Jump to content



Universal Socket Cooler στα 60� από Πλαίσιο


regent

Recommended Posts

Χαιρετώ και αφού ευχηθώ τα καλύτερα για τη νέα χρονιά

μπαίνω στο θέμα:

Θέλω μια ψύκτρα η οποία να μπαίνει σε "όλα" τα sockets (478 για τον παλίο μου 1.6Α@2.28ghz να δω πόσο ακόμα θα πάει, 939 για τον AMD μπανάνα μου, 775 για την μελλοντική αναβάθμιση). Έχοντας κάποιο πιστωτικό (58 για την ακρίβεια) από το Πλαίσιο και μην έχοντας φράγκο στην τσέπη μετά τις γιορτές θέλω να τυο πάρω από εκεί. Για το λόγο αυτό θέλω γνώμες.

1. Zalman 9700 LED - plaisio.gr

Είναι τόσο καλή που δεν παίρνει αμφισβήτηση; Θα μπαίνει πάνω στη μητρική μου; (MSI K8N Neo4 FI)

2. Zalman 9700 NT - plaisio.gr

Τι είν' τούτη; Εξέλιξη της προηγούμενης; Και αν τι προσφέρει παραπάνω; Αξίζει τον κόπο;

3. Asus Silent Square Pro - plaisio.gr/official

Κάπου είδα να την συγκρίνουν με την 9700 και να υστερεί αλλά ρωτάω μήπως κάποιος από εδώ έχει προσωπική άποψη.

Αυτά. Είμαι ανοιχτός σε κάθε ιδέα (εκτός υδροψύξεως, δεν είμαι ψυχοιλογικά έτοιμος) αρκεί να καλύπτει το τρίπτυχο universal socket-plaisio.gr-60. (Δεν σας αφήνω και πολλά περιθώρια έτσι;)

Τέλος, να αναφέρω πως το κουτί μου είναι ένα Innovator (κλάψ!!!) και καλώς εχώντος των πραγμάτων θα καταφέρω να βάλω ψύκτρα ύψους 15cm αλλά που θα είναι στα πολύ κολλητά με το παράθυρο του κουτιού. Αυτό επηρεάζει την απόδοσή της; Μήπως οι προαναφερόμενες θα βρίσκουν στον πίσω ανεμιστήρα;

Φώτο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.