Jump to content


Δισκοι κοπης Dremel


Qparadox

Recommended Posts

Ψαχνοντας να αγορασω δισκους κοπης για το dremel (ελεω του project που εχω αρχισει... :upside: ) εριξα μια ματια και στο ebay.

Το αποτελεσμα ητο να βρω εναν αριστο πωλητη, που εχει πολυ καλο εμπορευμα και σε πολυ καλη τιμη.

Συγκεκριμενα, πουλαει 100 δισκους κοπης, ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΟΥΣ, με λιγο μεγαλυτερη διαμετρο απο τους κανονικους για περιπου 22 ευρα ΤΕΛΙΚΗ (ταχυδρομικα συμπεριλαμβανονται).Δηλαδη βγαινει περιπου 0.22 ευρα / δισκο...οχι ασχημα θα ελεγα

Εγω τους αγορασα και τους παρελαβα σημερα. Αρχισα καποιες δοκιμες και η συμπεριφορα των δισκων αυτων ηταν αριστη!!! :D

Τα ταχυδρομικα για Ελλαδα ειναι $6 και φαινεται και στο κατω μερος της σελιδας της δημοπρασιας, οπως τον ρωτησα.Ο τυπος ειναι 'εξυπηρετικοτατος' , γρηγορος και ευγενεστατος.

Για οποιον ενδιαφερεται, η δημοπρασια ειναι αυτη :

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290018232466

και το user-id του πωλητη ειναι : halfofftoolsplus

Ανεβαζω και μια φωτογραφια απο την δημοπρασια του οπου παρουσιαζονται οι δισκοι που πουλαει.

[Αν τυχον το παρον παραβιαζει τους κανονες του φορουμ, παρακαλω διαγραψτε το..δε κανω διαφημιση του πωλητη (ουτε ειναι συγγενης μου, ουτε μετοχες εχω στην επιχειρηση του, απλα νομιζω οτι αξιζει να αναφερθει)].

post-2223-1416072958,1969_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλη τιμη, δε λεω...

αλλα απο τοτε που βρηκα τα speedclick

στο Praktiker

δυσκολα πλεον χρησιμοποιω τα παλια δισκακια...

το νεο στελεχος ειναι πολυ καλη φαση

σταθεροτατο

χωρις τα παλια προβληματα κεντραρισματος

δεν στραβωνει αμα κλωτσησει

και αλλαζεις δισκακι σε 3''

απλα πρεπει καθε φορα να τασκας για γνησια δισκακια dremel :(

τι να κανουμε... δεν μπορουμε να τα χουμε ολα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης [Σήμερα, στις 20:28]

καλη τιμη, δε λεω...

αλλα απο τοτε που βρηκα τα speedclick

στο Praktiker

δυσκολα πλεον χρησιμοποιω τα παλια δισκακια...

το νεο στελεχος ειναι πολυ καλη φαση

σταθεροτατο

χωρις τα παλια προβληματα κεντραρισματος

δεν στραβωνει αμα κλωτσησει

και αλλαζεις δισκακι σε 3''

απλα πρεπει καθε φορα να τασκας για γνησια δισκακια dremel :(

τι να κανουμε... δεν μπορουμε να τα χουμε ολα..

Το εξαρτημα αυτο δε το ηξερα..σιγουρα ειναι χρησιμο/πρακτικο, αλλα να πληρωνει κανεις 2 ευρω το δισκακι (τοσο τα ειχα δει στο Praktiker) δε λεει καθολου... σχεδον 10 φορες επανω η τιμη :confused: και ειναι και μεγαλυτερα σε διαμετρο (αυτα του πωλητη απο το ebay), δηλαδη η διαφορα ειναι ακομα μεγαλυτερη.

Παντως ωραια η πατεντα που μας εδειξες.Αντε να βρουμε τωρα τετοια δισκακια

:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Qparadox [Σήμερα, στις 22:36]

Το εξαρτημα αυτο δε το ηξερα..σιγουρα ειναι χρησιμο/πρακτικο, αλλα να πληρωνει κανεις 2 ευρω το δισκακι (τοσο τα ειχα δει στο Praktiker) δε λεει καθολου... σχεδον 10 φορες επανω η τιμη :confused: και ειναι και μεγαλυτερα σε διαμετρο (αυτα του πωλητη απο το ebay), δηλαδη η διαφορα ειναι ακομα μεγαλυτερη.

Παντως ωραια η πατεντα που μας εδειξες.Αντε να βρουμε τωρα τετοια δισκακια

:tomato:

κοιτα, αν κοβεις αποκλειστικα με dremel τα speedclick δε λενε...

ειναι ασυμφορο...

εγω απλα αντικατεστησα το dremel με κλασσικο γωνιακο τροχο για τα χοντρα κοψιματα

και το χρησιμοποιω μοναχα για τις κλειστες καμπυλες και λεπτοδουλειες...

οποτε το κοστος δεν ειναι και τοσο μεγαλο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.