Jump to content



Ποιά από τις δύο μητρικές να πάρω;


Storman

Recommended Posts

Παιδιά είμαι ανάμεσα σε αυτές τις δύο : P5N32 Sli Premium WiFi (775,DDR2) και την P5N32-E NF680I SLI (PCI-EX,DDR2).

http://www.plaisio.gr/productcompare...11526%2c917435

Ποιά από τις δύο να διαλέξω;

Με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια και να βάλω στο μέλλον Quad Core!

Mου αρέσει πολύ και το WiFi της μίας, άλλά δυστάζω για το 680i της άλλης!

Ακόμα δεν έχω αποφασίζει ανάμεσα σε SLI η Crossfire!!

Δώστε μια βοήθεια και σας παρακαλώ παιδιά όσο το δυνατόν γρηγορότερα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο thelab Storman. :)

Και οι δύο μητρικές που αναφέρεις έχουν nvidia τσιπάκι ,η μία nforce590SLI και η άλλη nforce 680i οπότε και οι δύο υποστηρίζουν SLI.

H 680 υποστηρίζει 1333ΜΗz fsb που σου δίνει μεγαλύτερο περιθώριο αναβάθμισης σε επεξεργαστές που θα το υποστηρίζουν.Γενικά εκτός από το WiFi η 680 είναι καλύτερη αλλά με μία καρτούλα wifi λύνεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!!:)

Το θέμα είναι οτι θέλω τον τηλεχειρισμό όχι το wifi γιατί έχω router wireless.

Υπάρχει κάτι καλύτερο από εκείνη με το 680i;

Γιατί ακόμα και η Striker νομίζω ότι υστερεί σε κάποια πράγματα και είναι υπερκτιμημένη!!

Μήπως ξέρεις πότε περιμένουμε καινούργιές;

Πόσο καιρό να περιμένω:

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο τσιπάκι για μητρική είναι το 680i.Καινούργιες μητρικές με αυτό αναμένονται από μέσα Ιανουαρίου και μετά αλλά δεν ξέρω αν θα έχει καμία wifi.

Υπάρχει και η μητρική P5W DH Deluxe με τσιπάκι intel 975X που έχει wifi και υποστήριξη crossfire.

Αν θες την δική μου άποψη πάντως πρέπει να πάρεις μητρική με 680i γιατί θα υποστηρίζει επεξεργαστές με 1333MHZ fsb.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να ξανακανει αναβα8μηση και να απρει καινουριο cpu με >1066 fsb 8α εχουν βγει και αλλες μητρικες στη φορα με πιο καινουρια τσιπακια οποτε τα αλλαζει πακετο.εκτος και αν κανει αναβα8μηση κα8ε 6μηνες-1χρονο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από halismi [Σήμερα, στις 03:05]

P5N32-E NF680I SLI (PCI-EX,DDR2) +1

αλλιώς περίμενε commando.

Γιατί έχω την εντύπωση ότι η commando δεν είναι τόσο καλή; Κάτι σαν lite έκδοση του 680i μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.