε standby.

Πού θέλω να καταλήξω? Θα ήταν καλύτερα να κοιτάξεις τα συμβατά μοντέλα, και ακόμα καλύτερα να ανοίξεις ένα θεματάκι σε κανένα εξειδικευμένο forum με κινητά και τέτοια!

Link to comment
Share on other sites

Οπως και αν εχει το καλυτερο που μπορεις να κανεις, για να εχεις και το κεφαλι σου σιγουρο, ειναι το bluetooth που θα παρεις να ειναι της ιδιας εταιρειας με το κινητο σου!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dimitris74

εισαι σιγουρος οτι γινεται με το μοτορολα? απο οτι εχω ακουσει δεν γινεται να μεταφερεις mp3

Αν εννοείτε να ακούς mp3 απο το bt ακουστικό ναι γίνεται με Motorola.( Αν όχι.... sorry for the :OT: )

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως με το προηγουμενο μου s&e V600 δεν γινοταν να ακουσεις mp3 απο το bt.το ιδιο και στο Κ750 που εχω τωρα.

δεν ξερω αν ειναι 8εμα ΒΤ ακουστικου ομως ή αν γενικα δεν μπορεις να παιξεις τα mp3 στο ΒΤ στα s&e..

αν μα8εις παντως κατι περισσοτερο feel free to share it with us :D

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως που ειναι και τα δυο motorola μια χαρα τα ακουω ολα!Βασικα το bluetooth πρεπει να λειτουργει οπως ακριβως και ενα ενσυρματο handsfree!

Οταν ομως δεν ειναι συμβατο, σύνηθες φαινομενο στα ericsson, τοτε το μονο που ακου ειναι οι κλησεις!Παλι καλα :p

Link to comment
Share on other sites

το γνήσιο της sony που παίζει ασύρματα τα πάντα κάνει 100+ και πολύ απλά δεν τα αξίζει

με τόσα παίρνω και mp3όφωνο

απλά έλεγα αν κάποιος ακόμα επικύρωνε την πληροφορία για τα motorola bt-handsfree

σε άσχετο κινητό να το έπαιρνα

στα mediamarkt ακόμα δοκιμάζεις τα πάντα?

λεω να περάσω αυριο μια βόλτα για επιτόπιο έλεγχο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.