Jump to content


Πόσα γιγα....???


pontium

Recommended Posts

Δεν ειναι απαραιτητο να το υποστηριζει η μητρικη.....

Θα τον αναγνωρισουν τα windows :) (διορθωστε με αν κανω λαθος)

Δοκιμασε πρωτα εναν δισκο απο εναν φιλο σου για να μην αγοραζεις τσαμπα...

και btw που εχει 40; 13 απο το skroutz

13E

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο site του κατασκευαστή. Τι NB/SB έχεί ? Εγω σε μια Gigabyte (Via 694) με PIII 1000 έχω 1χ200GB και 1χ120GB PATA. Απλά για Win2Κ & WinXP θες Service packs για να τους "δει" (δουλέψει σωστά) το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1 [Σήμερα, στις 08:36]

Τι NB/SB έχεί ?

Απο οσο θυμαμαι ειχα κ εγω το ιδιο μηχανημα...QDI advance 9 apollo 133 Πρεπει να ναι το chipset...

Ειχα και τον P3 800 και μαλιστα τον ειχα παει 930 :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR [Σήμερα, στις 09:37]

Απο οσο θυμαμαι ειχα κ εγω το ιδιο μηχανημα...QDI advance 9 apollo 133 Πρεπει να ναι το chipset...

Ειχα και τον P3 800 και μαλιστα τον ειχα παει 930 :p

931MHz,παρακαλώ!Με το speed easy

'Εχω ένα 40άρι αλλά είναι ΑΤΑ 133 και γιοκ,δεν το βλέπει.Αυστηρά ΑΤΑ 100

Μέχρι και η amiga μου έχει 60GB δίσκο ΑΤΑ 133 και είναι εντάξει:p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, 60 και 80 γίγα δεν είναι το πρόβλημα. Η γραμμή διαχωρισμού είναι τα 127Gb, όπως και στα ΧΒΟΧ, ανάλογα το τσιπάκι που τους έχεις βάλει, μπορούν να δουν μέχρι 120άρη ή και 160άρη και πάνω. Αν δεν το υποστηρίζει η μητρική, όσο μεγάλος κι αν είναι ο δίσκος, 127Gb θα τον δεις.

Βρε pontium, έναν 160άρη σκληρό δεν έχεις/μπορείς να δανιστείς για να δεις αν παίζει; Αν δεν το λέει η σελίδα του κατασκευαστή της μητρικής ή το Google, δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο τρόπο να το ελέγξεις...

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δανιστεις ανω των 127GB συμφωνα με την λογικη του Πετρου και να δεις αν παιζει..Δεν ειναι απαραιτητο να τον αναγνωριζει το bios ομως....

Σε παμπαλαιο υπολογιστη , ειχα βαλει μεγαλο δισκο και τον αναγνωρισε απο τα windows...

Βασικα πρεπει να εχω το κουτι της μητρικης ακομα...Θα το κοιταξω σημερα αν μπορεσω και αν το βρω (Το πιο σημαντικο :p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.