Jump to content


Πτυχιακη-Hλεκτρονικοί Πίνακες Ανακοινώσεων


Warlord

Recommended Posts

Παιδια συζητω με ενα καθηγητη απτο ΤΕΙ (ο ιδιος δεν εχει κ μεγαλη αποψη πανω στο θεμα..να φανταστειτε μου ειπε δες πρωτα αν ειναι εφικτο κ μετα ξεκινα το, γιατι χρειαζομαι κατι τετοιο εδω κ καιρο) για 1 πτυχιακη με θεμα την κατασκευη(καλα εγω θα τον αγορασω ετοιμο :p) ηλεκτρονικου πινακα ανακοινωσεων τον οποιο θελει να τοποθετησει εξω απτο εργαστηριο του κ ο οποιος θα συνδεεται με το pc στο γραφειο του μεσα, απτο οποιο θα δινει τις εντολες τι να δειξει ο πινακας. Ας πουμε θα παταει, λεει, το 1 κ θα βγαζει ο πινακας "ταδε", θα παταει το 2 κ θα βγαζει ο πινακας "ταδε2"(σας τα λεω ετσι οπως μου ταπε).Εψαξα στο νετ κ εχω βρει αρκετες πληροφοριες τοσο για τους πινακες οσο για τους τροπους συνδεσης με pc(λογικα RS232 πουναι κ πιο οικονομικο κ ευχρηστο θα χρησιμοποιησω). Τα περισσοτερα(αν οχι ολα) ομως site ηταν ξενα κ 1 στα 4 μονο ας πουμε ειχαν τιμες κ μαλιστα ειναι αρκετα ακριβα..Ξερει κανεις που μπορω να βρω καταστημα εδω Αθηνα που να πουλαει τετοιους πινακες? Μηπως ξερετε κ σε τι τιμες παιζουν? Γιατι απο τις εξωφρενικες τιμες που ειδα, θαρκεστω τελικα σε κατι πολυ απλο.. πινακα 1 γραμμης 1 χρωματος με σταθερο ή κινουμενο κειμενο.. (στο skroutz δε βρηκα τπτ) Κ γενικα αν εχει ασχοληθει κανεις με το συγκεκριμενο θεμα θα ημουν ευγνωμων αν μου εδινε οποιεσδηποτε συμβουλες.. ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.