Jump to content


Χ1950 από multirama


lord

Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

πολυ καλη καρτουλα και με HDCP οτι πρεπει για αναβαθμιση για οσους ειναι συναισθηματικα δεμενοι με τα μπρικια τους...εεεε τα παλαια PC τους ηθελα να πω..

:p :P

Ειμαι σχεδον βεβαιος οτι ειναι αρκετα καλυτερη απο την 7800 GS agp version.

Οντως εφερε και το Πλαισιο Gecube αλλα με 256ΜΒ .

Sapphire μου ειπαν απο Στουρναρη οτι θα εχουν την αλλη εβδομαδα με 512 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Σήμερα, στις 20:54]

Επανερχομαι για να πω οτι το pci-x εχει τρομερη διαφορα μονο και μονο απο το γεγονος του crossfire (το sli δε μας απασχολει...:p )

Και οχι μονο!!!!! βαλε και τις ασυμβατοτητες με το agp και διαφορα αλλα κουλα που κανανε

και φυσικα pci-x και παλι pci-x++++:T:

ΥΓ (Και φυσικα το sli δε μας απασχολει;) )

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ασυμβατότητες...;;:)

Αν δε σε ενδιαφέρει το SLI (που είναι πάρα πολύς κόσμος που χρησιμοποιεί μόνο single setup), η μόνη πρακτική διαφορά , πλέον, είναι η διαθεσιμότητα νέων μοντέλων. Και αυτή είναι τεχνητά επιβαλλόμενη για λόγους marketing. Σε single setup, με το ζόρι φτάνουν, ακόμα και οι νεότερες κάρτες, την ταχύτητα agp 4x ...και μάλιστα, όσο οι κάρτες αποκτάνε περισσότερη ισχύ και κυρίως περισσότερη μνήμη, η ανάγκη για bandwidth στο εξωτερικό bus μάλλον μικραίνει. Και για όσους δεν είναι διατεθειμένοι να σκάνε ένα σωρό φράγκα συνέχεια για πλασματικές ανάγκες, ναι θα ξεζουμίσουμε μέχρι αηδίας το agp και πάρτε σταυρούς και χαϊμαλιά από τώρα γιατί έχει να πέσει πολύ φαντασμα :smoke:

ps. ναι οκ, μαγκιά όλα τα super high end συστήματα-και εγώ τα γουστάρω- αλλά ΔΕΝ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist [Σήμερα, στις 21:24]

Ποιες ασυμβατότητες...;;:)

Μαλλον εισαι απο τους τυχερους:) η εγω απο τους γκαντεμιδες:(

Εχω αντιμετωπιση παααρα πολλες στο παρελθον και ειδικα με την

ελευση του 8Χ.

Στα υπολοιπα βεβαια που λες με βρισκεις συμφωνω;)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εσυ εισαι απο τους ατυχους! προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει καμια ασυμβατοτητα. Και οπως υποθηκε το bandwitch του agp8x καμια single slot καρτα δεν το γεμιζει

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα μερικά bens αυτής τις κάρτας από κάποιο αξιόπιστο site (θεωρητικά πρέπει να είναι τα ιδία με pci-e αφού έχουν ακριβός των ίδιο πυρήνα και τους ιδίους χρονισμούς) κάποιος ρε παιδιά που έχει κάποιο link η κάποιος που την έχει είδη πάρει ας μας κάνει μια παρουσίαση

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.