Jump to content


The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 14:57]

χωρις το inf η εγκατασταση δεν προχωρα,πεταει error..(7800GTX)

με το inf,ιδου..(παντως δουλευει κομπλε..)

15819ci4.jpg

φιλε μου αυτο το ινφ κανει τον driver να δουλευει και με τις αλλες 7αρες?(βλεπε υπογραφη)...πως το...........βαζουμε :) ?

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ειμαι ο καταλληλοτερος,εγω το εκανα ως εξης:

ξεκιναγα installation ,πεταγε error οτι δεν υποστηριζει την καρτα μου..εκει σταματα το installation..ομως εχει δημιουργησει φακελο C/nvidia/winxp/158.19 και εκει μεσα πετας το inf.κανεις replace και αρχιζεις απο την αρχη το installation...

ολιγον μπακαλιστικο αλλα δουλευει με την 7800GTX...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τιποτα drivers για να δουλευει αξιοπρεπως μια καρτα 7950GX2 σε windows vista 32bit??

Me τους περισσοτερους που εχω δοκιμασει αναγνωριζεται μονο ο ενας πυρηνας, και με αλλους τα παιχνιδια σερνονται...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από ΝΙΚΟΣΕ [23-04-2007 11:17]

Ξερει κανεις τιποτα drivers για να δουλευει αξιοπρεπως μια καρτα 7950GX2 σε windows vista 32bit??

Me τους περισσοτερους που εχω δοκιμασει αναγνωριζεται μονο ο ενας πυρηνας, και με αλλους τα παιχνιδια σερνονται...

Έχω την εντύπωση ότι οι multi-core gpus υποστηρίζονται απο τα 64bit αλλα δεν είμαι σίγουρος.

Μαζί με την Ultra και οι 158.22

http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_158.22.html

Link to comment
Share on other sites

Ετσι βάζουμε τον κλασσικό πινάκα της nvidia στους 100+ drivers.

Open NotePad then copy and paste the following into a text document and then save it with

a "NV Classic CP.reg" file extention. Use the quotes when you save or Notepad will add a

.txt extension onto the file which you do not want.

Windows Registry Editor Version 5.00

; NVIDIA Windows 2000/XP Display Coolbits file

; Copyright © NVIDIA Corporation. All rights reserved.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\NVIDIA Corporation\Global\NvCplApi\Policies]

"SedonaDisable"=dword:00000001

"ContextUIPolicy"=dword:00000001

"TaskbarUIPolicy"=dword:00000001

"CplGroupUIPolicy"=dword:00000001

After saving right click the NV Classic CP.reg file you created to merge it into the registry and

bingo you have the good old Classic (and useable) CP back.

Link to comment
Share on other sites

Τον παλιό πώς πρέπει να τον διαγράψω, από προσθαφαίρεση προγραμμάτων το nvidia driver ή υπάρχει κυκλοφορεί κανένα άλλο εργαλείο που κάνει αυτή την δουλειά με τον καλύτερο τρόπο;;

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν 8800gtx, πορουν να μου πουν με τι drivers παιζουν?.. τι θερμοκρασιες τους δειχνει, με ποιο προγραμμα τις βλεπουν?... εγω εβαλα τους 158.22 και το smartdoctor τρελαθηκε. ξερεις κανεις τιποτα πανω ΄σ'αυτο???.... ( για ψυξη χρησιμοποιω οτι εχει η καρτα πανω)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρει κάνεις πως ενεργοποιείται σωστά το Vertical Sync στα Vista? Ενώ επιλέγω Force On αυτό δεν ενεργοποιείται. Το καταλαβαίνω αυτό διότι στο PES 6 μου προκαλεί έντονο Tearing με το Vertical Sync off.

Χρησιμοποιώ τους 158.18 32-Bit drivers και την Ge-Force 6600.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix

επισης το κλασσικο πανελ nvidia πως το ενεργοποιω,διοτι αυτο το νεο δεν το γουσταρω..ουτε temps(θελει ntune λεει),ουτε ρολογια..τιποτα δεν δειχνει..

Ούτε εγώ το γουστάρω γι'αυτό και χρησιμοποιώ τους z-tweaked: http://forums.thezproject.org/index.php?showforum=19.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.