Jump to content



Οθόνη 20" Wide


ATi

Recommended Posts

Ψάχνω αυτόν τον καιρό μια οθόνη για το pc 20 ιντσών...

Έχω δει την L204WT-SF της LG στην τιμή των 340 και μου καλάρεσε...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168510

Επειδή όμως είμαι διστακτικός, θα ήθελα να μου προτείνεται και κάποιες άλλες εναλλακτικές, εφάμιλλες στην ποιότητα και την τιμή της συγκεκριμένης οθόνης...!

Προτιμότερο είναι, τέλος, η αγορά να μην είναι διαδικτυακή (κυρίως όχι από εξωτερικό)....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Αλλη καλη επιλογη σε αυτα τα χρηματα ειναι η samsung 205BW, λιγο καλυτερα χρωματα, λιγο χειροτερο response time και χαμηλοτερο contrast (απο γνωμες χρηστων) σε σχεση με την lg.

Link to comment
Share on other sites

Την είδα κι αυτη την οθόνη, αλλά εκτός χαρακτηριστικών, που υστερεί λίγο έναντι της LG, δεν μου λέει και κάτι η Samsung ως εταιρεία...

Την LG ξέρεις εκτός από το e-shop (το οποίο και θέλω να αποφύγω) πού αλλού παίζει να την βρω?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχει ένα μήνα που πήρα την Lg και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είχα πρίν μια Eizo 17 L550 και πραγματικά παίδες η Lg λόγω του contrast έχει τρομερά χρώματα.Συναρτήση πάντα με τα λεφτά που κάνει.Εγώ βέβαια την πήρα 309 απο πλαίσιο θεσσαλονίκης ( Έναντι Νταλίπη ).:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ATi

Την είδα κι αυτη την οθόνη, αλλά εκτός χαρακτηριστικών, που υστερεί λίγο έναντι της LG, δεν μου λέει και κάτι η Samsung ως εταιρεία...

No offence man, αλλά αν δε σου λέει η Samsung τίποτα ως εταιρεία στις TFT και σου λέει η LG, μάλλον πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DrJ 7000 [Χθες, στις 19:56]

Εγώ, μιας και θα πάρω καινούριο pc γλυκοκοιτάω την Viewsonic VX2025WM περίπου στα 400 ευρώ. Με P-MVA πάνελ. Πιστεύω πως είναι πολύ καλή αγορά.

Που τη βρηκες τοσο φθηνα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια αξίζει να παρουμε την εν λογω LG 204WT η οντος ειναι σαν τζοκερ που λεει και πιο πανω ο φιλος? Γιατι πολλα προβληματα βγαζει απο οτι λετε.

Και κατι ακομα. Συμφέρει αυτη η συγκεκριμενη wide με contrast 2000:1 η ειναι πιο ασφαλης μια wide samsung η viewsonic με περισσοτερα χρηματα βεβαια αλλα καλυτερη ποιοτικα και με contrast 700:1 που κυμαίνονται αυτες?

και πιο συγκεκριμενα για τον πιο πολυ κοσμο που παιζει παιχνιδια,βαζει καρτα tv και βλεπει ταινίες στην τελικη , ποια είναι καλύτερη?

thanks και περιμενω απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μπορεις να δωσεις παραπανω παρε την lg αν μπορει να δωσεις λιγα παραπανω χρηματα πανε σε samsung philips viewsonic, κατα την γνωμη μου αξιζει να δωσεις κατι παραπανω γιατι φευγεις απο το tn panel της lg. οντως ομως εχουν αναφερθει αρκετα προβληματα που με κανουν λιγο καχυποπτο προς την ποιοτητα κατασκευης της γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ανάμεσα στην l204 της lg και την 205b της Samsung οι οποίες είναι ακριβώς στα ίδια χρήματα, είναι προτιμότερηη Samsung παρόλο το μεγαλύτερο μέγεθος κουκίδας, τον μεγαλύτερο χρόνο απόκρισης (ανούσιος μεν) και την μικρότερη αντίθεση?

EDIT: Και αν ναι, καλύτερη η Viewsonic ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ATi

Δηλαδή ανάμεσα στην l204 της lg και την 205b της Samsung οι οποίες είναι ακριβώς στα ίδια χρήματα, είναι προτιμότερηη Samsung παρόλο το μεγαλύτερο μέγεθος κουκίδας, ..........?

Εδω καπου σε εχασα εγω!Τι εννοεις??Ιδιο ειναι!

(εκτος υπερβολικα τρελλου απροοπτου που κατι μου διαφευγει....αλλα και οι δυο 20" ειναι -και κατι ψιλα- με αναλυση 1680χ1050.)

Αντιθεση μην πολυκοιτας...

Τελειως αλλα ντ΄ αλλων βαζουν...!

Aυτο το εχεις δει??->http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=33670

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ATI εγω θα σου προτεινα να παρεις την 204wt αν συνεχιζεις να θελεις 20αρι Monitor 1680*1050 μεχρι 350 ευρω,γιατι σταληθεια ειναι πολυ καλη αγωρα(εχοντας την τηχη με το μερος σου παντα :p )

Η επομενη λυση μετα ειναι να πας σε μονιτορ με καλητερο πανελ και 0pixel εγγυηση στα 450-500 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG

Εδω καπου σε εχασα εγω!Τι εννοεις??Ιδιο ειναι!

(εκτος υπερβολικα τρελλου απροοπτου που κατι μου διαφευγει....αλλα και οι δυο 20" ειναι -και κατι ψιλα- με αναλυση 1680χ1050.)

Αντιθεση μην πολυκοιτας...

Τελειως αλλα ντ΄ αλλων βαζουν...!

Aυτο το εχεις δει??->http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=33670

Περι μέγέθους κόκκου έτσι λέει εδώ: (λες να είναι τυπογραφικό?)

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168178

@Blade_gld: ΌΜως και η Samsung τιμολογείται στο ίδιο ακριβως ποσό... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ATi

Περι μέγέθους κόκκου έτσι λέει εδώ: (λες να είναι τυπογραφικό?)

Σιγουρα τυπογραφικο...αναποδα τα εβαλαν το "8" και "5"

Δες και εδω...->εδω.

go for sammy..

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία λύθηκε κ αυτό το πρόβλημα...

Μια ακόμη ερώτηση... Η Samsung εκτός από το e-shop και άλλα μαγαζιά που οι αγορές γίνονται μέσω net, που αλλού υπάρχει?

Στο πλαίσιο θα την έβρισκα???

Ευχαριστώ κ πάλι για τις απαντήσεις...!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.