Jump to content


Ερώτηση για BFG 8800GTX και τροφοδοσία


dkns

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας.

Αποφάσισα να στήσω για πρώτη φορά ένα σύστημα μόνος μου. Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Πώς να συνδέσω την τροφοδοσία της BFG 8800GTX από το PS Zalman 600W.

Ως γνωστόν η 8800GTX έχει δύο 6 pins υποδοχές. Συνδέω το 1 καλώδιο PCI-E1 στη μία υποδοχή. Υπάρχει και δεύτερο modular καλώδιο PCI-E2. Συνδέω αυτό στη δεύτερη υποδοχή της κάρτας ή αυτό είναι μόνο για SLI - crossfire? Μήπως δώσω πολύ ρεύμα και κάψω την κάρτα? Αν δεν έιναι αυτός ο σωστός τρόπος σύνδεσης μπορείται να μου πείτε πως να τη συνδέσω.

Συγνώμη για τις -ίσως- αφελείς :o ερωτήσεις αλλά όπως προείπα έιναι η πρώτη φορά που στήνω μόνος μου ένα pc.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

το τροφοδοτικο σου εχει 2 εξαπινα καλοδια?αν ναι, τα συνδειες πανω στην καρτα και τα δυο,αν τωρα το τροφοδοτικο σου εχει μονο ενα εξαπινο μεσα στο κουτι της καρτας σου εχει εναν ανταπτορα που μετατρεπι τα 2τετραπινα σε ενα εξαπινο,συνδεεις τις 12καρες γραμμες στον ανταπτορα που βγαζει σε εξαπινο και το βαζεις στην δευτερη υποδοχη της καρτας σου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.