Jump to content



πέθανε η κάρτα γραφικών μου;


apostolis22

Recommended Posts

Σας χαιρετώ και πάλι!

Είμαι εδώ και δυο χρονιά κάτοχος μιας sapphire 9600ΧΤ 256ΜΒ και δεν είχα κανένα πρόβλημα ως πρόσφατα.

Πριν μερικές μέρες έβαλα την κάρτα γραφικών σε άλλο σύστημα . Tο έκανα φορματ και έβαλα καινούργια windows xp στο σύστημα.

Όλα καλά ως την στιγμή που άλλαξα την ανάλυση, μου εμφανίστηκε μια μαύρη οθόνη και κόλλησε όλο το σύστημα (πάτησα το numlock να δω αν αλλάξει το φωτάκι στο πληκτρολόγιο αλλά τίποτα...)

Μπαίνω σε save mode και διαγραφώ τα στανταρ drivers τον windows της κάρτας γραφικών και κάνω εγκατάσταση τα drivers της ΑΤΙ και τα OMEGA αλλά δεν άλλαξε τίποτα,,,

μόλις αλλάξω ανάλυση κολλάει το σύστημα και μαυρίζει η οθόνη...

Τι γίνεται εδώ ρε παιδιά τα έφτυσε η κάρτα μου; Υπάρχουν ελπίδες ;

Πείτε μου τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι κατι παιζει με τους drivers... δεν νομιζω να καηκε η καρτα σου γιατι αλλιως δεν θα εμπαινες ουτε στο safe mode... βεβαια ολα αυτα με καθε επιφυλαξη διοτι δεν ειμαι ειδικος στο θεμα οποτε καλυτερα καποιος πιο εξειδικευμενος να δωσει τα φωτα του....

φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει ούτε το τροφοδοτικό ούτε τα drivers ...έχω δοκιμάσει την κάρτα σε δυο διαφορετικά συστήματα με 3 διαφορετικά drivers εντωμεταξύ έκανα και flash το Bios της κάρτας γραφικών αλλά δεν άλλαξε τίποτα ακόμη το ίδιο πρόβλημα έχω...

Link to comment
Share on other sites

μου έχει τύχει με μια NVIDIA 6600GT κάτι αντίστοιχο , δηλαδή αυτή η κάρτα έπαιζε σε ανάλυση μόνο 800χ600 , σε οποιαδήποτε ανάλυση άλλη και να την έβαζα έκανε ακριβώς αυτό μαύριζε η οθόνη και τίποτα άλλο και πήγε για RMA. Δεν ξέρω αν και σε εσένα είναι περίπτωση RMA απλώς στο αναφέρω για να το έχεις υπόψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.