Jump to content



Logitech dinovo edge. Aξίζει?


geogeoland

Recommended Posts

Παίδες, μου γυάλισε το καινούργιο πληκτρολόγιο της Logitech, το DiNovo edge (http://www.logitech.com/index.cfm/products/details/US/EN,CRID=2166,CONTENTID=12339). Αν Aν κάποιος το έχει ή ξέρει γι αυτό, ας μου πει αν αξίζει γιατι 200 σίγουρα δν είναι για πέταμα. :flower:

P.S. Μέσα στα πλην είναι και το οτι δν έχει numpad... :(

Πάντως, αν όχι αυτό, κάποιο άλλο ασύρματο...????:help:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο...

Περισσότερο προς HTPC μεριά το κόβω να προσανατολίζεται...

Li-Ion μπαταρία και Bluetooth είναι σίγουρα στα + ενός ασύρματου πληκτολογίου....και έχει και το touchpad...δεν χρειάζεται mouse οπωσδήποτε...αν σε βολεύει αυτό...τώρα το numpad....είναι κάτι αν εισάγεις αριθμούς σε συχνή βάση...αλλά αν το κάνεις, παίρνεισ στην τελική ένα USB numpad και το λύνεις το θέμα...αν και δεν ταιριάζει αισθητικά, αλλά τι να κάνουμε....

Διάβασε και κανένα review και...από εκεί και έπειτα είναι θέμα του πόσο σε τρώνε τα 200€ στην τσέπη σου...

Φθηνότερο αλλά όχι σε τέτοιο design, είναι το καινούριο της MS...Wireless Laser Desktop 6000 v2.0 Gr...στα 75€...το λιμπίζομαι, αλλά θέλω να το δοκιμάσω πρώτα...μην είναι νερουλά τα πλήκτρα του...και είναι RF όχι Bluetooth... και όχι Li-Ion...

Εσύ αποφασίζεις...(θυμήθηκα τον Boύρο....:D)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από passenger

όχι

:worship:

Αντικειμενικα ειναι κοσμημα και ακριβο.Εγω θα το επαιρνα αν δεν ειχα φαει κολλημα με το MX900:)

Καλυτερα να το δεις και απο κοντα...να το πιασεις,να δεις αν σε βολευει.

Ε και να σου πεσει πανω η frappa...:D

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για το HTPC αλλά δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω ακόμα.

Κατά βάση για εκεί απευθύνεται (αν και διαφημίζει και το ότι είναι καλό και στην πληκτρολόγηση - κάτι που δεν ενδιαφέρει σε ένα HTPC δλδ).

Το κόστος του είναι βέβαια λίγο χαμηλότερο από τα 200 (170 ) αλλά και πάλι φυσικά είναι υψηλό για την κατηγορία.

Σε αυτά τα πράγματα πληρώνεις το design και κάποια ''κολπάκια'' - σίγουρα δεν προορίζεται για μέση χρήση.

Αν είχε και όλα τα πλήκτρα φωτιζόμενα δεν θα σκεφτόμουν καν να δοκιμάσω το MS 8000 τους επόμενους μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Purple_Haze

Ούτε και για μένα αξίζει...

Αν είναι πάντως να πετάξεις 200 ευρώ σε λουλούδια στα μπουζούκια, πάρε το πληκτρολόγιο. :hehe:

Πότε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πληκτρολόγιο (-α) ftw!!!!!!!!!!! :D :happy2: :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Το πήρα για το HTPC αλλά δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω ακόμα.

Κατά βάση για εκεί απευθύνεται (αν και διαφημίζει και το ότι είναι καλό και στην πληκτρολόγηση - κάτι που δεν ενδιαφέρει σε ένα HTPC δλδ).

Το κόστος του είναι βέβαια λίγο χαμηλότερο από τα 200 (170 ) αλλά και πάλι φυσικά είναι υψηλό για την κατηγορία.

Σε αυτά τα πράγματα πληρώνεις το design και κάποια ''κολπάκια'' - σίγουρα δεν προορίζεται για μέση χρήση.

Αν είχε και όλα τα πλήκτρα φωτιζόμενα δεν θα σκεφτόμουν καν να δοκιμάσω το MS 8000 τους επόμενους μήνες...

Όταν το δοκιμάσεις, postaρε αποψεις!!!!!!!! :p

(Και... τι ακριβώς είναι το HTPC)???

:o :o :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland

Όταν το δοκιμάσεις, postaρε αποψεις!!!!!!!!

Α καλά, αν περιμένεις να προλάβω να το δοκιμάσω + να ποστάρω σώθηκες :p

Αρχική απάντηση από geogeoland

(Και... τι ακριβώς είναι το HTPC)???

Home Theater PC

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 16:46]

Α καλά, αν περιμένεις να προλάβω να το δοκιμάσω + να ποστάρω σώθηκες :p

Home Theater PC

Μάιστα.... :tomato::p:tomato:

(Αυτό είχα υποψιαστεί κι εγω, αλλά....) :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μάλλον κι εγώ θα το αφήσω (πρως το παρόν τουλάχιστο) :tomato: γιατί το σύστημα μου είναι Gaming (όταν το εχω σπίτι φυσικά, γιατί πρως το παρών έχω κατι, εχεμ.... προβληματάκια με το δίσκο....) :tomato: και όχι Media Centre + το οτι 200 για ενα πληκτρολόγιο ειδικά αυτη τη περίοδο που δν έχω καν PC είναι πολλα... πάντως είναι κόσμημα το άτιμο.... :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πρωτίστως μεγιά

Εγώ από την άλλη, ψάχνω να βρω ένα πληκτρολόγιο παλιάς γενιάς όπου τα κουμπιά είχαν ελάσματα από κάτω και όχι μεμβράνες και πλαστικουριές.

ballboard1024kd1.th.jpg

Είχα παλιά ένα τέτοιο τέρας της IBM στο πανεπιστήμιο όπου έπαιζα για όποιους θυμούνται Heretic, Duke3d - Το πέταγα, του έριχνα καφέδες, του άλλαζα τα φώτα γενικά και δεν καταλάβαινε τίποτα.....Αυτά τα ντελικάτα σημερινά πληκτρολόγια είναι μεν ωραία στο μάτι αλλά από αντοχή.....κλαψτα. ’σε που όταν πληκτρολογώ είναι σαν να βάζω τα δάκτυλα μου στην άμμο.

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.