Jump to content


Αναζήτηση big case for (mod - w/c)�.


Qlim4X

Recommended Posts

Καλησπέρα πέδες

Λοιπόν ψάχνω ένα κουτάκι στο όπιο να μπορώ άνετα να βάλω ένα τριπλό radiator αυτό η αν μπορέσω να φέρω Ελλάδα αυτό που είμαι ερωτευμένος

Το θέμα όμως είναι να βρω και το αντίστοιχο κουτάκι που να μπορέσω να το βάλω μέσα και να δείχνει ωραίο επόμενος καταλήγουμε σε κάποια λύση full tower η server

Μετά από συζήτηση που είχα με τον φίλο μου Chill-out (έχει δοκιμάσει και τα 2 κουτιά που πρωτινό) κατέληξα ανάμεσα σε

1)Lian-Li PC-G70

2)Cooler Master Stacker STC-T01 (810)

3)κάποιο chieftec full αλλά δεν μου αρέσουν οι πλαστικές προσόψεις που έχει

’μα τελικά μηνώ στις επιλογές 1-2 έχουμε το έξεις θέμα.

Το lian-li δεν έχει έτοιμο πλαϊνό άρα mod το ψυγείο ακόμα και το τετραπλό χωράει άνετα πάνω μαζί με την αντλία(psu bay) αλλά από τανκ δεν ξερώ τι θα κάνω (κάποιο σε style danger den να μου ασχημαίνει την πρόσοψη)..

Το stacker σε αντίθεση έχει παράθυρο αλλά το μέταλλο του για να κοπή και να μπει το rad δεν είναι ότι και πιο εύκολο + αν μπει κάτω η ροή πήγε περίπατο. Η πρόσοψη του γίνετε ότι θες λόγω των πολλών bays

Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε????

Thanks !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 17:11]

Μετά από συζήτηση που είχα με τον φίλο μου Chill-out (έχει δοκιμάσει και τα 2 κουτιά που πρωτινό) κατέληξα ανάμεσα σε

1)Lian-Li PC-G70

2)Cooler Master Stacker STC-T01 (810)

3)κάποιο chieftec full αλλά δεν μου αρέσουν οι πλαστικές προσόψεις που έχει

Thanks !!!

!!!!!

Nα μην ανοιξω καινουριο θεμα..έχεις καμια ιδεα για το ποιο ειναι πιο quiet..

1)Master Stacker STC-T01 ή VA8000 Armor ή δεν έχουν διαφορές.Ψαχνω εδω και μερες το τελευταιο κομματι του καινουριου μου PC αλλα δεν εχω ιδεα με τον θορυβο αυτων των μεγαλων κουτιων.

Το Lian Li παντως έχει το ομορφοτερο εσωτερικό και αυτη η ιδεα με το πλαινο fan πολυ cool.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Αν σε περνει οικονομικα κοιτα και αυτο, http://www.custompc.co.uk/custompc/reviews/98688/lian-li-pc343.html

Το ειχε το πλαισιο στα 300 αλλα δεν το βλεπω στην σελιδα τους τωρα....

αυτο και αυτο

Αρχική απάντηση από ReaperX

To mozart tx??

ΑΠΟΚΛΙΟΝΤΕ

το pc θα μπει πανω σε γραφειο με 2 17αρια monitor δεν νομιζω να χορανε αλλα να ειναι και αισθητικα οραιο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Το Chieftec το μεγάλο δεν είχες, αν δεν κάνω λάθος?

Δεν σου κάνει πιά?

οπως το λες αλλα μου την σπαει η ψευτο κατασκευη του dore για τα bays ειναι πολυ πλαστικο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Χθες, στις 17:11]

Το stacker σε αντίθεση έχει παράθυρο αλλά το μέταλλο του για να κοπή και να μπει το rad δεν είναι ότι και πιο εύκολο + αν μπει κάτω η ροή πήγε περίπατο.

Thanks !!!

Γιατι το λες αυτο, για τους ανεμιστηρες? Οι περισσοτεροι το ψυγειο κατω το εχουν, απλα καλο ειναι η αντλια να ειναι πιο χαμηλα..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme

Γιατι το λες αυτο, για τους ανεμιστηρες? Οι περισσοτεροι το ψυγειο κατω το εχουν, απλα καλο ειναι η αντλια να ειναι πιο χαμηλα..

σκεψου να βαζουνε 4χ12fans αερα και αν βγαζει 1χ12 1χ8 + psu

κανεις αλλος εχει να προτινει κατι???? πιο να προτιμισο ρε παιδια HELP

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Αν σε περνει οικονομικα κοιτα και αυτο, http://www.custompc.co.uk/custompc/reviews/98688/lian-li-pc343.html

Το ειχε το πλαισιο στα 300 αλλα δεν το βλεπω στην σελιδα τους τωρα....

Αυτό το είχαν τα παιδιά στο X-Treme Multirama, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα. Εκπληκτικό κουτί, μεγάλοι χώροι, πολύ καλή εργονομία, αλλά είναι άδειο... Δίνει 300 μόνο για κουτί. Δεν έχει ανεμιστήρες, δεν έχει trays για 3.5'', δεν έχει τίποτα. Μόνο σασί παίρνεις με 300 :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Αυτό το είχαν τα παιδιά στο X-Treme Multirama, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα. Εκπληκτικό κουτί, μεγάλοι χώροι, πολύ καλή εργονομία, αλλά είναι άδειο... Δίνει 300 μόνο για κουτί. Δεν έχει ανεμιστήρες, δεν έχει trays για 3.5'', δεν έχει τίποτα. Μόνο σασί παίρνεις με 300 :TD:

no way 300 για ενα κομοδινο

Αρχική απάντηση από deceptive_d

To Stacker 830 το σκεφτηκες?

δεν μου αρεσυ καθολου δεν εχει καμια ευκολια του 810 για w/c .....

Αρχική απάντηση από Mainframe

Aυτο από μένα CHIEFTEC BA-01B-B-B http://www.pcgamma.com/showthread.php?t=7471 στα 100 best value. Τώρα άν δεν σου αρέσει το πλαστικό μπροστά.......:cool:

εχω τπ dragon που ειναι ιδιο μονο με 8αρια φανακια πολυ καλο κουτακι αλλα αυτη η προσιψη ειναι :sick: στο xaser πως τιν κανανε αλουμινενια???

αρα ειμαι αναμεσα σε 810 και g70....

πιο εχετε να προτινετε???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tassoss

1) http://www.yang-it.de/0221.htm

2) μοντάρισμα του radiator σε στυλ EXOS σε φθηνο κουτι. αν θυμάμαι το είχε κάνει κάποτε ο voudas και υπάρχουν και εικόνες κάπου εδώ μεσα

οχι cube παιδες δεν μπαινουνε πανο στο γραφειο......

ακομα και στο lian li να αγοραστει θα γινει καπος ετσι που λες μονο που θα ειναι στην οροφη του κουτιου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.