Jump to content



νεος ποντικας


magicman

Recommended Posts

πρεπει να παρω καινουριο ποντικι δεν παει αλλο, ειμαι με ενα maxball(οτι ναναι ετσι λεγεται η μαρκα). ειναι μικρο και δεν με βολευει.

λοιπον ειμαι αναμεσα σε Logitech g7 και mx revolution, μετα απο αυτα εχω το 518.

ποιο να παρω? παιχνιδια σπανια θα παιξω.... απλα θελω να ειναι εργονομικο. βασικα το σχημα του 518 με βολευει πολυ, ετσι κλεινω προς το g7 επειδη ειναι και ασυρματο. το mx rev οσοι το εχετε για πειτε την γνωμη σας. το rev μου φαινεται λιγο ακριβο αλλα δεν ξερω και αν θα με βολευε και η ροδελα που εχει στο πλαι. τελος οσοι εχετε το rev για πειτε τι μπαταριε παιρνει. ειναι σαν του g7? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

G7 απο μένα ,είναι άψογο και δύσκολα θα το άλλαζα. Επίσης με τις 2 μπαταρίες δεν μένεις ποτέ χωρίς ποντίκι.

Το mx δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε και πολύ στο χέρι που το είχα δει σε ένα κατάστημα απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsosoft

G7 απο μένα ,είναι άψογο και δύσκολα θα το άλλαζα. Επίσης με τις 2 μπαταρίες δεν μένεις ποτέ χωρίς ποντίκι.

Το mx δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε και πολύ στο χέρι που το είχα δει σε ένα κατάστημα απο κοντά.

G7 για ασυρματο

G5-MX518 για ενσιρματο

και τα τρια ειναι απο τα κορυφαια

Link to comment
Share on other sites

To g5/g7 αν και μοιαζει να εχουν το ιδιο σχημα με το 518 τελικα αυτο δεν ισχυει, ειναι πιο μακρουλα και εχουν μια "καπως" αισθηση στο χερι, εννοειται πως για gaming mx518 > g5 > g7 για την πλακα, δεν χρειαζεται παλι να γραφω κατεβατα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

@GruntGR εχω διαβασει τα ποστ σου. το g7 ομως εχει και πολυ καιρο που κυκλοφορει για αυτο. ξερετε αν θα βγαλει τπτ αλλο η Logitech ? γενικα παντως απο ολους ακουω πολυ καλα λογια για g7 και 518. το rev δεν το εχει κανενας να μας πει?

http://gr.esl-shop.net/product_info.php?cPath=3&products_id=93

αυτο γιατι ειναι ποιο ακριβο?

και κατι αλλο αμα το παρω απο πλαισιο και το παραγγειλω online και χτυπα ξυλο παθει κατι rma μπορω να κανω απο το Πλαισιο της θσ/νικης ή πρεπει να το στειλω στα κεντρικα? παντα την ειχα αυτην την απορια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

@GruntGR εχω διαβασει τα ποστ σου. το g7 ομως εχει και πολυ καιρο που κυκλοφορει για αυτο. ξερετε αν θα βγαλει τπτ αλλο η Logitech ? γενικα παντως απο ολους ακουω πολυ καλα λογια για g7 και 518. το rev δεν το εχει κανενας να μας πει?

http://gr.esl-shop.net/product_info.php?cPath=3&products_id=93

αυτο γιατι ειναι ποιο ακριβο?

και κατι αλλο αμα το παρω απο πλαισιο και το παραγγειλω online και χτυπα ξυλο παθει κατι rma μπορω να κανω απο το Πλαισιο της θσ/νικης ή πρεπει να το στειλω στα κεντρικα? παντα την ειχα αυτην την απορια.

γιατι περιλαμβανει θηκη μεταφορας + special edition g7 carbon look

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

γμτ στο πλαισιο δεν το εχει αυτο.... αυτο το shop ειναι αξιοπιστο?

yeap ολοι οι gamers απο εκει ψονιζουνε γιατι στο κατο κατο ασχολητε μονο με gaming accesories

εγω προσφατα που πηρα διαφορα πραγματακια δεν ειχα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 18:27]

To g5/g7 αν και μοιαζει να εχουν το ιδιο σχημα με το 518 τελικα αυτο δεν ισχυει, ειναι πιο μακρουλα και εχουν μια "καπως" αισθηση στο χερι, εννοειται πως για gaming mx518 > g5 > g7 για την πλακα, δεν χρειαζεται παλι να γραφω κατεβατα νομιζω

i second that!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

μαρεσε αυτο το carbon look... το g7 εχει μεγαλες απωλειες στο gaming? απο περιεεγια μονο ρωταω. απο ακριβεια ειναι οκ?

οχι φιλε μου δεν εχει καμια ειναι ακριβος σαν το g5 σε επιδοσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 17:42]

μαρεσε αυτο το carbon look... το g7 εχει μεγαλες απωλειες στο gaming? απο περιεεγια μονο ρωταω. απο ακριβεια ειναι οκ?

Αν παιζεις με χαμηλο sens cs 1.6 πχ θα διαβαζει την μιση αποσταση απο αυτην που διενυσες ΓΡΗΓΟΡΑ κατα την διαρκεια μιας στροφης 180 μοιρων,σε αυτες τις περιπτωσεις τα ποντικια με τον σενσορα του 518/diamondback ειναι η καλυτερη επιλογη, αν παιζεις τα fps σου με πιο υψηλο sens (αρκετα υψηλο ετσι ωστε να μην χρειαζεται να κανεις γρηγορες κινησεις με ολο το χερι παρα μονο με καρπο ) μια χαρα θα εισαι, προτιμησε το μαυρο γιατι δεν εχει πλαστικουρα να σου μαμιεται η λαβη οταν ιδρωνεις

Link to comment
Share on other sites

και γω εδω και καιρο κοιταω για ποντικες και εχω καταληξει στο G7.μολις εχω τα φραγκα 8α το τσιμπησω.παντως ενασ κολητος που το εχει εχει μεινει κατεν8ουσιασμενος.και η εμβελεια τπου ειναι απιστευτη απο οσα μου εχει περιγραψει!μιλαμε για τρελα σκηνικα για δοκιμες :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

μαρεσε αυτο το carbon look...

Στο site του eshop έχει για φωτο το G7 σε 'Carbon' έκδοση. Δεν ξέρω όμως εάν ισχύει γιατί eshop είναι αυτό και ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.

PS: Το έχει και σε καλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN

πρεπει να παρω καινουριο ποντικι δεν παει αλλο, ειμαι με ενα maxball(οτι ναναι ετσι λεγεται η μαρκα). ειναι μικρο και δεν με βολευει.

λοιπον ειμαι αναμεσα σε Logitech g7 και mx revolution, μετα απο αυτα εχω το 518.

ποιο να παρω? παιχνιδια σπανια θα παιξω.... απλα θελω να ειναι εργονομικο. βασικα το σχημα του 518 με βολευει πολυ, ετσι κλεινω προς το g7 επειδη ειναι και ασυρματο. το mx rev οσοι το εχετε για πειτε την γνωμη σας. το rev μου φαινεται λιγο ακριβο αλλα δεν ξερω και αν θα με βολευε και η ροδελα που εχει στο πλαι. τελος οσοι εχετε το rev για πειτε τι μπαταριε παιρνει. ειναι σαν του g7? :)

G7 εχω στο σπιτι...Mονο τα καλυτερα εχω να πω....Το μονο μειονεκτημα του ειναι

η ελλειψη 2ου πλαινου πληκτρου....

Το ΜΧ Revolution το εχω στη δουλεια εδω και μια εβδομαδα και ηρθε ως αντικατασταση του ΜΧ1000 που παρουσιασε προβλημα στη ροδελλα...

Ακομα πιο εργονομικο σε σχεση με το 1000,καλυτερη ποιοτητα κατασκευης,ακομα καλυτερη αποκριση (2.4GHz)....

Aπο τη στιγμη που θελεις εργονομικο ποντικι,και δεν παιζεις τακτικα παιχνιδια,θα σου

προτεινα το MX Revolution....Aν μπορεις κανε και μια βολτα στα μαγαζια και να δεις

πιο ταιριαζει καλυτερα στο χερι σου...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.