Jump to content



Προβλημα με Phillips!!!


stelman

Recommended Posts

Πριν μια εβδομαδα αγορασα μια οθονη Philips με καμμένο Pixel και δεν μου την άλλαζε ο κωτσόβολος (μετα από μεγαλο αγωνα το καταφερα ) αλλα χθες που ήρθε η οθονη την είδα και δεν είχε κανενα καμμενο Pixel όμως όταν η βλεπω καποιο βίντεο (trailer wow widescreen) και εχει μαυρο φόντο τότε η οθόνη εχει διαφορετικο μαύρο από το βίντεο. Στην προηγουμενη δεν το έκανε!!! Και όταν βαζω μαύρο φοντο σαν destop τοτε φαινεται ασπρο φως πανω κατω και δεξια αριστερα!! Τι να κάνω?? Καμιά λύση??

ΥΓ. καρτα γραφικών μου είναι η ATI x1950 pro

Να δοκιμάσω και το απλο καλωδιο (εχω βάλει dvi)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stelman

εδώ πηρα τηλεφωνο στο 0080031221223 αλλα αυτό δεν εχει σημασία...το θεμα ειναι τι γίνετε!!!

γαλλία είναι...

πάρε πάλι κ ζήτα κατευθείαν rma με αιτιολογία έντονη χρωματική αλλοίωση κλπ χωρίς πολλές λεπτομέρεις κ έχε έτοιμο το serial number... έχω αλλάξει 6-7 οθόνες και ποτέ δε μου είπαν οχι...

Link to comment
Share on other sites

κανε αυτο ποθ σοθ λεει ο voudas.απευ8ειας rma FTW

και που ξερεις μπορει να σου στειλουν καμια refurbised απο αυτες που τους εστελνε πισω ο voudas (ή στελνουν καινουρια?) :p

Link to comment
Share on other sites

ανακατασκευασμενες στελνουν ρωτα και εμενα

4 οθονες σε 8 μηνες (190χ6) :( :( :( μεγαλη γκαντεμια αλλα σε 2 μερες ειναι σπιτι σου με κουριερ

και κατι αλλο το τηλεφωνο αυτο επειδη ειχα κανει

ερωτηση σε ενα παληκαρι απο εκει που τα λεγαμε

ειναι ολλανδια

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 00:27]

και που ξερεις μπορει να σου στειλουν καμια refurbised απο αυτες που τους εστελνε πισω ο voudas (ή στελνουν καινουρια?) :p

απο τη στιγμη που τους παρεις τηλεφωνο και το κανονισεις, μπαινεις στον κυκλο των χαμενων οθονων. παιρνεις την οθονη καποιου αλλου, βλεπεις την οθονη που περασε απο τα χερια σου να καταληγει σε αλλον, καμια φορα σου στελνουν την ιδια οθονη που ειχες στην αρχη. τοτε ειναι που σου λενε στο phone center "κλειστε και θα σας καλεσουμε εμεις σε λιγο", για να σε παρουν οντως, εστω και την επομενη, και να σου μιλησει ελληνας και να ζητησει συγνωμη, υποσχομενος μαλιστα και επισημη επιστολη που δε θα λαβεις ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 00:44]

τί προμπς σου έβγαλαν οι 190χ6?

η πρωτη μια σειρα καμμενα pixel.........

η δευτερη εβγαζε κατι γραμμες πολυχρωμες

σε ολη την οθονη

η τριτη δεν απο τροφοδοτικο

την τεταρτη την εστειλα πισω γιατι

ηρθε με κατι πλαστικα ξεκουμπωμενα

και απο εκει μετα απο φασαρια εμαθα

οτι ειναι απο ανακατασκευη ολες

παντως εχω κανει συμφωνια και εχουν

τους κωδικους και ολα αυτα που περασα

σε αρχειο και αν κατι παει στραβα αυτην

την φορα θα μου ερθει καινουργια

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλέφωνο και του ειπα το πρόβλημα μου και μου ειπαν ποτε την πείρατε την οθόνη...Ειπα και μου λεει (αφου αυτή είναι η τριτη οθονη) δικαιούστε να σας έρθει καινούργια το κανόνισα εγω!!! Δεν με χάλασε παντως!!:p

Ελπίζω να είναι όντως καινούργια!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.