Jump to content


Προβλημα με ASUS V9999GT


Daytime Dreamer

Recommended Posts

Εχω το εξης προβλημα με mia Asus V9999GT 128mb DDR1

Οπου και να την βαλω το pc κανει post ( το κλασσικο beep) αλλα η οθονη δεν δειχνει τιποτα .... απλα μια μαυριλα ... - προφανως παιρνει καποιο σημα γιατι δεν δειχνει το κλασσικο "no signal" σηματακι ....

Το pc φορτωνει κανονικα (ακουγονται οι σκληροι) αλλα στην οθονη τιποτα

:(

Ειναι η καρτα dead?!

Λιγη βοηθεια χριστιανοι ....:boxed:

Link to comment
Share on other sites

Όπα λάθος,δε τα είχα διαβάσει όλα, έκανα edit! :o

Μήπως έκανες κανά bios flash?

Μήπως δεν πατάει καλά η κάρτα?Προσπάθησε αρκετές φορές να δεις μήπως φταίει κάτι τέτοιο, και πες μας τι πείραξες πριν στο κάνει αυτό! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την καρτα την εχω δοκιμασει σε 8 διαφορετικα pc ... απο athlon xp, P4 (865 - 875), nforce 3 ... σε ολα το ιδιο ... ειναι θεμα καρτας ... και την εχω βαλει και βγαλει παρα πολλες φορες ... ειναι πραγματικα κουφο ...:wall:

Υ.Σ : τα pc ειναι και φιλων ... μην νομιζεται οτι ειναι ολα δικα μου :laughing:

Ετσι μου ρχεται να την πεταξω απο τον 3 οροφο ...

Στην καρτα δεν εκανα τιποτα ... πριν 1 βδομαδα που την ειχα δοκιμασει δουλευε τελεια ... την εβγαλα, την εβαλα στο συρταρι (αντιστατικο παντα!) και τωρα που την ξαναδοκιμαζω κανει αυτα τα κουλα

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φυτο εμεινε και δεν πεθανε αλλιως θα σφυραγε η μητρικη και δεν θα εκανε το κλασσικο "beep" οτι ολα ειναι οκ και κανει post ... γιατι φορτωνει μετα κανονικα το pc απλα δεν δειχνει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την αποδειξη ... ειναι απο τις 21 Απριλιου 2005 τελικα απο το eshop (την γ@μησ@ μηπως?!! :p )

Απλα επειδη η καρτα εχει αγοραστει απο τις πωλησεις του λαμπιτη, η αποδειξη εχει το ονομα του προηγουμενου κατοχου. Δεν νομιζω να πειραζει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ακυρο το προηγουμενο ποστ μου ... η καρτα ειναι αγορασμενη απο το overclockers.co.uk τον Νοεμβριο του 2004

Εχει κανει κανεις απο εδω RMA με το συγκεκριμενο μαγαζι?

Μπερδεψα τις αποδειξεις με μια αλλη 6800 που εχω :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.