Jump to content



τροφοδοτικο


nimits1

Recommended Posts

Αν μπορεις να βρεις Thermaltake Toughpower 750 watt απο μενα πολυ καλο και πολυ οικονομκο για αυτα που προσφερει στο πρωτεινω και αυτα που λες κορυφαια ειναι

+ 1 στο Enermax αν εισαι αναμεσα στα δυο

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα Hiper Type-R 580W

δουλευει κοντα 1μιση χρονο πανω σε 2 διαφορετικες πλατφορμες.....AMD/Intel

και τα 2 συστηματα με υδροψυξη κλοκαρισμενα

3800+ Χ2 @2800Μhz

6600 @ 3800Μhz

επισης σηκωνει

Χ1800ΧΤ 512

2raptorsx36gb 1x250gb

2 drives

1lcd panel

9 fans (5x12cm + 4x8cm)

η αληθεια ειναι οτι πλεον με τον Core2Duo 6600 εχει φτασει στα ορια του και μαλλον θα παρω κανα μεγαλυτερο.ειμαι ξανα μεταξυ hiper730 και tagan 700 EasyconXL

εαν θες στατιστικα επιστροφων απο ενα μικρο δειγμα καταστηματος hiper/tagan τα tagan παρουσιαστηκαν ελαφρως πιο αξιοπιστα.

βεβαια μπορει να τιθεται και θεμα παρτιδας.

αλλα οτι και να παρεις TAGAN/HIPER/ENERMAX/FORTRON μιλαμε για κορυφαιες εταιριες που ελαχιστες διαφορες εχουν ακομα και σε συνθηκες μετριου οβερκλοκιν

Link to comment
Share on other sites

Καλά για Tagan δεν το συζητάμε και εγω έχω το 480 easycon με το σύστημα της υπογραφής και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά αμα κλοκάρω και Ε6600 και 1900ΧΤΧ καπου ζοριζεται...

Το 700αρι της Tagan δεν ξεφεύγει λίγο απο τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Γλικοκοιταζω και το hiper 730 αλα δεν νομιζω να καθετε καλα στο stacker ουτε πανω ουτε κατω γιατι θα πρεπει να διπλωσω πολυ τα καλωδια και θα μπουκωνει και πολυ το Mobo!

Εκτος απο το Liberty 620 ειδα και ενα tagan 580 easy con

Το εκανα καταλαθος post και σε αλο thread :p

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου αν καταλαβα καλα ειμαστε αναμεσα σε τρια-τεσσερα πολυ καλα τροφοδοτικα σε προδιαγραφες.Ποιο ομως ειναι καταλληλοτερο(αναγκες σε watt περιπου για 600);

Υπαρχουν καποια που μπορει να μην ταιριαζουν με κουτι ή mobo;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nimits1

Υπαρχουν καποια που μπορει να μην ταιριαζουν με κουτι ή mobo;

Δεν τηθετε τετοιο θεμα!Εκτος πια και αν παρεις κανα enermax 850-1000 και το βαλεις σε

σχετικα μικρο case.

Το προβλημα ειναι με το hiper 730 επειδη βγαζει τα ρευματα απο την κατω μερια και οχι απο πησω οπος τα συνηθισμενα..

Οσο για τα mobos θα εχουν η 20πινο η 24πηνο που ολα τα καινουρια psus ειναι συμβατα και με τα 2.

Αρχική απάντηση από ΝTG

zalman 600αρη ειναι επισης καλο στα 120-130..

Καλυτερο απο Liberty 620 φαινεται...

Και αυτο μου αρεσε :p

Αλα πιο πολυ το hiper 730;)

Το εχει βαλει κανεις σε stacker να μας πει αν ειναι βολικο η οχι??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.