Jump to content



εργασια για το σχολειο αν θελετε :D....


nekro8afths

ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΤΕ ΠΟΤΕ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΓΙΑ ΤΙς ΑΝΑΓΚΕς   

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ΕΧΟΥΜΙΑ ΜΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΜΟΥΝ ΕΥΓΝΟΜΟΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΣΚΟΠΟΙΣΕΙΣ :D :D :D Κ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΣΤΕ Κ ΤΟ ΓΙΑΤΙ :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εχω φιλο που κανει εγκαταστασεις φυσικου αεριου κ μου εχει πει πως εχουν σοβαρεψει σε θεματα ασφαλειας.

Επισης ειναι πιο οικονομικο, και κανει καλυτερη δουλεια απο το πετρελαιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Αρχικά πληρώνεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό για τη μετάβαση και έπειτα σκάψου το εξής. Πληρώνεις το μονοπώλιο της Ρωσίας και το νοίκι της κάθε χώρας που εμπλέκται στη διαδρομή του πχ Βουλγαρία. Δεν είμαι κάθετα αντίθετος, απλά δεν το βλέπω με καλό μάτι το όλο θέμα...Στην αρχη είναι φθηνότερο, αλλά ποιος ξέρει τι θα γίνει μετά, όταν θα έχουν όλοι στραφεί στη λύση του και θα εξαρτώνται από αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kunoobidi

Όχι! Αρχικά πληρώνεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο ποσό για τη μετάβαση και έπειτα σκάψου το εξής. Πληρώνεις το μονοπώλιο της Ρωσίας και το νοίκι της κάθε χώρας που εμπλέκται στη διαδρομή του πχ Βουλγαρία. Δεν είμαι κάθετα αντίθετος, απλά δεν το βλέπω με καλό μάτι το όλο θέμα...Στην αρχη είναι φθηνότερο, αλλά ποιος ξέρει τι θα γίνει μετά, όταν θα έχουν όλοι στραφεί στη λύση του και θα εξαρτώνται από αυτό...

ε φιλε για το πετρελαιο δλδ δε πληρωνεις τον αραπη ή τον τσαβεζ ή τον αγγλο ή ....κλπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 12:49]

ε φιλε για το πετρελαιο δλδ δε πληρωνεις τον αραπη ή τον τσαβεζ ή τον αγγλο ή ....κλπ κλπ?

ακριβως αυτο. αμα ετσι να μην πληρωνουμε τπτ,ουτε να παιρνουμε αυτοκινητο γιατι φιαχνεται στην ιαπωνια ουτε κινητο που φτιαχνεται στην κινα. να γυρισουμε στην εποχη του χαλκου. φωτια και σιδερο ρεεε!

η κοπελα μου εχει στο σπιτι στην θεσ/νικη φυσικο αεριο και συμφερει πολυ.ισως να κοστιζει η εγκατασταση αλλα πιστευω μακροχρονια τα βγαζεις,γιατι ετσι που παει το πετρελαιο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί στο εξοχικό μου ήδη έχω εγκατάσταση (υγραερίου αλλά δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά) και καλύπτει την κεντρική θέρμανση , την παροχή ζεστού νερού , και την λειτουργία της κουζίνας.

Και μιλάμε για πολύ καθαρότερη καύση από αυτή του πετρελαίου

Όσον αφορά την παραγωγή θερμότητας είναι μακράν αποδοτικότερο από το ηλεκτρικό ρεύμα

Oσο για την ασφάλεια πρέπει να προσπαθήσεις πολύ για να πάθεις ζημιά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.