Jump to content


Πρόβλημα με msn messenger, m-audio 2496 και ήχο


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Έχω το Windows Live Messenger (aka msn messenger), μια M-Audio delta audiophile 2496 κάρτα ήχου και το εξής πρόβλημα:

Όταν κάνω call κάποιον ή όταν είμαι στις ρυθμίσεις ήχου του msn, πέφτει αυτόματα η ένταση του ήχου στο ελάχιστο δυνατό. Προσπαθώντας να την ανεβάσω, πέφτει συνεχώς. Δλδ ανεβάζω τη μπάρα με το mouse και αυτή λες και τραβιέται απο μαγνήτη συνεχώς κάτω. Το ίδιο γίνεται και με τη μπάρα του ήχου στο wave του panel των Windows. Απο το panel της κάρτας ήχου όλα ok. Να σημειώσω οτι η ένταση πέφτει γενικά, όχι μόνο στο msn.

Καμιά ιδέα; Δε λέει να βάζω και την creative παράλληλα μόνο και μόνο για το msn...

Link to comment
Share on other sites

Drivers έχω τους τελευταίους και πιστεύω πως έχω κάνει κάθε δυνατό συνδυασμό ρυθμίσεων απο το panel της κάρτας. Την 7.5 έκδοση το σκέφτηκα κι εγώ αλλά νομίζω οτι με το που τη βάζεις σε υποχρεώνει να αναβαθμίσεις στην 8.

’λλη ιδέα; Δεν το αντέχω άλλο αυτό το σπάσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.