Jump to content



Evga 680i ή Asus P5N32-E 680i ?


obijuan1983

Recommended Posts

Μια χαρά βρε παιδία είναι το chipset.....Τα είδα και εγώ αυτά που γράφονται αλλά πάντα όταν βγαίνει κάτι καινούργιο δεν υπάρχουν ιδιοτροπίες? Για παράδειγμα η DFI nf4 δεν μας είχε αλλάξει τα φώτα με τις μνήμες?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα την striker.Κανένα πρόβλημα.Αψογη και ταχύτατη.

Το μόνο που πρέπει κάποιος να προσέξει είναι τις θερμοκρασίες.

Οσο ανεβαίνει το fsb ζεσταίνεται πολύ και γίνεται ασταθής.

Για μεγάλα fsb,θέλει καλή ψύξη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικά αγόρασα την EVGA 680i.

Και έχουμε:

Σε σχέση με την DS4 που είχα που πάνω απο 3200 ΜΗΖ απο BIOS δεν έμπαινα με την

EVGA μπορώ 3600 απο BIOS.

Nα ρωτήσω λοιπόν πόσο ρεύμα μπορώ να δώσω με ασφάλεια απο BIOS (με νερό είμαι)

Ως τώρα έδωσα 1.57 αλλά δεν είναι πραγματικό....για πείτε!

Ένα άλλο, το chipset που υποτίθεται δεν χρειάζεται ανεμιστηράκι αν δεν κλοκάρεις με ανεμιστηράκι στα 5V έχει 52-55 βαθμούς...

Δοκίμασα χωρίς ανεμιστηράκι και αφού εμεινα κανένα 20 λεπτο στα Windows ξαναμπαίνω BIOS και παθαινω μια φρίκη βλέποντας ένα ---117 C---....

:flag: :flag: Τρέλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord

Ακούγονται πολλά τον τελευταίο καιρό για το 680i και πιθανά προβλήματα που έχει καλύτερα πάρε κάτι άλλο αν βεβαίως αυτό είναι δυνατών

Γιατι εχεις φαγωθει βρε με αυτο το πραγμα..?.εκτος απο το λινκ που ειχες δωσει απο ενα site δεν το εχω δει σε κανεναν χρηστη....ειναι σαν να ελεγες επι εποχης AMD64 ''Μην αγοραζεται AMD επειδη η μητρικες τους καινε'' ενω φταιγανε οι beta versions των μητρικων...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.