Jump to content



abit ΑW9D-MAX overclocking


spartacos

Recommended Posts

σκευτομαι να αγορασω αυτη τη μητρικη http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1033&product=888168

πανω της θα μπει ενας 6600 με στοχο τα 3,6 ghz και το 400fsb

θα ηθελα εμπειριες απο χρηστες που την κατεχουν/δοκιμασει για τη ζωνη που τερματιζει το

fsb της.Ειναι λογικο αφου φοραει το 975 τα 500αρια να ειναι δυσκολα αλλα θα ηθελα να εχω τα 400 ''εγγυημενα''

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Πείτε μου και εμένα σας παρακαλώ ρε παιδιά...

Με τι Vcore και Vmch πιάνετε το 400αρι???

Εμένα κολλάει στα 358 με default ρευματα και στα 360 δεν μπουταρει ούτε με 1.4 Vcore:wassat:

Δεν θέλω 400.

Τα 375 θέλω,για να πιάσω το ψυχολογικό όριο των 3.0GHz(cpu 6400 έχω).

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου γραφω και στο αλλο thread δωσε κι αλλο vmch. Για 375 θελει 1,55 σε εμενα αν θυμαμε καλα. Mε default Vcore ο δικος μου 6400 εχει τα 3.2Ghz σταθερα αλλα αυτο ειναι και θεμα cpu.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kafrilakos [Σήμερα, στις 02:03]

Κατέβασα το Vmch στα 1.54 και το έχω και τεσταρει...

Και παραπανω πρεπει να σου πηγαινει λογικα γιατι η δικη μου δουλευει σταθερα στα 401 mhz με vmch 1.55, οποτε ανεβαζε mhz :nerd:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή το έχω να τεσταρει με Vmch στα 1.52Volt.

Το περίεργο κατ' εμένα είναι ότι από το 1.55 μεχρι το 1.52 το SuperPI βελτιωνότανε κατά δέκατο αντίστοιχα.

Πρώτα 19,5 μετά 19,4 και τώρα 19,3.:p

30me152ae7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.