Jump to content



HTPC-o-κουτο!


ΝTG

Recommended Posts

ΗΤΡC-αδες για μαζωχτειτε λιγο..:D

Βοηθειστε τον αοματο να βρει το φως του....

Ψαχνω ενα κουτι htpc...

Βασικη προυποθεση -δεν ξερω αν πληρουνται απο ολα- ειναι να παιρνει συμβατκα psu..μην ψαχνω να βρω κανενα περιπεργο με ειδικες διαστασεις..και να παιρνει κανονικες καρτες pci-e/pci..

Το τελευταια το λεω γιατι καπου ειχα πετυχει μια 6600 low profile και ελεγε οτι προοριζοταν για τετοιο συστημα..(htpc..)Θελω να παιρνει κανονικη pci-e καρτα...κλπ

Επισης ...θα πρεπει να εχει θεση για floppy!:D (το μαμημενο χρειαζεται..)

Εχω πετυχει απο e-shop

COOLERMASTER CAV-T04 CAVALIER 4 BLACK

THERMALTAKE VB8000SNS BACH ΒLACK(σε μαυρο θα αγοραστει)

COOLERMASTER CAVALIER II DESKTOP CASE CAV-T02-UKD

Το απλο cavalier δεν ξερω τι τροφοδοτικο παιρνει...

Το cavalier II δινει ενα τροφοδοτικο ...αλλα δεν γνωριζω αν εχει "ιδιαιτερες διατασεις...

Ξερει κανεις?

Σιγουρα παντως εχουν θεση για δισκεττα(κολλημα εε?)

Το thermaltake ...αν και ειδα οτι παιρνει τροφοδοτικο κοινο ,δεν βλεπω αν εχει θεση για δισκεττα..

(καμμια πατεντουλα -ομορφη στο ματι- παιζει?)

Kαποια αλλη προταση παιζει??

Τα λεφτα δεν ειναι απεριοριστα..very max 150€ αν εχει κανενα μπλιμπλικι ομορφο..

αλλιως κοντα στα 100-120€

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ωραίο είναι το 3ο αλλά είναι μεγάλα ρε γμτ. και εγώ σκεφτόμουν για κάτι τέτοιο αλλά λέω να πάρω ένα τέτoιο και να το κατακρεουργήσω. Με ένα dremelάκι και μεράκι νομίζω θα βγεί κάτι μικρό και καλό.

(Αραγε ένας celeronD 336 πόσο ζεστός είναι?)

*Αν και τώρα που ξανακοιτάω το 3ο, 14cm ύψος δεν είναι κακό...(αλλά 115 ρε γμτ ouch)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και αρκετούς μήνες και είναι απλά τέλειο , τόσο από πλευράς χώρων , όσο και ροής αέρα

Silverstone Lc 17

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=24990

Καλύπτει όλες σου τις απαιτήσεις , καθώς παίρνει και floppy

Όσο αφορά τα ενδότερα , μέσα του στεγάζω αυτή τη στιγμή enermax τροφοδοτικό , ΑΤΙ 1900ΧΤ [που είναι τεράστια] και φυσικά vga & cpu είναι υδρόψυκτα - το ψυγείο και η αντλία είναι έξω από το κουτί , αλλά μια αντλία χαμηλού προφίλ χωράει μέσα στο case

Δυστυχώς φωτογραφική αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει , αλλά αν θέλεις μπορώ να ψάξω να βρω

Link to comment
Share on other sites

Nα μην ανοιγω νέο θέμα σκέφτομαι και εγώ να συνθέσω σιγά σιγά ένα HTPC . Και μάλλον με το πρώτο το κουτί .

Για Αθλητικά + racing + mame32 [και εξομοιωτές γενικά snes , md- n64 klp ] στην Tv ειναι οτι πρέπει ,

Τα wirelles gamepad's απο τα xbox [1+2] ειναι συμβατά με win ?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.580173

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 12:35]

@Nodsl

Το λινκ το εβαλες στην τυχη ....ή επιτηδες???:p

@captain milo

ωραια κουτια ειχε το hac..παω να βρω μερικα reviews..να δω και τα ενδοτερα..

Ξέρεις τι απατεώνας είναι ο NoDSL? :p :P

Πάντως κι εγώ θα προτιμούσα το 3ο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

@Nodsl

Το λινκ το εβαλες στην τυχη ....ή επιτηδες???:p

Δεν σε πιάνω... μήπως έχεις καταγωγή απο εκεί που είναι το κατάστημα? πάντως το έβαλα γιατί μετά το googlarisma μόνο αυτό το site είχε τιμές.

Αρχική απάντηση από Aligator21

Ξέρεις τι απατεώνας είναι ο NoDSL? :p :P

Κρύβε λόγια κρύβε λόγια.

"bomb Aligator21"

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

Δεν σε πιάνω... μήπως έχεις καταγωγή απο εκεί που είναι το κατάστημα? πάντως το έβαλα γιατί μετά το googlarisma μόνο αυτό το site είχε τιμές.

Oχι ακριβως καταγωγη....εκει μενω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τα COOLERMASTER CAVALIER μη κανεις το ΛΑΘΟΣ και τα προτιμησεις (οπως εγω που πηρα το COOLERMASTER CAVALIER II)γιατι το τροφοδοτικο τους ειναι λιγο μικροτερο απο τα stadar και θα πρεπει να κανεις πατεντες για να βαλεις αλλο,εκτος βεβαια αμα σε φτανει,εγω που του εβαλα μια 6600gt δεν εφτανε.τελικα πηρα ενα aplus κουτι που ειχε πριν κανα μηνα το e-shop ενα μαυρο που μιαζει με μεγαλο barebone pc,λιγο στριμοκωλο αλλα μου αρεσει πολυ εμφανισιακα αλλα τωρα δε το βλεπω στα ελληνικα eshop.μου αρεσε πολυ και τουτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700552 αλλα πολλα λεφτα για μενα για ενα κουτι,αν και οποιος εχει κομπλεξ με το χωρο και το μεγεθος οπως εγω πρεπει να πληρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.