Jump to content



YOU.gr - Κεντρική Σελίδα


greatgeek

Ποιο είναι τα προβλήματα της κεντρικής σελίδας του YOU?  

32 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Καλησπέρα Παιδιά,

Με αφορμή προηγούμενο topic που δημιουργήθηκε από άλλους χρήστες για το νέο site της Info-Quest θα ήθελα την γνώμη σας για την κεντρική σελίδα του site.

Σας αρέσει? Μπορώ να πω ότι αισθητικά είναι καλύτερη από του eshop αλλά χειρότερη από άλλων ανταγνιστών.

Ποιά η γνώμη σας?

thegreatgeek @@

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή σου νομίζω είναι αρκετά γενική. Δεν υπάρχουν "καλύτερα" site και μαγαζιά πουθενά. Ο καθένας που ενδιαφέρεται για κάποιο συγκεκριμένο προϊόν ψάχνει και βρίσκει το κατάστημα το οποίο έχει αυτό που θέλει στην καλύτερη τιμή. Κάθε κατάστημα έχει καλύτερες τιμές σε διαφορετικά -συγκεκριμένα- προϊόντα. Αν τώρα κάποιος ψάχνει γενικά, τότε φυσικά δεν θα ψάξει σε ένα μόνο κατάστημα επειδή αυτό του έχουν πει οτι είναι το "καλύτερο".

Επίσης για τα προϊόντα που δεν έχουν άλλα καταστήματα... Στα μεγαλύτερα καταστήματα βρίσκεις, ευτυχώς, όλες τις σημαντικές μάρκες. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι που να μην μπορείς να το βρεις με λίγο ψάξιμο...

Όσο για το poll το θεωρώ λίγο άκυρο, εκτός αν έχεις κάποια σχέση με το εν λόγω ηλεκτρονικό κατάστημα και όλο αυτό είναι απλά διαφήμιση-έρευνα για τη γνώμη των καταναλωτών οπότε αλλάζει τελείως το νόημα του thread...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Παιδιά δεν είμαι της Quest, και ο λόγος που έκανα post αυτό το topic είναι πάρα πολύ απλός. Εργάζομαι σαν web developer σε μαι εταιρεία και ενδιάφέρομαι αρκετά για θέματα που σχετίζονται με eshops, αφού αυτό είναι η δουλειά μου. Στο προηγούμενο topic για το ίδιο θέμα πολλοί από σας αναφερθήκατε με άσχημα σχόλια για την παρουσίαση του site. Προσωπικά δεν θεωρώ το site το καλύτερο που υπάρχει, όμως όπώς είπε και κάποιος άλλος ακόμα βρίσκονται στην αρχή και υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης.

Όσο για τις τιμές και τα προιόντα, κοιτάζοντας στο Πλαίσιο βρήκα ελάχιστα προιόντα στην κατηγορία των δικτυακών προιόντων και μάλιστα αρκετά ακριβότερα από το eshop. Επειδή λοιπόν ενδιαφέρομαι για λύσεις VOIP είμαι στην διαδικασία αναζήτησης εναλλακτικών sites, εξού και ο λόγος που σας ρωταω.

thegreatgeek @@

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να ξέρει κανείς που θα βρεις μεγάλη ποικιλία πέρα των γνωστών καταστημάτων?

Όταν σε ενδιαφέρει κάτι ρίξε μία ερώτηση ή ένα search στο google και είσαι ΟΚ.

Ποιος ο λόγος να περιοριστείς σε ένα κατάστημα, ενώ υπάρχει ολόκληρη αγορά?

Όσο για το Poll, άκυρο για μένα.

PS.: Δεν γράφουμε greeklish εδώ

Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το poll και το θέμα. τεσπα.

για δικτυακά έχω βρει ενδιαφέροντα πράγματα στα:

http://linkshop.gr/eshop/

http://www.priveshop.gr/

και μην ξεχνάς τον skroutz

όσο για το you.gr προσωπικά το βρίσκω πολύ ερασιτεχνικό για το μέγεθος και το όνομα της infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tarasque [Σήμερα, στις 16:39]

όσο για το you.gr προσωπικά το βρίσκω πολύ ερασιτεχνικό για το μέγεθος και το όνομα της infoquest.

Μην το λες....

Πιστεψε με στην info-quest υπαρχουν αρκετοι ερασιτεχνες......

Απο μενα.....

Info-quest ποτε ξανα :X: :X: :X:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos

Μην το λες....

Πιστεψε με στην info-quest υπαρχουν αρκετοι ερασιτεχνες......

Απο μενα.....

Info-quest ποτε ξανα :X: :X: :X:

Βρε συ polone..με ολο το θαρρος μου θελω να σε ρωτησω γιατι τους λες ερασιτεχνες.

Θες να μου πεις τι εχεις παθει μαζι τους και τους λες ερασιτεχνες?

Και εγω μπορω να βγω και να πω οτι ο ταδε ειναι ηλιθιος..και τερμα..!

Τι ειναι αυτο?Δηλωση?Πληροφορηση?Μπορεις να το στηριξεις αυτο καπου?

Απλα το λεω αυτο..γιατι σε πολλα θεματα βγαινουν πολλοι και απαντανε με την ταση της μαζας..απλα και μονο για να απαντησουν...

Προς θεου δεν εχω κατι μαζι σου...απλα θελω να μου πεις που στηριζεις την απαντηση σου..

Φιλικα ,

Βασιλης

@greatgeek...εσυ εχεις φτιαξει το you.gr ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 17:15]

Βρε συ polone..με ολο το θαρρος μου θελω να σε ρωτησω γιατι τους λες ερασιτεχνες.

Θες να μου πεις τι εχεις παθει μαζι τους και τους λες ερασιτεχνες?

Και εγω μπορω να βγω και να πω οτι ο ταδε ειναι ηλιθιος..και τερμα..!

Τι ειναι αυτο?Δηλωση?Πληροφορηση?Μπορεις να το στηριξεις αυτο καπου?

Απλα το λεω αυτο..γιατι σε πολλα θεματα βγαινουν πολλοι και απαντανε με την ταση της μαζας..απλα και μονο για να απαντησουν...

Προς θεου δεν εχω κατι μαζι σου...απλα θελω να μου πεις που στηριζεις την απαντηση σου..

Φιλικα ,

Βασιλης

@greatgeek...εσυ εχεις φτιαξει το you.gr ?

Βρε Billy ....

Αυτο ελειπε να εχεις και κατι μαζι μου :p

Λοιμπον στο θεμα μας τωρα....

Με την Info-Quest ειχα να κανω (δυστυχως) δυο φορες.....

Η μια ηταν για ενα scanner της HP που αγορασα και ειχε προβλημα.....

Τους το εστειλα και τους παρακαλεσα ομορφα να μου το αλλαξουν....

Μου το κρατησαν για δυο εβδομαδες και μου το εστειλαν πισω ( με την δικια μου χρωση) με το προβλημα που υπηρχε και πριν το στειλω......

Τους παιρνω τηλ και τους το λεω....

Μου λενε "ξανα στειλτο και θα το φτιαξουμε" ...ετσι και εγινε....

Περιμενω παλι 2 η 3 εβδομαδες, τωρα δεν θυμαμαι καλα......

Μου λεγανε στο τηλ οτι το scanner εχει παει Γερμανια για να το φτιαξουν :eek:

Και ετσι περασαν παλι 2 εβδομαδες.....

Το scanner ερχεται επιτελους στα χερια μου, και τι βλεπω ???

Το scanner παλι με το ιδιο προβλημα :mad:

Τους ξανα παιρνω τηλ και παλι τα ιδια 'στειλτε το πισω"

Εκει τους ζητησα να μου δοσουν τα λεφτα μου πισω....

Και τι μου λενε??? "Κυριε περασε ενας μηνας απο την αγορα και δεν μπορουμε να σας δοσουμε πισω τα λεφτα".......

Ασχετα οτι εγω το ειχα στα χερια μου μολις ΔΥΟ μερες.....

Και περιπου την ιδια ιστορια ειχα με ενα λαπτοπ.....

Απλα κοροιδευουν τον κοσμο.....

Αν αυτοι δεν ειναι ερασιτεχες τοτε ποιοι ειναι ???

Συμπερασματα δικα σας........

Link to comment
Share on other sites

Οκ τωρα!

Eδω τα κανουν αυτα μεγαλοι κολλοσοι και δεν θα το κανουνε μικροτερες εταιριες?

Eστειλα laptop για service(accer-Ιταλια) και γυρισε Χωρις φορτιστη μετα απο 2 μηνες...:(

Δυστηχως αυτα παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη ο καθένας απαντάει με τις εμπειρίες του. Όταν όλοι θάβανε τη βίβο εγώ έστελνα κόσμο γιατί σε εμένα πήγαινε σφαίρα και ήταν ασταμάτητη. ΤΟ παλικάρι δεν έχει απλά κακή εμπειρία. Κακή εμπειρία είναι να πάρεις το προϊόν άριστο στα χέρια σου και να σκεφτείς -χμμμμ θα προτιμούσα να έχουν καλύτερο καναπέ στην αναμονή αφού με κρατήσανε 2 ώρςε εδωπέρα αλλά τέλος πάντων-. Αυτό που έπαθε ο πολωνός είναι understatement να το πεις ερασιτεχνισμό. Ειρήσθω εν παρόδω προβληματικό ΗΡ σκάνερ τελικά το έφτιαξα μόνος μου και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greatgeek

Καλησπέρα Παιδιά,

Κοιτώντας το YOU στο "Επικοινωνία και Δικτύωση" είδα αρκετά προιόντα που δεν υπάρχουν σε άλλα αντοίστιχα sites όπως στο eshop.

Ξέρει κανείς να υπάρχει καλύτερο site για δικτυακά προιόντα (τόσο από τιμές, όσο και από πληρότητα προιόντων)?

thegreatgeek @@

Λοιπόν. 2 πράγματα δε μου άρεσαν στη καταχώρησή σου. Το θέμα της δημοσκόπησης είναι άσχετο με την εναρκτήρια δημοσίευση που έκανες, οπότε την διορθώνεις αυτή και βάζεις κάτι σχετικό με αυτό το οποίο ζητάς την γνώμη μας και επίσης η greeklish καταχώρησή σου. Κάνε κάτι για αυτά γιατί αλλίως βλέπω το θέμα σου να ταξιδεύει προς μαύρη τρύπα και εσένα στην wishlist μου για τους admins. Έχεις μία μέρα καιρό. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 18:19]

Λοιπόν. 2 πράγματα δε μου άρεσαν στη καταχώρησή σου. Το θέμα της δημοσκόπησης είναι άσχετο με την εναρκτήρια δημοσίευση που έκανες, οπότε την διορθώνεις αυτή και βάζεις κάτι σχετικό με αυτό το οποίο ζητάς την γνώμη μας και επίσης η greeklish καταχώρησή σου. Κάνε κάτι για αυτά γιατί αλλίως βλέπω το θέμα σου να ταξιδεύει προς μαύρη τρύπα και εσένα στην wishlist μου για τους admins. Έχεις μία μέρα καιρό. Ευχαριστώ.

Astrolabe, διόρθωσα το θέμα με τα greeklish. Για το poll εξήγησα τους λόγους πιο πάνω σε προηγούμενο μύνημα μου και δεν έχω την δυνατότητα να το αλλάξω (δεν έχω rights). Το poll είναι εντελώς διερευνητικής φύσεως για την διεξαγωγή προσωπικών συμπερασμάτων (βλέπε σχετικό μύνημα) και όχι κάτι άλλο.

Ευχαριστώ για την κατανόηση σας.

@@ greatgeek @@

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καλως η κακως η ΝΟ 1 εταιρια στην ελλαδα στον χωρο της πληροφορικης σε χονδρικη παντα, και εγω να ειμαι ειλικρινης περιμενα κατι καλυτερο, παντως οτι και να λεμε το σιτε ειναι ιδιο με αυτο της χονδρικης copy paste το εκαναν το οποιο το αλαξαν το σεπτεμβριο χωρις να το δοκιμασουν πληρως το εδωσαν και στον απλο κοσμο εγω που το εχω συνηθισει μου φενεται γελοιο αλλα για τον απλο χρηστη ειναι ?? πολυ λιγο για το ονομα το οποιο φερει απο πισω του

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.