Jump to content



περιορισμένη πρόσβαση σε αρχεία


anubis

Recommended Posts

έπεσε στα χέρια μου ένας "χτυπημένος" σκληρός πελάτη, και είπα να τον βάλω σε ένα σύστημα και να προσπαθήσω να "τραβήξω" όσα αρχεία μπορώ, προτού τον στείλω στη μαμά του. Έλα όμως, που δε μου επιτρέπεται η πρόσβαση σε αρχεία επειδή ο user στο μηχάνημα του πελάτη, είχε βάλει password στο login. Υπάρχει πρόγραμμα που να μου λύσει το πρόβλημα (και τα χέρια);

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Έχω βάλει τον εν λόγω σκληρό σε άλλο μηχάνημα μεν, αλλά δεν έχω boot-άρει από αυτόν. Τον έχω σαν 2ο σκληρό και θέλω απλά να αντιγράψω απ' αυτόν ό,τι μ΄ενδιαφέρει. Απλά, όταν πάω να ανοίξω φακέλους του, δε μου επιτρέπεται η πρόσβαση

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Galioni [Χθες, στις 23:15]

Βάλε primary τον προβληματικό σκληρό και κάνε boot με τη δισκέτα του Active Password Changer. Κάνε reset το password, βάλτον slave και είσαι έτοιμος ;)

δεν πρόλαβα να δοκιμάσω τη δική σου πρόταση, αλλά σ' ευχαριστώ. Maybe some other time

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostolis22

Έχω win xp proffesional. Γιατί εμένα δεν έχει το tab security όταν κάνω δεξί κλικ στο δίσκο C: ...?Πρώτη φορά βλέπω αυτό το tab:(

Για δοκίμασε μια το εξής : Στον windows explorer ->Tools->Folder options->καρτελα view-> Κάτω κάτω ξετσέκαρε το Use simple File sharing αν είναι τσεκαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 10:55]

Για δοκίμασε μια το εξής : Στον windows explorer ->Tools->Folder options->καρτελα view-> Κάτω κάτω ξετσέκαρε το Use simple File sharing αν είναι τσεκαρισμένο.

θα δουλέψει σίγουρα. Έτσι το έκανα κι εγώ για να μου το εμφανίσει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.