Jump to content



καρτα AGP για OBLIVION


jakbob

Recommended Posts

Χρειάζομαι καινουργια κάρτα για να μπορει να παίξει OBLIVION (όλα full ,σε ανάλυση τουλάχιστον 1280 *1024 με HDR και με ενα αξιοπρεπες framerate).

η κάρτα που εχω είναι MSI FX5600 απο τον καιρο του MORROWIND και επειγοντως χρειαζεται αλλαγη. Θέλω κάρτα που να μπορει να αντεξει OBLIVION και GOTHIC 3 χωρις να χρειαστει να αλλαξω απο τωρα ολο το συστημα (ολικη αναβάθμιση δεν προβλέπεται πριν απο το φθινοπωρο του 2007 οπότε προκειμένου να περιμένω ως τότε). το τωρινο σύστημα έχει ATHLON XP 3000+ (BARTON CORE FOREVER)@2.2 GHZ χωρίς o/c, M/B MSI KTV4, 1.5 GB KINGSTON RAM 333MHZ, HD180 GB ATA 133.

Σκέφτομαι τις ΑΤΙ Χ1950 ή nvidia 7800 χωρις όμως να ξέρω ποιά είναι καλύτερη για το συγκεκριμένο παιχνίδι και αν το υπόλοιπο σύστημα (μετα το απαραίτητο overcklocking) είναι ικανό να δώσει ένα αξιοπρεπες αποτελεσμα για έναν φανατικό της σειρας ELDER SCROLLS.

Οποιαδηποτε πρόταση και για άλλες κάρτες εκτός απο τις παραπάνω (με κόστος εως 300 περιπου), ιδιαίτερα απο όσους έχουν παίξει OBLIVION, είναι ευπρόσδεκτη.:hi:

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο σήμερα μου ειπαν ότι 1950 προ με512 τέλος επαναλαμβάνω τέλος φέραμε 20 και μέσα σε μία βδομάδα φύγανε όλες σε ερώτηση μου πότε θα ξαναφέρουν η απάντησή τους ήταν όχι :tomato::jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 00:42]

Γιά να δούμε την1950 την προ με 512 που και ξαναρωτάω που θα την βρει :alien:

να μου το πείτε και εμένα γιατι ενδιαφέρομε τα μάλα :worship:

την έχω πάρει εδώ και μία εβδομάδα από ΠΛΑΙΣΙΟ στα 250

EDIT : τώρα είδα την απάντησή σου VIL

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anubis

την έχω πάρει εδώ και μία εβδομάδα από ΠΛΑΙΣΙΟ στα 250

EDIT : τώρα είδα την απάντησή σου VIL

Οταν μάθεις να βλέπεις όλα τα πόστ θα σου κάνω δώρο ένα λουκούμι:slap::book:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne [Σήμερα, στις 17:06]

Στο παλιό μου σύστημα με P4C800-E DLX, Prescott 3.2 και 1 GB OCZ Platinum έπαιζα Oblivion με μια Albatron 7800GS 1440x900 ολα full (δεν ειμαι σίγουρος για HDR ομως)...

εεε....ναι τι αλλο...

Το Fraps το ειχες ανοιχτο ωστε να βλεπεις τα fps??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από VIL [Σήμερα, στις 16:15]

Οταν μάθεις να βλέπεις όλα τα πόστ θα σου κάνω δώρο ένα λουκούμι:slap::book:

κι εγώ θα σου κάνω δώρο μια πληροφορία. Το ΠΛΑΙΣΙΟ ξαναφέρνει μετά τις 15 Ιανουαρίου, την καρτούλα που θες. Καλές γιορτές :magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από anubis

κι εγώ θα σου κάνω δώρο μια πληροφορία. Το ΠΛΑΙΣΙΟ ξαναφέρνει μετά τις 15 Ιανουαρίου, την καρτούλα που θες. Καλές γιορτές :magic:

Πως και αλλάξανε γνώμη και σε σένα δώσανε αυτή την απάντηση? οέωωωω?:worship: :worship: :jump: :jump: :clap: :clap: :clap: :T: ευχαριστώ για το δώρο σου και καλή χρονιά :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από snowman

Εγώ με μία X800pro 16 pipelines είμαι μια χαρά αλλα χωρίς HDR.... Αν θες να παίξεις σε λιγότερα χρήματα!!

Μια χαρά;;;...σε τι settings? Kαι σε τι μηχάνημα; Παρεμπιπτόντως, η x800pro είναι 12pipes...μήπως έχεις πετύχει καμιά καλή υλοποίηση; Τι εταιρίας είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά Sapphire θα είναι που θα τα ξεκλείδωνε :D:p

Επιμένω στην Χ1950 αν πάει για AGP, προσωπικά το έχω πει μύρια φορές πως θα προτιμούσα να άλλαζα όλο το μηχάνημα παρά να επενδύσω στο AGP, αλλά αν δε γίνεται αλλιώς, Χ1950.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.