Jump to content



σκοταδι στον Windows media player και οχι μονο...


Iron Stathis

Recommended Posts

παίδες τα φώτα σας

εδω και λιγες μέρες κάτι έχει παθει ο w.m.p. και όταν ανοιγω να δω ένα βιντεο η εικόνα είναι πολυ σκοτεινή και το χρωμα του ανθρώπινου δερματος γίνεται αρκετά κοκκινοπό. αν κατα την διάρκεια της αναπαραγωγής ανοίξω το power dvd και ανοίξω από εκεί ένα βίντεο τότε ωσ δια μαγείας η εικονα στον wmp γίνεται κανονική. αυτό το πρόβλημα γίνεται και με το power dvd και μόλις τρέξω ένα βίντεο στον wmp τότε όλα παλι καλά. τις πταίει?

οσοι μπορείτε βοηθείστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγους μήνες μετά την εγκατάσταση ενός νέου οδηγού για την nvidia vga μου έβλεπα πολύ σκοτεινή εικόνα στα video με όποιο πρόγραμμα και να τα έπαιζα!!

Έβαλα έναν παλιό οδηγό που είχα και όλα καλά, πριν λίγες μέρες έβαλα τον 93.71 και έιμαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

ναι όντος αυτό μπορεί να γίνει. εγώ το είχα παθει και πριν 2 μηνες όταν έβαλα το windows media codecs 9 και μου εμφανισε το εν λογω πρόβλημα. έκανα ένα format τοτε και ησύχασα. τώρα όμως δεν εγκατέστησα τίποτα. στα ξαφνικά έγινε

Link to comment
Share on other sites

η λυση είναι η εξής.

control panel της nvidia --> βιντεο και τηλεόραση --> αλλαγή ρυθμίσεων χρώματος βίντεο

δεύτερη καρτέλα --> χρήση γάμμα rgb, μετακίνηση όλων μαζί και στο 24%

βγάζουμε την ενίσχυση από το τελευταίο tab και apply και κλείνουμε και είναι έτοιμο.

επανεκίννηση.μετά πρέπει να είναι έτοιμο. εμένα μου το έκανε πάντα από τους 93 drivers και πάνω όταν "παίζω" με 2 οθόνες και αλλάζω το view από τη μία στην άλλη.

ελπίζω να πιάσει και σε σας... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.