Jump to content



Το Windows Update δε δουλευει μετα απο εγκατασταση των critical updates!


SlotKiller

Recommended Posts

Απο χθες το βραδυ προσπαθω να κανω recovery το laptop μου και να στησω τα windows για να το παραδωσω σε μια φιλη που το αγορασε.

Τελειωνοντας το recovery, κανω windows update.

Την πρωτη φορα μου κατεβαζει 3 ενημερωσεις, τις εγκαθηστα και κανει restart. Την δευτερη φορα μου λεει οτι εχει 67 κρισιμες και 8 κανονικες. Βαζω τις κρισιμες, κανω restart....και απο εκει και περα δε δουλευει το windows update!!!!!!:shifty:

οταν κανει τον ελεγχο για τα updates μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν υπαρχουν τα αρχεια του windows update ή οι απαρετητες εγγραφες. Παταω να τις κατεβασει και να το φτιαξει, αλλα αποτελεσμα μηδεν.

Η ολη διαδικασια εχει ξαναγινει και 2η φορα...... τιποτα...

Ρε δε παμε καλα!!! Εχει τυχει σε κανενα? Τα windows ειναι ελληνικα sp2 και το recovery ειναι αυτο που ειχε το λαπτοπ στο κουτι του (acer).

HELP!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μπορει να πω και χαζομάρα αλλα αυτο μου ήρθε.

Κατέβασε το autopacther το ελληνικο(το τελευταίο είναι του οκτωμβρίου) και άστο να εγκαταστήσει όλα τα updates. Αν λείπουν αρχεία κλπ για το windows update ή αν υπάρχει καποίο νεότερο Hotfix που επιλύει το πρόβλημα υπάρχει πιθανότητα να το λύσει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Ενεργοποίησε τις Αυτόματες Ενημερώσεις και περίμενε κανα 10λεπτο, θα κατεβάσει τα καινούρια και θα πιθανόν να διορθώσει και το πρόβλημα.

Αμ δε......

Αυτο εκανα την δευτερη φορα......... τα ιδια!

δε παμε καλα λεμεεεε......

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ αυτό το λές πρόβλημα? Επιτέλους τα updates έκαναν κάτι έξυπνο! Κατάλαβαν οτι τα Automatic Updates είναι τρύπα και την έκλεισαν!

Σοβαρά τώρα, δε βλέπω γιατί ανησυχείς. Πραγματικά ποτέ δεν είδα κάτι χρήσιμο στις αυτόματες ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το προβλημα ηταν στις on demand ενημερωσεις!

Εβαλα το autopatcher σεπτεμβριου και ολα καλα προς το παρον, εχουν μεινει 18 critical.

Τις κανω τμηματικα για να δω τι φταιει!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τι φταει!

http://support.microsoft.com/kb/927978

Μαλλον καποιο προγραμμα της acer βαζει το MSXML 4. To κουλο ειναι οτι στο log δεν υπαρχει καποιο σφαλμα. Ολα ΟΚ φαινονται και λεει και installed sucessfully....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.