Jump to content


Αναβάθμιση ΜΟΒΟ+CPU


Devil_7

Recommended Posts

Έχω το σύστημα που φαίνεται στην υπογραφή μου και επειδή έχω πάρει μια κάρτα γραφικών GeCube ATI X1950PRO 256MB ΑGP και δεν την σηκώνει θέλω να αλλάξω μητρική και επεξεργαστή.Δεν θέλω όμως να αλλάξω τίποτα άλλο.Έχετε κάτι να προτείνετε? Φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να κυκλοφορεί κάτι στο εμπόριο που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου, οπότε μάλλον πάω για μεταχειρισμένα,σωστά?Επίσης δεν θέλω να δώσω πάνω απο 200e.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν επερνες ολοκληρο πακετο σε pci express απο την αρχη? :....: τι ενοεις δε τη σηκωνει? το τροφοδοτικο? πεταξε το!!q-tec μονο σε σελερον και υπολογιστες γραφειου. και αν! ο επεξεργαστης θα τη κοβει ναι ειναι αληθεια αλλα οχι και τραγικα θελω να πιστεβω...με 200 ευρο οπως ειπε και ο στηβ μονο σε 939 λογω δδρ μνημων. αλλιως δε γινεται...μονο αμα παρεις σεπρον σε ΑΜ2 και 512 μνημη με μητρικη με καποιο τσιπσετ της βια. κατσε οπως εισαι καλητερα. εκτος και αν βρεις 939 δεν ειναι και πολυ δυσκολο βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 22:17]

γιατι δεν επερνες ολοκληρο πακετο σε pci express απο την αρχη? :....: τι ενοεις δε τη σηκωνει? το τροφοδοτικο? πεταξε το!!q-tec μονο σε σελερον και υπολογιστες γραφειου. και αν! ο επεξεργαστης θα τη κοβει ναι ειναι αληθεια αλλα οχι και τραγικα θελω να πιστεβω...με 200 ευρο οπως ειπε και ο στηβ μονο σε 939 λογω δδρ μνημων. αλλιως δε γινεται...μονο αμα παρεις σεπρον σε ΑΜ2 και 512 μνημη με μητρικη με καποιο τσιπσετ της βια. κατσε οπως εισαι καλητερα. εκτος και αν βρεις 939 δεν ειναι και πολυ δυσκολο βεβαια...

Δεν είναι το τροφοδοτικό.Έχω κάνει διάφορες δοκιμές και το πήγα και σε τεχνικό το PC.Δεν πήρα ολοκληρο πακετο σε pci express απο την αρχη γιατί δεν έπαιζαν πολλά λεφτά και είπα πως θα βγάλω 1-1,5 χρόνο με την κάρτα και την μνήμη που πήρα.Και δεν περίμενα ότι δεν θα σηκώνει την κάρτα.Αν δεν βρω την asus A8V,αυτή εδώ "ABIT AV8" είναι καλή?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνετε ότι η συγκεκριμένη κάρτα τη βγάλαμε όπως να ναι τη βγάλανε

Περίμενε λίγο ακόμα μπας και φταίνε τίποτα οι οδηγοί και φτιάξει στο μέλλων

http://www.hartware.de/review_668_5.html

δεν εξηγείται φιλέ μου διαφορετικά (δεν πιστεύω ότι φταίει το agp ούτε το σύστημα)

στα συγκριτικά φαίνεται (και Sapphire η κάρτα τρομάρα της με 512 ram) να χάνει σε αρκετά συγκριτικά ακόμα και από την χ800χτ που είναι πολύ πιο αδύνατη της περίμενε μην δώσεις ένα κάρο λεφτά γιατί με την κάρτα κάτι άλλο παίζει (ελπίζω να είναι θέμα οδηγών και να το φτιάξουν σύντομα)

Link to comment
Share on other sites

εγω ετρεξα 3dmark05 με την x800xt και επιασα 5800...ολα default ..και απο οτι βλεπω και στα Benchmark που ανεφερε ο φιλος...οντος δεν βλεπω καμια διαφορα...τωρα αμα ειναι να χρεωθουμε 250ευρα για ενα στεγνο shader model 3.... τι να πω κριμα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Devil_7 [Χθες, στις 19:22]

Έχω το σύστημα που φαίνεται στην υπογραφή μου και επειδή έχω πάρει μια κάρτα γραφικών GeCube ATI X1950PRO 256MB ΑGP και δεν την σηκώνει θέλω να αλλάξω μητρική και επεξεργαστή.Δεν θέλω όμως να αλλάξω τίποτα άλλο.Έχετε κάτι να προτείνετε? Φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να κυκλοφορεί κάτι στο εμπόριο που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου, οπότε μάλλον πάω για μεταχειρισμένα,σωστά?Επίσης δεν θέλω να δώσω πάνω απο 200e.

Φίλε μαύρα χάλια η κάρτα

Καλύτερα πούλα την σε κάποιον που έχει ισχυρο μηχάνημα και πάρε μια 7600GT

Μάλλον μεγαλύτερα score θα δεις με 7600GT και θα σου βγει και τζάμπα η αλλαγή

Μη δώσεις άλλα φράνκα φίλε δεν το αξίζει τζάμπα θα τα φας

http://www.tomshardware.com/2007/01/10/agp-platform-analysis/page5.html#futuremark_3dmark

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.