Jump to content


Yahoo mail προβληματα


minus

Recommended Posts

Δεν ξερω ποσο συχνα ανοιγεται το mail σας στην σελιδα του yahoo, αλλα εγω συνηθιζω να το κανω συχνα. Εχω yahoo mail εδω και ...8 χρονια, και γενικα ειμαι ευχαριστημενος.

Τον τελευταιο καιρο ομως, παρατηρω, για πρωτη φορα μετα απο τοσα χρονια καλης χρησης, οτι παρουσιαζονται διαφορα προβληματα στο να συνδεθω στο mail μου.

Δινω πχ. τους κωδικους μου και δεν μπαινει στο mailbox ποτε. Η' μου ξαναζητα κωδικο. κλπ.

Ειναι 100% προβλημα του yahoo. Γιατι το δοκιμασα με διαφορους browsers σε διαφορους υπολογιστες, σε διαφορετικες μερες κλπ.

Καποια στιγμη φυσικα, η κατασταση φτιαχνει και το mail ειναι ok. Αυτη τη στιγμη που γραφω, δεν μπορω να μπω στο mail.

Εχετε παρατηρησει κανεις παρομοια προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει και αυτο

Sorry for the inconvenience.

You've stumbled upon a temporary problem we're having with Yahoo! Mail. Usually this problem gets resolved quickly, without you doing a thing. In fact it may be taken care of now.

Try pressing the Reload or Refresh button on your browser, or logging out than back into your Yahoo! account. Hopefully that will take care of things.

If that doesn't fix the problem, please be patient while we sort it out and try again shortly. The fact that you're reading this page means we've been automatically notified of the issue, and chances are we're working on it now.

If you think you've been more than patient and tried the tricks above, feel free to contact Customer Care about Error Code 2.

Thanks,

The Yahoo! Mail Team

Αλλα το θεμα ειναι οτι παρατηρω οτι τον τελευταιο καιρο το κανει πιο συχνα. Και αυτο ειναι προβλημα

Link to comment
Share on other sites

και εγω κανονικα μπαινω....

και αλλος ενας εχει γραψει για αυτο το προβλημμα...

δεν ειναι κακο να κανουμε και μια αναζητησουλα!

βαλατε και ιδιο τιτλο!

ενας μοντ παρακαλειται να τα ενωσει....

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&postid=488192

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Αλλο πρόβλημα έχω, έχω βαρεθεί να αλλάζω συνέχεια το encoding στο Greek για να βλέπω τα ελληνικά.,

Δεν το κρατάει (πάντα στο νέο έτσι το beta...):(

Link to comment
Share on other sites

Με βαση την εικονα του gprhellas(thanks) εκανα search στο google για

"check your email in original yahoo mail"

και δεν βρηκα σε ποια σελιδα μπορω να μπω στο κανονικο mail, και οχι στο beta.

Κανενα url για το κανονικο mail?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από minus

Μπορει καποιος να με βοηθησει σε αυτο που ψαχνω? (κλασικη και οχι beta εισοδο στο μαιλ)

ξεχωριστή "εισοδο" δε υπάρχει.

Απλά πρέπει όταν μπαίνεις στο mail να προλαβαίνεις και να κλικάρεις στο "Trouble Logg in?"

ώστε πάλι γρήγορα να επιλέξεις αυτό που σου έχω δείξει (με τον κύκλο).

Αλλο τρόπο δεν ξέρω, αν βρείς τίποτα πόσταρέ το να το μάθουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιώ το yahoo! mail notifier για firefox kαι δεν έχω ποτέ μου πρόβλημα.

με βάζει κατευθείαν στο mail box μου. κάνει μόνο του login.

δοκίμασε και αυτό αν σου ξαναπαρουσιαστεί πρόβλημα.

άσε που σε ειδοποιεί και για νέα emails ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch [Σήμερα, στις 21:39]

χρησιμοποιώ το yahoo! mail notifier για firefox kαι δεν έχω ποτέ μου πρόβλημα.

με βάζει κατευθείαν στο mail box μου. κάνει μόνο του login.

δοκίμασε και αυτό αν σου ξαναπαρουσιαστεί πρόβλημα.

άσε που σε ειδοποιεί και για νέα emails ;)

και εγω το χρησιμοποιω αυτο!

πολυ καλη δουλεια!

αλλα καλυτερη δουλεια κανει ενα προγραμματακι που ερχεται μαζι με τον ΙΜ της yahoo! που σου λεει και τον αποστολεα και τον τιτλο του μαιλ που μολις ηρθε!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sakis_the_fraud

αλλα καλυτερη δουλεια κανει ενα προγραμματακι που ερχεται μαζι με τον ΙΜ της yahoo! που σου λεει και τον αποστολεα και τον τιτλο του μαιλ που μολις ηρθε!! :D

το έχω και αυτό παράλληλα μερικές φορές αλλά ο ΙΜ του γιαχού τρώει πολύ μνήμη.

υπάρχει το pop tray (κάπως έτσι νομίζω) που κάνει παρόμοια δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Θα βρω κι εγω αυτο το plugin.

Να σας πω για την συνεχεια των προβληματων?

Επειδη τα τελευταια χρονια δουλευω μονο με firefox, εδω και κατι μερες, μου ανοιγει τα mails, αλλα δεν μου δειχνει ουτε το κειμενο ουτε τα συννημενα.

Κανεις αλλος δεν το εχει αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.