Jump to content



Θήκη για εξωτερικό σκληρό


Wizard!

Recommended Posts

Ψάχνω να βρω, από Ελλάδα όμως, θήκη για εξωτερικό. Οι προδιαγραφές του είναι οι παρακάτω με σειρά προτεραιότητας:

1. Όμορφο κουτί (με design, όχι μαύρο, χωρίς ανεμιστήρα)

2. USB 2.0

3. Να παίρνει SATA

4. Να είναι και Firewire

Μη με ρωτήσετε γιατί έχω Νο1 αυτό που έχω... Είναι για γυναίκα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αρχική απάντηση από GeorgeMan [Χθες, στις 15:34]

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.802151

Δεν βρηκα πιο ομορφο... :(

Το εχω παρει το συγκεκριμενο. Αρκετα καλο και ομορφο για τα χρηματα του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από manolis

αλλα γιατι χωρίς ανεμιστηράκι? Για να ειναι αθόρυβο?

Ακριβώς! Τα IcyBox (που δεν είναι όμορφα...) είναι μεταλλικά και ο δίσκος εφάπτεται στην επιφάνειά τους, οπότε ψύχονται καλύτερα και είναι σχεδόν αθόρυβα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 15:20]

Ακριβώς! Τα IcyBox (που δεν είναι όμορφα...) είναι μεταλλικά και ο δίσκος εφάπτεται στην επιφάνειά τους, οπότε ψύχονται καλύτερα και είναι σχεδόν αθόρυβα.

Καλύτερα ψύχονται? Δηλαδή τι θερμοκρασίες έχει ενας δίσκος μέσα σε IcyBox που δουλεύει για 5-6 ώρες? Εγώ είχα βρεί ενα αλουμινένιο κουτί με ανεμιστηράκι και lcd οθόνη με την θερμοκρασία του δίσκου απο το e shop που δυστηχώς τώρα δεν το βρίσκω πουθενά.

post-4089-1416073031,5302_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα .. εχει κανεις δει κανα εξωτερικο κουτι με υποδοχη για ethernet ?? ειχα δει πιο παλια που ειχα κοιταξει αλλα ηταν ακριβοι.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο (χρόνια και ζαμάνια ;)), υπάρχει και IcyBox με σύνδεση ethernet που βάζεις ότι δίσκο θέλεις μέσα αλλά δεν το βρίσκω online. Πιθανότατα να το έχει το Πλαίσιο όμως. Από την άλλη, ρίξε μιά ματιά σε αυτά: http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=ethernet+case

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.