Jump to content



E6600 και P5B Deluxe WiFi AP


chrisnitro2000

Recommended Posts

Ενα ανεξηγητο φαινομενο που δεν το εχω ξαναδει τοσα χρονια τεχνικος

Οταν παταω το κουμπι γα να ανοιξει το νεο συστημα που εχω κανει αυτο το σαββατοκυριακο

αυτο ανοιγει για ενα δευτερολεπτο μετα κλεινει τελειως και ξανανοιγει μονο του και ολα καλά..

Επισης καποιες φορες οταν σωζω τις αλλαγες που εχω κανει στο bios και παταω save & exit κάνει το ιδιο...

Θα τρελαθω...

Έχει κανεις αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα..

Το τροφοδοτικο μου ειναι ενα tagan 530w αλλα δεν εχω συνδεσει το 2ο τετραπινο στην μητρικη επειδη δεν εχω και πρεπει να αγορασω...Δεν νομιζω να φταιει αυτό ομως...

Συγνωμη γα την λογοδοιαρεια αλλα εχω πλανταξει:eek:

Link to comment
Share on other sites

Οπως εψαξα και διαβασα εδω μεσα δεν χρειαζεται το αλλο τετραπινο γιατι το τροφοδοτικο δινει μεχρι 32Α στο 12v rail μετα απο ρυθμιση στα μετοπισθεν αυτου.Οπότε μαλλον το board κελαηδαει ασχημα στα αυτια μου και θα παει απο εκει που ηρθε.. :(

Φιλε @george εβαλα το 805 με το που το εβαλα μπρος το κ@ταραμενο, και αν δεις ποσταρα και προβλημα με 3dmark 05 & 06 με την 1950 στα 700/1100 να βγάζει 9500 στο 05 και 5200στο 06!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό μου το έχουν κάνει όλες οι μητρικές που είχαν 975Χ ή 965 απάνω... κι έχουν περάσει αρκετές από τα χέρια μου. Στην αρχή το θεώρησα πρόβλημα, αλλά δε νομίζω να έτυχε να είναι όλες ελαττωματικές...

Εγώ είχα και πρόβλημα με το τροφοδοτικό μου και όταν έκανα O/c έκανε τα ίδια και δεν μπούταρε κάν. Όταν όμως δοκίμασα με ένα Tagan, μπούταρε ακόμα και o/ced, αυτό το εφέ όμως, παρέμεινε

Link to comment
Share on other sites

Στο κανει και αν αφησεις το bios by default????? Τεσπα δοκιμασε και αλλους drivers

για την 1950 μηπως φτιαξει η κατασταση, κοιτα και τις θερμοκρασιες του cpu, αν

και απο οτι ειδα στο αλλο τρεντ που εγραψες το cpu score στο 06 ειναι φυσιολογικο

για 6600. Πολλες mobo με 965 975 το κανουν αυτο οταν αρχιζει να πειραζεται το bios;)

ΔΕΝ ειναι προβλημα μην σε ανησυχει:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000 [10-12-2006 17:19]

Οπως εψαξα και διαβασα εδω μεσα δεν χρειαζεται το αλλο τετραπινο γιατι το τροφοδοτικο δινει μεχρι 32Α στο 12v rail μετα απο ρυθμιση στα μετοπισθεν αυτου.Οπότε μαλλον το board κελαηδαει ασχημα στα αυτια μου και θα παει απο εκει που ηρθε.. :(

Φιλε @george εβαλα το 805 με το που το εβαλα μπρος το κ@ταραμενο, και αν δεις ποσταρα και προβλημα με 3dmark 05 & 06 με την 1950 στα 700/1100 να βγάζει 9500 στο 05 και 5200στο 06!!!

Τελικά πούλησα την 1950 και αγόρασα μια MSI 8800gts.Το σύστημα απογειώθηκε.Με όλα default στο 3dmark05 14800 % 3dmark06 8350.Τέλος καλό όλα καλά.Είχα μια υποψία οτι κάποια ασυμβάτοτητα παίζει με την ατι αλλά τώρα όλα τέλειωσαν.Ξεκινάω ξανά overclocking και θα ποστάρω τα καλούδια μου με φωτο για να μου πείτε γνώμες.

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που βοήθησαν με τις απαντήσεις τους και την xtremeshop που μας έχει καλύψει την μικρή αγορά της θεσσαλονίκης με δυσεύρετα υλικά.:T: :T: :T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Απλώς υπήρχε σύγχυση μέσα στο μυαλό μου οτι κάτι φταιεί με την συμπεριφορά του boot αλλά και ταυτόχρονα με τις χαμηλές επιδόσεις στα 3dmarκ.Έφαγα σκάλωμα και προσπαθούσα να βρώ λύση γράφοντας απεγνωσμένα.Συγνώμη για τον αποκατακερματισμό των ποστ μου.......λειτουργούσα μη έχοντας σωας τας φρένας:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.